טלפון: 054-8023945

מפת המסלול:

מפת המסלול

צרו איתנו קשר:

  • מסלול
  • מה כלול
  • מחירים
  • תאריכי יציאה

טיול מאורגן לקבוצות בינלאומיות “אל מדבר הקרח והאש”. להתנתק מהמציאות, לברוח מהרעש ולהגיע למקום בו הזמן זורם בקצב משלו. שנים רבות של ניסיון בארגון טיולים באיסלנד הביא ליצירת מסלול ייחודי זה. הטיול מתבצע באוטובוס שטח המסוגל להגיע בקלות ונוחות למקומות המיוחדים של איסלנד כולל חציית איסלנד מדרום לצפון. המסלול יגלה בפניכם את איסלנד המגוונת על כל רבדיה ונופיה הייחודיים. הרים צבעוניים, נהרות קרחוניים, גייזרים והרי געש פעילים. לא סתם זכתה איסלנד לכינוי “ארץ הבריאה”, כאן הטבע לא מפסיק לשנות ולעצב את הנוף אל מול עיננו. כביר ועצמתי מצד אחד אך עדין ושברירי מצד שני. טיול זה הוא בדגש על קבוצות בינלאומיות קטנות של עד 19 מטיילים. ההרשמה פתוחה למטיילים מכל העולם וההדרכה נעשית על ידי מדריך מקצועי דובר אנגלית. חוות הדעת של המטיילים שלנו מראה שהמפגש החברתי המיוחד במסגרת הקבוצתית הלא שגרתית הוא בונוס אמתי לטיול שמספק חוויה איסלנדי מלאה.

יום 1. נחיתה באיסלנד – הגעה בשאטל משדה התעופה לבירה רייקיאוויק.

 רייקיאוויק

ניתן לנחות באיסלנד בכל שעה. הלילה הראשון ברייקיאוויק כלול במחיר הטיול. כרטיס נסיעה לשאטל משדה התעופה לעיר ניתן לרכוש דרכינו מראש או בעת העלייה לאוטובוס. את היום הראשון כדאי להקדיש לטיול רגלי עצמאי בעיר הבירה הצפונית בעולם. רייקיאוויק היא עיר ירוקה ותוססת השוכנת בקצה מפרץ שקט ועטור איים עם נוף הררי מרהיב מסביב. מרכז העיר קטן יחסית ונוח להליכה. באחר צהריים אחד ניתן לבקר רגלית בכל האתרים החשובים של העיר, כולל כיכר הפרלמנט, הקתדרלה הראשית, רחוב הקניות המרכזי עם הגגות הצבעוניים, אגם הברבורים ובניין האופרה המרשים הנמצא סמוך לנמל הישן. ברייקיאוויק יש שפע של מסעדות, פאבים ובתי קפה.

האתרים המרכזים של היום: רייקיאוויק.

העברה משדה התעופה לרייקיאוויק: הזמנת פלייבאס משדה התעופה לרייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. פארק לאומי ת’ינגווטליר – פארק הגייזרים – מפל גולפוס (מעגל הזהב).

הקבוצה נפגשת עם המדריך בבוקר בלובי המלון.

יציאה לדרך. היום הראשון יוקדש למסלול הטיול המפורסם באיסלנד. מסלול “מעגל הזהב”. האתר הראשון בו נבקר הוא פארק לאומי ת’ינגווטליר האתר החשוב ביותר באיסלנד. זהו מקום כינוסו של האלטינגי, הפרלמנט הראשון בעולם וגם אחד מנקודות המפגש של שני לוחות טקטוניים הנפגשים בכניסה לפארק ומאפשרים למבקרים “להלך בין יבשות” כאשר צידו האחד של הפארק נמצא בתחום אירופה וצידו השני באמריקה. פארק ת’ינגווטליר קיבל מעמד של אתר מורשת בינלאומי מארגון אונסק”ו. בהמשך המסלול עוצרים לבקר בפארק הגייזר, אחד הסמלים של איסלנד. הגייזר המתפרץ לא מאכזב ושולח סילון של מים רותחים לשמיים כל כמה דקות, הכינו את המצלמות! הגייזר המתפרץ הוא רק אחד מגייזרים רבים ובריכות בוץ מבעבע המפוזרות במתחם כולו. התחנה הבאה במסלול מעגל הזהב הוא המפל המלכותי גולפוס. שמו של המפל מאיסלנדית הוא “מפל הזהב” נפילת מים עוצמתית ביותר של מי הפשרת קרחון לנגיוקול. קשה לא לעמוד נפעמים מול זרימת המים הכבירה. אחד מהמאפיינים של המפל הוא הקשת הכמעט נצחית שנוצרת מזרזיפי המים מול השמש.

