איסלנד הקלאסית – טיול היקפי מלא

מסלול היקפי (כביש הטבעת)
9 ימים
כל השנה
חזרה אל  טיולים בנהיגה עצמית »

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע עיקוף מלא של האי. זהו טיול קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כמו תינגווליר המפורסם שם ניתן להלך בין היבשות בנקודת הפירוד של הלוחות הטקטוניים, פארק סקאפטאפל למרגלות הקרחון הגדול באירופה, מפלי המים הגדולים והמרהיבים של איסלנד, קרחונים, הרי געש מרשימים, מעיינות חמים וברכות גיאותרמיות. למטיילים בג’יפ במהלך הקיץ יש אפשרות לנסיעה ביום הלפני אחרון בדרך חוצה איסלנד המדלגת על הקטע המערבי של כביש הטבעת.

אורך המסלול: 1800 ק”מ בקירוב

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב בשדה התעופה – רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: אגם טיורןבניין הרפה – ‘נוסע השמש‘ – נמל גרנדי

איסוף הרכב בשדה התעופה ומשם נסיעה של כ-45 דקות אל רייקיאוויק, צ’ק-אין והתארגנות ראשונית במלון. שארית היום תוקדש לטיול רגלי ברייקיאוויק שהיא עיר הבירה ומרכז התרבות, ממשל ומסחר של איסלנד. מומלץ לרדת אל מפרץ ריקיאוויק ולנשום את האוויר האיסלנדי הצלול במיוחד, על קו המים שוכן בית האופרה של העיר שנקרא הארפה (“נבל” באיסלנדית), זהו מבנה מיוחד במינו העשוי תיבות זכוכית המשנות צבען לפי השתקפות קרני השמש. מבנה פרלה (הפנינה) שממוקם על גבעה במזרח העיר מאפשר תצפית נהדרת של 360 מעלות על ריקיאוויק וכן אפשרות לסעוד במסעדה המסתובבת שנמצאת במקום.

לינה: רייקיאוויק

יום 2. מעגל הזהב – טיול בשלושה אתרים שהם קלאסיקה איסלנדית

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגוולירגייזרמפל גולפוספלודיר

מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ

יציאה מרייקיאוויק לכיוון צפון מזרח לעבר הפארק הלאומי ת’ינגווליר (Þingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שם נקודת החיבור בין הלוחות הטקטוניים של אירופה ואמריקה ובו התקיימו ההתכנסויות הראשונות של הפרלמנט האיסלנדי שהוא העתיק בעולם. בהמשך נגיע ונתפעל מהגייזר סטרוקור שמתפרץ מדי 12 דקות. זהו גם המקום Geysir, שמשמו נגזר המושג גייזר המתאר תופעה של מים מתפרצים גם במקומות אחרים בעולם. מעט מזרחה משם נמצא מפל גולפוס (Gullfoss), המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בשני אשדים הסמוכים זה לזה ויוצרים מראה מרהיב. באזור אתרים נוספים בעלי עניין כמו מכתש קריד ומפל פאקסי שנבקר גם בהם.

פעילות אופציונלית: רחצה בלגונה הסודית

לינה: אזור סלפוס

יום 3. נוף פנורמי בחוף הדרומי – מפל סליאלנדפוס – החופים השחורים בויק

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סקוגפוס וסייליאלנדפוסצוק דירהולייחוף הלבהויק

מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ

היום נטייל לאורך החוף הדרומי היפהפה המשתרע למרגלות ההרים עם רצועת חוף המשופעת בשפכי נהרות. נגיע אל מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ונחזה בו נופל מלפנים ומאחור שכן, תצורת הסלעים בו יצרה שביל המקיף את המפל. נחלוף בסמוך להר הגעש המפורסם אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajokull) שהתפרצותו ב-2010 גרמה להשבתת טיסות בחצי הכדור הצפוני. מפל נוסף שנראה היום הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל מגובה של 60 מטרים ובימי שמש מנצנצת בתחתיתו קשת כפולה. מכיוון שזרם המפל נופל אל שטח מישורי, ניתן להלך בצמידות אליו ולהתמזג אל תוך הקשת. נגיע לעיירה ויק (Vik) שהיא נקודת היישוב הדרומית ביותר בשטח האי האיסלנדי, צוקי דירהוליי (Dyrhólaey) הסמוכים הם מקום נפלא לצפות בעופות ים רבים כגון מינים שונים של שחפים ותוכוני ים (פאפינים) צבעוניים. החופים של ויק עשויים חול שחור, הליכה לאורך החוף תיצור בפנינו מראה מפעים של החולות השחורים מול צבעו הכחול עמוק של הים. נעצור בקירקובאייקלאוסטר כפר עם שם מסובך שלא מעיד על פשטותו הציורית עם נופי ההרים והנהרות סביבו המרחיבים את הלב ביופיים. במרחק ממש קצר מהכפר תוכלו להלך על ריצפת משושי בזלת שנוצרו בהתפרצות געשית ונקראים קירקיוגולפיד’ (Kirkjugólfið), משמעותה של מילה זו היא “רצפת הכנסייה”.

