מסלול

לברוח למציאות אחרת, להתנתק מהרעש ולנחות במקום בו הזמן זורם בקצב אחר. טיול מאורגן יחודי לקבוצות בינלאומיות ברכב שטח. חוויה איסלנדית אמיתית כפי שרק המקומיים מכירים! נטייל לאורך מסלול הררי באוטובוס מיוחד שמותאם גם לשטח ומאפשר לנו לשלב מסלולים קלאסיים עם המרכז ההררי הפראי והמרתק של איסלנד. טיול זה יחשוף בפנינו את הטבע האיסלנדי היחודי על כל רבדיו המנוגדים. שילובים של קרח ואש, עושר בצבעים מול שדות של לבה שחורה, טבע עוצמתי וכביר מצד אחד, גם עדין ושברירי מצד שני. טיול שהוא חוויה איסלנדית מלאה.

המטיילים שלנו מאד נהנים מטיולים בינלאומיים ולא פעם המפגש החברתי הוא בונוס אמיתי לטיול כולו!

מקסימום 19 מטיילים בקבוצה!

יום 1. נחיתה – העברה בשאטל משדה התעופה לרייקיאוויק.

ניתן להגיע בכל שעה – לילה ראשון כלול במחיר. ניתן לרכוש מראש כרטיס לשאטל פלייבאס משדה התעופה למלון או בעת העלייה לאוטובוס. לאחר צ’ק-אין במלון, את המשך היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. העיר שהוכרה מספר שנים ברציפות כעיר “הירוקה” בעולם. רייקיאוויק היא מקום משיכה למוסיקאים ואמנים מתחומים שונים הבאים לקבל השראה מהאווירה התוססת והנופים המרהיבים המקיפים את העיר. מומלץ לצאת לסיור רגלי במרכז העיר ולבקר בכיכר הפרלמנט, אגם טיורן הסמוך לו וברחובות הצבעוניים הטיפוסיים של רייקיאוויק.

האתרים המרכזים של היום: רייקיאוויק.

העברה משדה התעופה לרייקיאוויק: הזמנת פלייבאס משדה התעופה לרייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. גייזר – מפל גולפוס – פארק ת’ינגווטליר (מעגל הזהב).

פגישת הקבוצה עם המדריך בבוקר בלובי המלון.

נטייל במסלול “מעגל הזהב” הקלאסי. אנחנו מתחילים את הטיול בפארק הלאומי תינגוואטליר, זהו אתר בעל חשיבות גיאולוגית וגם היסטורית. הפארק מהווה נקודת מפגש של שני לוחות טקטוניים המחברים את אמריקה ואירו-אסיה. בשביל המוביל לפארק נצעד בין שתי יבשות. תינגוואטליר הוא גם אתר היסטורי חשוב ונקודת ציון חשובה, שם התכנס לראשונה הפרלמנט הראשון בעולם, האלטינגי. ממשיכים לתחנה הבאה, אנחנו נוסעים לאזור הפעיל מבחינה גיאותרמית גייזרת אותו סילון קיטור מתפרץ הידוע בעולם כולו שנתן את שמו לתופעה. המקום כולו שוקק פעילות גיאותרמית בצורת מעיינות חמים ובריכות בוץ רותח. סטרוקטור הוא גייזר הפעיל ביותר,כל כמה דקות הוא יורה סילון מים גבוה לשמים. נמשיך הלאה אל גולפוס “מפל הזהב”, נחשב ע”י רבים למפל היפה באיסלנד.

האתרים המרכזים של היום: פארק תינגוטליר (אונסק”ו) – מפל גולפוספארק הגייזרים.

לינה וארוחת ערב: אזור קוולסווטלור.

יום 3. קוולסווטלור – מפל סקוגפוס – צוק דירהוליי – ויק.