האתרים המרכזים של היום: פארק תינגוטליר (אונסק”ו) – מפל גולפוספארק הגייזרים.

לינה וארוחת ערב: אזור קוולסווטלור.

יום 3. החוף הדרומי – המפלים הגדולים – צוק דירהוליי וחופי לבה שחורה.

היום השני מוקדש לטיול בחוף הדרומי של איסלנד. אזור הנשלט על ידי שני קרחונים הררים המשקיפים על הנוף לאורף הדרך. שמו של אחד הקרחונים (הקטן מבינהם) הוא אייפיאטלאיוקול והתפרצותו בשנת 2010 אחראית לסגירת שדות התעופה של אירופה. מתחת לקרחונים נופלים אין ספור מפלים. המפל הראשון שיקבל את פנינו הוא מפל סליאלנדספוס, שביל הליכה מרתק מוביל אל מאחוריו ומאפשר תצפית לא שיגרתית על המפל. בהמשך הדרך נמצא מפל סקוגפוס, המפל הגדול ביותר בדרום איסלנד. נפילת מים עוצמתית של מפל ברוחב שישים מטרים לא משאירה אף אחד אדיש. גרם מדרגות מוביל לראש המפל ומאפשר הצצה לנקודת נפילת המים. ממשיכים לנקודה הדרומית ביותר באיסלנד. צוק דירהוליי הוא מקום קינון של עופות מים רבים בינהם פאפינים, הציפור הלאומית של איסלנד. אחד מסמלי המקום הוא הקשת הסלעית הטבעית אשר שימשה כתפאורה בסרטים רבים. חופה הדרומי של איסלנד מפורסם בחופי הבזלת השחורים. החוף עטור פסלי לבה טבעים בצורות משושים ועמודי לבה שקפאו בעת מפגשם עם הים הקר. מהעיירה ויק הדרומית באיסלנד נחצה את שדה התעופה אלדרהון, שדה הלבה הגדול באיסלנד שנוצר התפרצות הר געש יחידה.

האתרים המרכזים של היום: מפל סקוגפוס – מפל סליילאנדפוסשמורת דירהולייחופי לבה שחורים.

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 4. הלגונות הקרחוניות – פארק לאומי ואטנאיוקול.

לאחר ארוחת בוקר במלון יוצאים לדרך ליום שיוקדש לטיול בתחום הפארק הלאומי ואטנאיוקול. הפארק הלאומי הגדול באירופה שנקרא על שמו של הקרחון הגדול באיסלנד. היום מתחיל בנסיעה בנוף מרהיב לעבר הקרחון, בדרך ניתן להבחין בפסגת ההר הגבוה באיסלנד (Hvannadalshnjukur). האתרים המרכזיים של היום אלו הן הלגונות הקרחוניות המדהימות. גלויות של הטבע בהן הנוף משתנה ללא הרף. שברי קרחונים עצומים ניתקים מהקרחון הגדול וזורמים לאיטם לים באחת הלגונות העמוקות באיסלנד. בינות לשברי הקרח ניתן להבחין בכלבי ים שוחים או נחים על גושי הקרח. אפשר לצאת לשיט זודיאק בין הקרחונים כדי להתרשם מעוצת המקום מקרוב. במפגש הלגונה והים נרד לחוף היהלומים הנקרא כך בשל חתיכות הקרח הפזורות לאורך החוף ומנצנצות בשמש. בהמשך הדרך נבחין בשולי הקרחון הענק משתפך קרוב לקו הכביש ונראה את פארק סקאפטפל הירוק הטמון בין לשונות הקרחון לקו הסחף של החוף.

