איסלנד אקספרס

מסלול היקפי (כביש הטבעת)
7 ימים
מאי-אוקטובר
חזרה אל  טיולים בנהיגה עצמית »

טיול “איסלנד אקספרס” מכסה את כל האתרים והמראות המעניינים ביותר לאורך הכביש המקיף של איסלנד, כולל גם כמה מעקפים. בין האתרים שנראה בדרך אפשר למצוא את: פארק לאומי ת'ינגווליר (אונסק”ו), פארק הגייזרים, מפל גולפוס (מפל הזהב), הלגונה הקרחונית, פארק לאומי סקאפטאפל, האזור המרהיב של אגם מיוואטן, אקוריירי בירת צפון איסלנד, מכתש גראברוק, מפל גלאני, הלגונה הכחולה ועוד…

אורך המסלול: 1710 ק”מ בקירוב

יום 1. נחיתה קפלאוויק – איסוף הרכב בשדה התעופה – רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: אגם טיורןהרפהמגדל גרואוטה

איסוף הרכב בשדה התעופה. לאחר הצ’ק-אין במלון והתארגנות קלה, כדאי לצאת לסיור ברייקיאוויק, עיר הבירה הצפונית בעולם. מרכז העיר הקטן ושוקק החיים אידיאלי לסיור הליכה רגלי. מומלץ לבקר בתצפית מראש כנסיית הדלגרים המשקיפה על העיר, לתצפת על הברבורים והברווזים החיים באגם טיורן ולהתוודע לעיר היפה שנחשבת ל”ירוקה בעולם”.

לינה: רייקיאוויק

יום 2. פארק ת’ינגווליר – גייזר – מפל גולפוס – החוף הדרומי

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגווטלירפארק הגייזריםמפל גולפוסמפל סקוגפוסצוק דירהוליי

מרחק נסיעה מוערך: 290 ק”מ

נתחיל בטיול מעגל הזהב, ללא ספק מסלול הטיול המפורסם באיסלנד. בתחילה נבקר בפארק הלאומי תינגווליר, שם התאסף הפרלמנט הראשון בעולם. הפארק הוא נקודת מפגש של שני לוחות טקטוניים המחברים את יבשת אירופה לאמריקה, פארק תינגווטליר התקבל כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו בשנת 2004, במקום שבילי הליכה מרהיבים. נמשיך לפארק הגייזרים שם נמצא הגייזר סטרוקטור המתפרץ בעוצמה בערך כל 8 דקות, מראה שבהחלט אסור להחמיץ. לא רחוק משם בהמשך הדרך נמצא מפל גולפוס “מפל הזהב” הנחשב לאחד המפלים היפים באיסלנד. נמשיך בדרכינו למכתש קריד המרשים. זהו מכתש וולקני 55 מטרים עומק ו-270 מטרים רוחב. נמשיך בנסיעה לאורך החוף הדרומי נעצור במפל סלייאלנסדפוס ומפל סקוגפוס המרשים עד לשמורת דירהוליי, הנקודה הדרומית ביותר באיסלנד ומקום קינון של מושבות ציפורים רבות, בינהם תוכי הים (פאפינים). ב- Reynishverfi נוכל לטייל על החוף עם החול השחור וליהנות מהנוף אל הצוקים. לינה בויק.

לינה: אזור ויק

יום 3. פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – הר וסטרהורן – דיופיווגור