נתפעל משני המפלים היפים – סקוגפוס, וסליאלאנדאפוס לפני שנתחיל בחציית המישורים של אזור הסחף הקרחוני בדרכינו לנקודה הדרומית ביותר באיסלנד. נעצור כדי ליהנות מהנוף הנהדר בצוק דירהוליי, הנקודה הדרומית ביותר באי בה אלפי תוכי ים (פאפינים) וציפורי ים אחרות מקננות כל קיץ. צוק דירהוליי מפורסם בצורת הקשת הסלעית המיוחדת. נרד לטיול לחוף הלבה רייניספיארה. זהו אחד מחופי הלבה היפים באיסלנד עם החול השחור ותצורות הסלעיות המיוחדות שקפאו במגעם עם מי הים. נהנה מהנוף אל הצוקים. נחצה את אלדרהון (Eldhraun) שדה הלבה הגדול מסוגו בעולם הנגרם מההתפרצות יחידה באיסלנד.

האתרים המרכזים של היום: מפל סקוגפוס – מפל סליילאנדפוסשמורת דירהולייחופי לבה שחורים.

לינה: אזור ויק.

יום 4. ויק – פארק לאומי סקאפטפל – הלגונה הקרחונית יוקולסארלון.

נתחיל את היום בביקור בלגונה הקרחונית יוקולסורלון, גושי קרחונים שניתקו מהקרחון הסמוך צפים במימיה הכחולים של הלגונה, המקום שימש תפאורה טבעית לסרטים רבים בינהם סרטי ג’יימס בונד. בתחילת הטיול ניתן להזמין מהמדריך שיט בסירה אמפיבית בין הקרחונים הצפים, חוויה מומלצת שאורכת 30-40 דקות. נבלה את אחר הצהריים בפארק הלאומי סקאפטאפל, הפארק ממקומם בין לשונות הקרח של קרחון ואטנאיוקול ובו גם נמצא מפל המשושים השחור. נטייל בין שבילי הפארק הנמצא לרגלי קרחון ואטנאיוקול, הגדול באירופה. זהו אחד המקומות הבודדים באיסלנד בו ניתן להלך בינות צמחייה ירוקה.

האתרים המרכזים של היום: פארק לאומי סקאפטאפלהלגונה הקרחוניתקרחון ואטנאיוקול.

פעילות אופציונלית: שיט בלגונה הקרחונית בספינה אמפיבית.

לינה וארוחת ערב: אזור ויק.

יום 5. שמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר – עמק ת’יורסה.

הגיע הזמן לעזוב את האספלט ולצאת למרכז ההררי! לאחר ארוחת הבוקר נעלה על הדרך גב ההר Fjallabak בדרכינו ללנדמנלאוגר. לנדמנלאוגר הוא אזור מרהיב במרכז האי המוקף בהרי ריאולייט צבעוניים. היופי הסוריאליסטי של המרכז ההררי הלא מיושב של איסלנד, מגלה עמקים עמוקים והרים מפוסלים, רבים מהם נוצרו בהתפרצויות געשיות מתחת לקרחונים. לאחר הליכה נעימה יש אפשרות לרחצה בנחל גיאותרמית טבעי שנוצר מהתכנסות של מעיינות חמים וקרים. הנוף היחודי של העמקים וההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר הנחשב לאחת מהפנינות של מרכז איסלנד נוצרו בהתפרצויות געשיות מתחת לכיפות הקרחונים שכיסו את האזור בזמן עידן הקרח.

האתרים המרכזים של היום: ההרים הצבעוניים בלנמנלאוגר – בריכות גיאותרמיות טבעיות – הר הגעש הקלה – שדות לבה.

לינה וארוחת ערב: אזור עמק ת’יורסה.

יום 6. עמק ת’יורסה – “חוצה איסלנד” דרך ספרנגיסאנדור – לוייגאר.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך לגלות חלקים מוסתרים של מרכז איסלנד עם נופים שנחבאים רוב הזמן משאר העולם. ספרנגיסאנדור הוא אחד מהאזורים הנידחים במרכז איסלנד ומהמיוחדים שבהם. ללא תושבים וכמעט ללא דרכים, הוא ללא ספק אחד המקומות המרתקים באי. נעבור בחבל ארץ מדברי זה המפריד בין צפון איסלנד לדרומה שעביר לרכב שטח גדולים רק בתקופת הקיץ. הנסיעה עוברת בין קרחונים וחוצה את אחד משדות הלבה הגדולים ביותר בעולם. דרך ספרנגיסאנדור כוללת חציית מספר נהרות קרחונים ובה נחווה את המהות האמיתית של הטבע האיסלנדי הבתולי כפי שרק מעטים זוכים להכיר מקרוב. *אם מסיבה כלשהי דרך ספרינגיסאנדור תיהיה חסומה למעבר, הקבוצה תחצה את איסלנד בדרך קיולור המקבילה ממערב.