האתרים המרכזים של היום: הלגונות הקרחוניותפארק לאומי ואטנאיוקול.

פעילות אופציונלית: שיט בלגונה הקרחונית.

לינה וארוחת ערב: אזור קירקיובאיירקלאוסטר.

יום 5. שמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר – עמק ת’יורסה.

שמורת לנדמנלאוגר

לאחר ארוחת בוקר במלון, הגיע הזמן לעזוב את הדרכים הסלולות ולהכנס למרכז ההררי של איסלנד. דרך גב ההר המובילה ללנדמנלאוגר נחשבת לאחת הדרכים היפות באיסלנד. הנסיעה בדרך הלא סלולה חוצה מספר נחלים ויכולה להיות קופצנית בקטעים מסויימים, אך זו חלק מהחוויה של הכניסה למרכז ההררי. אזור לנדמנלאוגר נחשב ל”יהלום שבכתר” של מרכז איסלנד. מיד בכניסה לאזור השמורה נבחין בהרי ריאוליט צבעוניים מקיפים בריכה גיאותרמית. האזור כולו הוא עדות לפעילות הוולקנית באזור ולנסיגת הקרחונים מתקופת הקרח האחרונה. מסלול הליכה קל ומעניין יוצא ממרכז המבקרים בשמורה ובסיומו ניתן לרחוץ בבריכה הגיאותרמית הטבעית המשלב זרימת מים קרים וחמים שיחד יוצרים שילוב טמפרטורה נעים לטבילה.

האתרים המרכזים של היום: ההרים הצבעוניים בלנמנלאוגר – בריכות גיאותרמיות טבעיות – הר הגעש הקלה – שדות לבה.

לינה וארוחת ערב: אזור עמק ת’יורסה.

יום 6.  הרמה ההרית – נסיעה בדרך חוצה איסלנד ספרנגיסאנדור – מיוואטן.

מפל אלדריאפוס

היום יוקדש לאזורים הפחות מתויירים של איסלנד. לאחר ארוחת הבוקר נצא לגלות את אחד מחבלי הארץ המעניינים של איסלנד שמרבית השנה אינם נגישים למבקרים. האזור ההררי המרכזי של איסלנד הוא כמו ביקור בכוכב לכת אחר. תצורות נוף לא שיגרתיות פזורות באופק ובמשך זמן רב ניתן לטייל מבלי להיתקל בציוויליזציה. זהו אזור שבמשך שנים רבות היה נידח לגמרי ושימש כמקום מסתור של פורעי חוק איסלנדיים בימי קדם. דרך ספרנגיסאנדור היא אחת משתי הדרכים שחוצות את איסלנד מדרום לצפון, לדעת רבים היפה והמעניינת שבהן. הדרך עבירה לתנועה רק בתקופת הקיץ לאחר הפשרת השלגים ולכך נדרש רכב שטח בעל עבירות טובה. בדרך חוצים מספר נהרות קרחוניים דרך אחד משדות הלבה הגדולים ביותר בעולם. משני צידי הדרך ניתן לראות שני קרחונים ולקראת סופה נגיע למפל אלדריאפוס שהוא פנינת חן אמיתית שבשל מיקומו מעטים המבקרים שזוכים להנות ממנו. החוויה היחודית של אפשרות טיול במקומות לא שיגרתיים כמו במרכז ההררי של איסלנד בדרך ספרנגיסאנדור הוא הערך המוסף של מסלול טיול יחודי זה. הערה: אם מסיבה כלשהי דרך ספרינגיסאנדור תיהיה חסומה למעבר, הקבוצה תחצה את איסלנד בדרך ההררית קיולור ממערב.

האתרים המרכזים של היום: דרך ספרנגיסאנדור – מפל אלדריאפוס.

לינה וארוחת ערב: אזור אגם מיוואטן.