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר

יום 4. טבע פראי בפארק סקאפטאפל – לגונת הקרחונים – קרחון ואטנאיוקול

האתרים המרכזיים של היום: קניון פיאדרארגליופורפארק סקאפטאפללגונת הקרחון יוקולסורלון

מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ

ניסע על כביש מספר 1 כשמצדו האחד של הכביש מישור ועליו דלתא של שפכי נהרות ומצדו השני משתרע קרחון וואטניוקול Vatnajökull, גוש קרח עצום שהוא הקרחון הגדול באירופה. נכנס לשמורת הטבע של הפארק הלאומי סקאפטאפל, שם ישנם שבילי הליכה רבים המובילים לשכיות חמדה שובות עין, כמו המפל השחור ועמדת תצפית פנורמית על הקרחון הקרוב. לא רחוק מהפארק נמצאת הלגונה הקרחונית Jokulsarlon אחד מהאתרים הנחשבים ליפים באיסלנד ונקודת ציון שללא ספק תיחרט בזיכרונכם כאחד המקומות היפים שביקרתם בהם מעודכם. הלגונה הקרחונית מכילה קרחוני ענק צפים שניתקים מהקרחון הסמוך ושטים לאיטם לתוך הים. גלויה דינאמית זו של הטבע משנה את צורתה ללא הרף וכלבי הים השוחים במימי הלגונה לבטח לא ישאירו אתכם אדישים. בקיץ ניתן לצאת לשיט בין הקרחונים בספינה אמפיבית.

לינה: אזור הופן

יום 5. הפיורדים המזרחיים – “המזרח הרחוק של איסלנד” – אגילסטדיר

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחייםריידאפיורדורסיידיספיורדורמפל הנגיפוס

מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ

היום נטייל לאורך הפיורדים המזרחיים. חבל ארץ זה היה מבודד בימים עברו, שבהם התחבורה היבשתית הייתה מצומצמת והקשר של תושבי הפיורדים המזרחיים היה יותר עם ספינות שהגיעו מאירופה מאשר עם שאר איסלנד. בקרב האיסלנדיים לכל פיורד יש סיפור משלו ואופי ייחודי שלו ושל תושביו. גם זר שיגיע לאזור יגלה זאת בדרכו. בכפר המקסים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) ישנו נמל, אליו מגיעה מעבורת מדנמרק אחת לשבוע. סיידיספיורדור ידועה בבתי העץ שבה הבנויים ברכות על שולי הפיורד ונראים כאילו נלקחו מאגדה. הפיורדים המזרחיים משופעים בעצים לעומת שאר איסלנד וייחודיים בכך שרק באזור זה של איסלנד ישנם עדרים פראיים של איילי צפון המשוטטים בר במרחבים.

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה

לינה: אגילסטדיר

יום 6. המפל העוצמתי באירופה – הר געש קרפלה – אגם מיוואטן

האתרים המרכזיים של היום: המפל החזק באירופהאגם מיוואטן

מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ

נפרד מהפיורדים המזרחיים ונצפין כל הדרך לעבר מפל דטיפוס (Dettifoss) שהוא העוצמתי ביותר באירופה. צפייה בשצף האדיר של זרימת המפל היא חוויה מטלטלת, שתגרום לכל אחד להרגיש אפסי למול כוחם של המים. כוח נוסף של הטבע שנפגוש היום יהיה בסביבתו של הר הגעש קרפלה (Krafla) שעל אף שהתפרצותו האחרונה הייתה ב1984, הנוף סביבו זרוע גיבובי לבה מהבילים ונראה כמהומה געשית מסחררת חושים. מספר דקות נסיעה ממנו, מצוי השדה הגיאותרמי נאומפאטל (Namafjall) ובו בורות של בוץ וגופרית רותחים. אגם מיוואטן (Mývatn) הוא המקום המושלם בכדי לתת לנו רוגע ושלווה. סביב האגם מעבירים את הקיץ מגוון רב של עופות מים וכתפאורה משלימה ליד האגם נמצאות “הטירות האפלות” של דימובורגיר (Dimmuborgir), שידועות בפולקלור האיסלנדי כמקום מושבם של גמדי חג המולד.