האתרים המרכזיים של היום: קניון פיאדרארגליופורפארק סקאפטפלהלגונה הקרחונית

מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ

על כביש הטבעת נמשיך מזרחה, בדרכינו נחצה את Eldhraun שדה הלבה הגדול מסוגו בעולם הנגרם מההתפרצות יחידה באיסלנד. נמשיך על פני Skeiðarársandur, קטע של מדבר חולי השחור שהתהווה על ידי נהרות קרחוניים זועפים שמגיעים עד לפארק הלאומי סקפטאפל. היופי הטבעי של פארק סקפטאפל הוא תוצאה של תנאי מזג אויר נוחים והאינטראקציה של קרח ואש. מתנשא מעל סקפטאפל נראה את קרחון וואטניוקול העצום, הקרחון הגדול באירופה, מתחת למעטה של הקרחון נמצאת אחת ממערכות הרי הגעש הפעילה ביותר באיסלנד. בפארק הלאומי בסקפטאפל נעצור במרכז המבקרים ונצא לטיול בפארק. באזור יש הרבה מסלולי הליכה מרתקים. מסלול הליכה מעניין לוקח אותנו עד ל”מפל השחור” (Svartifoss), אחד המפלים הציוריים באיסלנד, המפורסם בשל עמודות הבזלת המקיפות אותו. נמשיך בדרכינו ליוקולסארלון, הלגונה הקרחונית המפורסמת שהופיעה בסצנות של סרטים רבים בינהם כמה סרטי ג’יימס בונד. קרחונים ענקיים שנשברו מקרחון Breiðamerkurjökull צפים ובוהקים בשלל צבעים במימיה העמוקים של הלגונה, לעתים קרובות ניתן להבחין במקום בכלבי ים. חוויה מיוחדת היא שייט בין הקרחונים בלגונה. מכאן, ממשיכים מזרחה לכיוון העיירה הופן. בירת הלובסטרים של איסלנד. את היום נסיים בדיופיווגור השער לפיורדים המזרחיים.

לינה: דיופיווגור

יום 4. הפיורדים המזרחיים – אגם מיוואטן

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחייםאגם מיוואטן

מרחק נסיעה מוערך: 330 ק”מ

ניסע דרך הרים מתנשאים לעבר הפיורדים המזרחיים של איסלנד, לכל פיורד יש את הייחוד שלו. נמשיך לעיירה אגילסטדיר, בירת מזרח איסלנד ולאחר מכן נעבור על פני רמת מדבר ההררית לכיוון אגם מיוואטן. נעבור במעבר ההררי Námaskarð שם ישנן בריכות של בוץ רותח והצבעים המגוונים שהתמזגו עם אפר ולבה מהרי הגעש הסמוכים. נטייל באזור אגם מיוואטן, פנינת טבע של ממש. הטבע באזור האגם ידוע בעולם כולו בשל המינים הרבים של עופות מים המקננים באזור במיוחד במגוון הגדול של ברווזים נדירים. נבקר באתרים שאסור להחמיץ מסביב לאגם: שמורת דימבורגיר (Dimmuborgir), הר קוורפטל (Hverfjall), המכתשים המדומים והר קרפלה (Krafla) שהתפרצויותיו האחרונות היו בשנים 1975 ו-1984. בקיץ מבקרים יכולים לקבל סיור מודרך באתר להפקת אנרגיה גיואתרמית Kröfluvirkjun זוהי תחנת הכוח שבה לחץ האדים נרתם להפקת חשמל (הכניסה ללא תשלום). עוד אטרקציות באזור: מכתש ויטי (Víti) הקרוב לקרפלה והמרחצאות הטבעים של מיוואטן. .

לינה: אזור מיוואטן

יום 5. צפון איסלנד – אקוריירי – חבל סקגפיורדור

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודפוסאקורייריחבל סקגפיורדור

מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ

הטיול ממשיך צפונה לעבר אקוריירי, בירת צפון איסלנד. בדרך נעצור במפל גודפוס “מפל האלים” היפה. אקוריירי היא עיר יפה בעלת אופי שונה משאר הישובים באיסלנד. מרכז העיר תוסס עם חנויות יפות וכנסייה יפה שממנה אפשר להשקיף על הפיורד היפה. מזג האוויר הנוח באזור תורם לכך שגם מינים רבים של צמחים גדלים במקום ולמבקרים בעיר כדאי לעצור בגן הבוטני המפורסם. מערבה מאקוריירי נגיע לחבל סקגפיורדור המפורסם בחוות הסוסים הרבות, ניתן לצאת לטיול רכיבה על סוס איסלנדי חסון ולהרגיש את הטבע כמו ויקינגים אמיתים. נוכל לטייל סביב “חצי האי של הטרול” ולרחוץ באחת הבריכות היפות באיסלנד. בסקגפיורדור נמצא מוזיאון בתי הדשא המפורסם גלומבאייר, שם ניתן לראות כיצד חיו האיסלנדים טרום העידן המודרני, מזכיר במשהו את מגוריהם של ההוביטים בסרט “שר הטבעות”. לא רחוק משם נמצאת הכנסייה הזעירה הישנה Víðimýri עם המאפיינים הויקנגים. לא תשכחו במהרה את הנוף המרהיב בעמקים הירוקים של סקגפיורדור.