יום 7. טיול באזור אגם מיוואטן – מפל דטיפוס – עמק אסבירגי – הוסאוויק.

היום לאחר ארוחת הבוקר במלון מצפה לנו יום גדוש בהרפקאות ונופים מרתקים. היום מבקרים בחלקו הצפוני של הפארק הלאומי ואטנאיוקול ובאגם מיוואטן. אגם מיוואטן הוא גן עדן גיאולוגי ואתר עלייה לרגל לצפרים מכל רחבי העולם. סביב האגם באזור גיאוגרפי קטן יחסית מתקבצים כמה מהאטרקציות הכי ביזאריות ומעניינות באיסלנד. הר געש קרפלה שבתוכו נקווה אגם בשם ויטי (השער לגהנום) ולידו שדות לבה שעדיין חמים מההתפרצות האחרונה. לא רחוק משם נמצא שדות של בוץ רותח וגייזרים. והכל מסביב מלא מכתשים ונוף שנראה כאילו נלקח מכוכב לכת אחר. פעם אמר איזה סופר מפורסם, שאם תושבי הירח העתידיים היו צריכים להקים על כדור הארץ שגרירות הם לבטח היו בוחרים באזור אגם מיוואטן לעשות זאת. הטיול ממשיך לאורך ערוץ הנהר הקרחוני יוקולסארגליופור שדרכו נופל מפל דטיפוס, המפל העוצמתי ביותר באירופה. נבקר בקניון הפרסה אסבירגי מוקף בחומות סלע בגובה של מאה מטרים. על פי המיתולוגיה הנורדית, הקניון קיבל את צורתו בשל טביעת פרסתו של סליפניר, הסוס בעל שמונה הרגליים של אבי האלים אודין. ממשיכים סביב חצי האי טיורנס אל הנקודה הצפונית ביותר שאליה נגיעה בטיול, מרחק פסיעה מחוג הקוטב הצפוני. אחר הצהריים מגיעים לעיירה הוסאוויק שם נוכל לרחוץ בבריכות הגיאותרמיות GeoSea.

האתרים המרכזים של היום: פארק יוקולסארגליופורדטיפוס המפל החזק באירופה – מכתשים מדומים.

לינה וארוחת ערב: אזור אגם מיוואטן.

יום 8. מפל גודפוס – בירת הצפון אקוריירי – חבל מגדלי הסוסים – סקגפיורדור.

סוסים איסלנדים

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא לדרך. יום חדש, הרפתקה חדשה. ממשיכים מאזור אגם מיוואטן לעבר מפל גודפוס (מפל האלים) זהו אחד המפלים הידועים והמרשימים באיסלנד. בהמשך הדרך נגיע לבירת הצפון של איסלנד, העיירה אקוריירי. כאן יהיה לכם זמן פנוי לצאת לטיול רגלי במרכז הצבעוני והמקסים של העיירה. באקוריירי ניתן לבקר בגן הבוטני המעניין שנחשב לצפוני ביותר בעולם. אפשר לצאת לטבילה ושחייה בבריכה הגיאותרמית המקומית ולהנות מבתי הקפה הנהדרים והאוכל המשובח במחוז האומנים Listagil. מאקוריירי ממשיכים מערבה לעבר חבל סקגפיורדור, אזור גידול הסוסים המסורתי של איסלנד. זהו אחד מאזורי ההתיישבות הוותיקים ביותר של איסלנד והאזור מכיל כמה אתרים היסטוריים שמופיעים בסאגות האיסלנדיות ושנכתבו בזמן הויקינגים. בערב מי שמעוניין יוכל לצאת לטיול רכיבה על סוסים או פשוט להנות מערב שקט וטיול רגלי פסטורלי בחיק הטבע האיסלנדי באזור המלון.

האתרים המרכזים של היום: גודפוס מפל האליםאקוריירי בירת צפון איסלנדסוסים איסלנדים.

לינה וארוחת ערב: אזור לוייגארבאקי.

יום 9. קוואמסטאנגי – חצי האי וטסנס – חוות “אריק האדום” – בודארדאלור.

