טלפון: 054-8023945

צרו איתנו קשר:

מנהרת לבה Raufarhólshellir

מנהרת Raufarhólshellir היא מערת הלבה הרביעית באורכה באיסלנד. המנהרה ממוקמת רק חצי שעה נסיעה מרייקיאוויק והיא פתוחה למבקרים לאורך כל השנה. אורכה 1360 מטר, רוחבה מגיע עד 30 מטרים וגובהה הממוצע הוא 10 מטרים. במשך שנים רבות המערה היתה פתוחה באופן חופשי לציבור וזכתה לפופולריות רבה בשל קרבתה לרייקיאוויק. ריבוי המבקרים וחוסר התחזוקה הביא לנזק למנהרה השברירית והצטברות אשפה ולכלוך עד שבשנת 2016 המערה נסגרה לציבור. לאחר שנה של שיפוץ, בניית שביל הליכה, התקנת תאורה ופינוי אשפה מצטברת, המערה נפתחה מחדש לסיורים מודרכים בשנת 2017.

>> גלו מערות לבה ואטרקציות נוספות בטיול נהיגה עצמית באיסלנד

מנהרת לבה

רקע היסטורי

מנהרת הלבה Raufarhólshellir נוצרה לפני 5600 שנה, בהתבסס על ניתוח פחמני. מקור זרימת הלבה שיצרה את צינור הלבה נמצא כ- 10 ק”מ במעלה הגבעה מהמערה והיה חלק מהתפרצות שיצרה את שדה הלבה לייטאהראון (Leitahraun). בשנות השבעים יצאו משלחות לחיפושים שיטתיים של מערות באיסלנד ובשנת 1971 משלחת אנגלית לאזור ומצאה את המנהרה.

מנהרת לבה Raufarhólshellir
בחורף שלג חודר דרך הפתחים בתקרה של המנהרה

להכיר את איסלנד מבפנים

ביקור במערת לבה הוא חוויה ייחודית והזדמנות נהדרת לחזות בתהליכים הפנימיים של התפרצות געשית כשעוברים במסלול הלבה שזרמה לפני 5200 שנה. במערת Raufarhólshellir הותקנו שבילים, תאורה מיוחדת המציגה את המאפיינים הגיאולוגיים הייחודיים שיש למנהרה ופלטפורמה, מה שהופך אותה לנגישה בקלות עבור רוב האנשים. כיום ניתן לבקר במערה רק במסגרת סיור מודרך שאותו רצוי לרכוש מראש. ניתן לרכוש כרטיסים דרך מנוע ההזמנה המופיע למטה.

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.