לינה: אזור ורמהליד

יום 6. מערב איסלנד – מכתש גראברוק – הלגונה הכחולה – רייקיאוויק

האתרים המרכזיים של היום: סקאגאסטרונדמכתש גראברוקמפל גלאניחצי האי רייקאנסהלגונה הכחולה

מרחק נסיעה מוערך: 320 ק”מ

נמשיך למחוז בורגרפירודור. נבקר באתר Vatnsdalshólar, זהו הוא אשכול של גבעות בכל הגדלים על פני העמק הסברה היא כי האזור נוצר על ידי מפולת קטסטרופלית. נוכל לעשות היקוף סביב חצי האי וטסנס (Vatnsnes). חצי האי וסטנס המפורסם בעיקר בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. בחצי האי נמצא הסלע המפורסם קוויטסרקור (Hvitserkur). גובהו 15 מ’ וצורתו של הסלע מזכירה במשהו טרול. נמשיך דרומה לביקור במכתש Grábrók המתנשא מעל. שביל הליכה מסודר הכולל בחלקו מסלול על שביל עץ מוביל למעלה המכתש ומציע נוף מהמם. אנו מתקרבים חזרה לרייקיאוויק ובכל משלימים את ההיקף של איסלנד. מרייקיאוויק נמשיך לחצי האי רייקאנס לביקור בלגונה הכחולה, בבריכה הגאותרמית היפה ביותר באיסלנד אנו נסיים את ההרפתקה המופלאה שלנו באיסלנד. את הלילה האחרון נבלה ברייקיאוויק או סמוך לשדה התעופה.

לינה: רייקיאוויק

יום 7. רייקיאוויק – החזרת הרכב בשדה התעופה – קפלאוויק (טיסה)

שארית היום נקדיש לטיול ברייקיאוויק, החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 06 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Comfort/Standard/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (SCDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • ספרון דיגיטלי בעברית למטיילים באיסלנד.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: באדג’ט, סטנדרט וקומפורט. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

באדג’ט – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת באדג’ט

Borgarnes Bed & Breakfast Hotel Edda Laugar Guesthouse Sunna Hrifunes Guesthouse

סטנדרט – Standard

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת סטנדרט

Hotel Reykjavik Lights Hotel Gullfoss Fosshotel Reykholt Hotel Edda Egilsstadir

קומפורט – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה וחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת קומפורט

Hotel Laxá Grand Hotel Reykjavik Hotel Icelandair Hamar Hotel Edda Höfn Fosshotel Stykkisholmur

מחירים עבור רמת מלונות Standard (שירותים ומקלחת פרטיים בחדר)

סוג רכב2 מטיילים3 מטיילים4 מטיילים
טויוטה אייגו (ידני)

1230€1190€1080€
טויוטה יאריס (אוטו')

1260€1220€1100€
קיה סיד (אוטו')

1370€1280€1160€
דאצ'יה דאסטר 4×4 (ידני)

1420€1320€1260€
טויוטה ראב4 4×4 (אוטו')

1690€1570€1460€
קיה סורנטו 4×4 (אוטו')

1880€1670€1550€
טויוטה לנד קרוזר 4×4 (אוטו')

2030€1800€1690€

* כל המחירים בטבלאות הם לאדם

* בין התאריכים 1 באוקטובר ועד ה- 30 באפריל, תינתן הנחה של 15% על כל הטיולים

שרון.ק
@sharon.k
קרא עוד
ארגון למופת, תמיכה מדהימה ומקצועית. אנחנו תמיד מטיילים עם חברה מארגנת אבל חייבת לומר באמת מכל הלב, רמה כזאת גבוהה לא פגשנו עדיין. כל הכבוד 'איסלנד אחרת' אתם פשוט אלופים! בטוח נגיע שוב!
עדי
@adi0506
קרא עוד
מקומות הלינה שנבחרו לנו ע"י ניר היו ככלל מקסימים ובמיקומים מיוחדים על הציר , אלה השלימו בכל יום את המסלול היפה שבדיוק סיימנו לעשות . תודה ענקית לניר וגם לגיא והמלצה חמה לכל המעוניינים בטיול עצמאי לאיסלנד המדהימה לעשות כן בסיועם המקצועי והאדיב במיוחד
הקודם
הבא

שאתם בוחרים לטייל עם 'איסלנד אחרת'

צרו איתנו קשר עוד היום!