קוואמסטנגי

ארוחת בוקר במלון ויוצאים לדרך להמשך הההרפקאה האיסלנדית שלנו. הטיול ממשיך סביב חצי האי וטסנס. בחלקו המזרחי של חצי האי נבקר במצוק הבזלת Hvitserkur המגיע לגובה של 15 מטר. הסלע שניצב לבדו על קו החוף נראה כמו יוצא מן הים. הפולקלור המקומי מספר לנו שמדובר בטרול שקפא כאשר נחשף לשמש. חצי האי וטסנס הוא דוגמה לחוף הגובל בחוג הקוטב הארקטי. זהו אזור פראי שהשמיים והים נפגשים, בשל הדגה העשירה של הים והבידוד הגיאוגרפי זהו גם אזור מועדף על כלבי ים ויתכן ונוכל לצפות בכלבי ים רובצים בקרבת החוף. אחר הצהריים נמשיך דרך אדמות חקלאיות למקום הולדתו הויקינגי של אריק האדום. יחד עם בנו לייף איריקסון האירופאי הראשון שהגיע ליבשת אמריקה שניהם הם הויקינגים המפורסמים ביותר בעולם. במוזיאון אריק האדום נבנה העתק של ביתו עם הגג מכוסה הדשא ונכיר כמה ויקינגים מודרניים שילמדו אותנו על המלאכות, הידע ואורחות החיים של הויקינגים מפלני אלף שנה. את היום נסיים באזור חצי האי סנייפלסנס.

האתרים המרכזים של היום: קוואמסטאנגי – חצי האי וטסנס – סלע הטרול Hvitserkur –  חוות הויקינג של אריק האדום.

לינה וארוחת ערב: אזור בודארדאלורסנייפלסנס.

יום 10. סטיקיסהולמור – פארק לאומי סנייפלסיוקול – רייקיאוויק.

קרחון סנייפלסיוקול

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בדרכינו לכיוון הקצה המערבי של חצי האי סנייפלסנס. בקצה הלשון היבשתית הארוכה נמצא פארק לאומי סנייפלסיוקול. בדרך נעבור בכפר גרונדרפיורדור שבמרכזו ניצב קירקיופטל (הר הכנסייה) אולי ההר המפורסם באיסלנד ששימש כתפאורה טבעית בסצנות רבות של סדרת משחקי הכס. בהמשך הדרך נעבור בכפרי דייגים מהמוצלחים באיסלנד אודות לדגה העשירה בפיורד. במרכז הפארק הלאומי ניצב הר הגעש סנייפלסיוקול שמפיסגתו משתפל קרחון. ההר זכה לפרסום בינלאומי בספרו של ז’ול ורן “מסע אל בטן האדמה” כאשר החבורה החלה את מסעה למרכז כדור הארץ דרך הלוע של סנייפלסיוקול. אזור הפארק קטן יחסית אך מאגד בתוכו שפע של אטרקציות ואתרי טבע, נסייר על חוף האבנים השחורות דופאלונסאנדור ונטייל לאורך חוף בזלתי בו ניצבים סלעי בזלת גדולים. נצא לטיול רגלי בין  קו החוף של שני הכפרים ארנרסטאפי והטנר ונראה מקרוב את עופות המים ותצורות הסלע המעניינות לרבות הקשת הטבעית המפורסמת. הטיול בחצי האי סנייפלסנס הוא הסימן שההרפתקה שלנו באיסלנד קרובה לסיומה ומכאן נשוב חזרה לרייקיאוויק. סיום הטיול המודרך.

האתרים המרכזים של היום: פארק לאומי סנייפלסיוקולסטיקיסהולמור – חופי ים שחורים – צוקי ציפורים ותצורות לבה – ארנרסטאפי והטנר .

לינה: רייקיאוויק.

יום 11. רייקיאוויק – שדה התעופה קפלאוויק (טיסה).

רייקיאוויק

שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי ברייקיאוויק עד הטיסה.

העברה מהמלון לשדה התעופהלחץ לרכישת כרטיס פלייבאס.

 

Another Iceland 2021 © All Rights Reserved.