לינה: אזור הוסאוויק / מיוואטן

יום 7. אקוריירי בירת הצפון הרחוק – הסוסים החסונים של מחוז סקגפיורדור

האתרים המרכזיים של היום: הוסאוויקמפל גודפוסאקוריירי בירת הצפוןחבל סקגפיורדור

מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ

בדרכנו מערבה נעצור לחזות במפל גודפוס (Godafoss) שמשמעותו באיסלנדית היא מפל האלים, ומראהו אכן שמימי. משם נעזוב את מרחבי הטבע לטובת אקוריירי (Akureyri) בירת הצפון הנהדרת של איסלנד. באקוריירי שלל אטרקציות כגון: גן בוטני, משטחי גולף, הפלגות לים הפתוח ומבחר של מסעדות ובתי קפה. נחלוף באוקסנדאלור (Öxnadalur) מעבר הרים הכולל פסגות משננות כאילו נחתכו במגע יד אדם. משם נגיע אל מחוז סקגפיורדור המאופיין בכך שהסוסים בו הם מהמשובחים והחסונים ביותר באיסלנד. גם אם לא תרכבו על הסוסים עדיין תוכלו להתרשם מהם דוהרים באחו שבצדי הדרכים. מחוז זה משובץ בנהרות שוצפים ואגמים עמוסי דגה על פניהם משייטים ברבורים. בשביל ללמוד מעט איך נראו פעם חיי היום-יום של איסלנד לפני מאות שנים, תוכלו לבקר במוזיאון בתי הדשא בגלאומבאייר (Glaumbær).

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בכלבי ים

לינה: אזור ורמהליד

יום 8. חצי האי וסטנס – מכתש גראברוק – מפל גלאני – רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: חצי האי וטסנס – Vatnsdalshólar – מכתש גראברוק – בורגרנס

מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ

נסע לכיוון רייקיאוויק דרך האזוריים הפוריים של חבל סקגפיורדור. עצירה ב Vatnsdalshólar, אשכול של גבעות בכל הגדלים שנוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. ביקור בחצי האי וטסנס (Vatnsnes) המפורסם בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. ביקור בסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. לאחר שעוברים את הקמפוס האוניברסיטאי ביפרוסט עוצרים במכתש Grábrók המתנשא מעל. שביל הליכה מסודר הכולל בחלקו מסלול על שביל עץ מוביל למעלה המכתש. Grábrók הוא הגדול מבין שלושה מכתשים סמוכים. הנוף מרשים של האזור יתגלה מלמעלה. בהמשך נבקר במפל גלאני (Glanni). נמשיך לכיוון בורגרנס (Borgarnes). בכניסה לרייקיאוויק נבחין ברכס הררי מרשים שנקרא אסיה (Esja) זהו אתר נופש פופולרי לתושבי רייקיאוויק.

אפשרות נוספת לבעלי רכב שטח 4X4 היא לחצות את איסלנד בדרך עפר הררית קיולור (Kjölur) העוברת בין שני קרחונים. בדרך נבקר בנווה המדבר ופארק הגייזרים Hveravellir לפני שנגיע חזרה לרייקיאוויק.

פעילות אופציונלית: כניסה ללגונה הכחולה

לינה: רייקיאוויק / קפלאוויק

יום 9. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה)

את היום עד הטיסה נקדיש לטיול בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 08 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Comfort/Standard/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (SCDW, theft protection).
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה על גבי אפליקצית הניווט החדשה שלנו!
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: באדג’ט, סטנדרט וקומפורט. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

באדג’ט – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת באדג’ט

Borgarnes Bed & Breakfast Hotel Edda Laugar Guesthouse Sunna Hrifunes Guesthouse

סטנדרט – Standard

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת סטנדרט

Hotel Reykjavik Lights Hotel Gullfoss Fosshotel Reykholt Hotel Edda Egilsstadir

קומפורט – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה וחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת קומפורט

Hotel Laxá Grand Hotel Reykjavik Hotel Icelandair Hamar Hotel Edda Höfn Fosshotel Stykkisholmur

מחירים עבור רמת מלונות Standard (שירותים ומקלחת פרטיים בחדר)

סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1660€1600€1465€
טויוטה יאריס (אוטו')

1690€1630€1480€
קיה סיד (אוטו')

1840€1720€1560€
דאצ'יה דאסטר 4×4 (ידני)

1900€1780€1690€
טויוטה ראב4 4×4 (אוטו')

2280€2110€1950€
קיה סורנטו 4×4 (אוטו')

2540€2250€2080€
טויוטה לנד קרוזר 4×4 (אוטו')

2730€2420€2280€

* כל המחירים בטבלאות הם לאדם

* בין התאריכים 1 באוקטובר ועד ה- 30 באפריל, תינתן הנחה של 15% על כל הטיולים

שרון.ק
@sharon.k
קרא עוד
ארגון למופת, תמיכה מדהימה ומקצועית. אנחנו תמיד מטיילים עם חברה מארגנת אבל חייבת לומר באמת מכל הלב, רמה כזאת גבוהה לא פגשנו עדיין. כל הכבוד 'איסלנד אחרת' אתם פשוט אלופים! בטוח נגיע שוב!
עדי
@adi0506
קרא עוד
מקומות הלינה שנבחרו לנו ע"י ניר היו ככלל מקסימים ובמיקומים מיוחדים על הציר , אלה השלימו בכל יום את המסלול היפה שבדיוק סיימנו לעשות . תודה ענקית לניר וגם לגיא והמלצה חמה לכל המעוניינים בטיול עצמאי לאיסלנד המדהימה לעשות כן בסיועם המקצועי והאדיב במיוחד
הקודם
הבא

שאתם בוחרים לטייל עם 'איסלנד אחרת'

צרו איתנו קשר עוד היום!