האתרים המרכזים של היום: דרך ספרנגיסאנדור – מפל אלדריאפוס.

לינה וארוחת ערב: אזור אגם מיוואטן.

יום 7. חצי האי טיורנס – אסבירגי – מפל דטיפוס – אגם מיוואטן – לוייגאר.

לאחר ארוחת הבוקר מצפה לנו יום מלא בהרפתקות עם תפאורה טבעית של נופים שמימיים. המסע מתחיל עם הקפה של חצי האי טיורנס. נבקר בקניון בצורת הפרסה הענקית בפארק אסבירגי. לפי המיתולוגיה הנורדית, את הפרסה הטביע בקרקע סוסו בעל שמונה הרגליים של אבי האלים אודין, אך ההסבר הטבעי מרשים לא פחות, שטפון ענק חצב את העמק האדיר בבת אחת. צריך לראות על מנת להאמין! נמשיך בדרכינו לפלא טבע נוסף, מפל דטיפוס בפארק יוקולסארגליופור. דטיפוס הוא המפל הגדול באירופה, כמויות מים במידה לא נתפסת נופלות בעוצמה אדירה במרחק מטרים ספורים מאיתנו. נמשיך לאזור היפהפייה של אגם מיוואטן, גן עדן לחובבי טבע וצפרים. נראה את האזור על תצורות הלבה המיוחדות, תמרות הקיטור שעולות מבטן האדמה ונלמד על “המכתשים המדומים” הפזורים מסביב לאגם. הרבה אנשים מתארים את הביקור במקום כטיול בכוכב לכת אחר.

האתרים המרכזים של היום: פארק יוקולסארגליופורדטיפוס המפל החזק באירופה – מכתשים מדומים.

לינה וארוחת ערב: אזור אגם מיוואטן לוייגאר.

יום 8. מפלי האלים – אקוריירי בירת הצפון – חבל סקגפיורדור – לוייגארבאקי.

סוסים איסלנדיים בחבל סקגפיורדור לפני שנמשיך לאקוריירי, בירת צפון איסלנד. נעבור במפל גודפוס – “מפל האלים”. נבלה את היום באקוריירי העיר היפה. הביקור יכול לכלול סיור בגנים הבוטניים. נמשיך לסקגאפיורדור, אזור עם נוף מעורר ההשראה. אזור זה מפורסם במגדלי הסוסים הרבים, הסוס האיסלנדי הוא אחד החיות המזוהות ביותר עם האי. הוא לא גבוה, אך הוא חסון ובעל חן יוצא דופן. נבקר באתרים באזור בעלי חשיבות היסטורית שנוגעות לסיפורי הסאגות, נלמד כיצד חיו האיסלנדים בעבר. בערב, אפשרי לעשות טיול רכיבה על סוסים ויקינגים גזעיים או לעשות טיול רגלי בנוף הציורי.

האתרים המרכזים של היום: גודפוס מפל האליםאקוריירי בירת צפון איסלנדסוסים איסלנדים.

לינה וארוחת ערב: אזור לוייגארבאקי.

יום 9. קוואמסטאנגי – חצי האי וטסנס – חוות “אריק האדום” – בודארדאלור.

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לחצי האי וטסנס בו נבקר בסלע הלבה Hvitserkur המתנשא לגובה של 15 מטר. הסלע שעומד בודד על קו החוף נראה כמו ספינה טרופה או טרול שקפא לאור השמש. לחופי חצי האי וטסנס יש סיכוי טוב להבחין בכלבי ים. נמשיך בדרכינו דרך אדמות חקלאיות פוריות. נעבור דרך Laxárdalsheiði למוזיאון הויקינגי איריקסטאדיר, שם נמצא הבית המקורי בו חי הויקינג המפורסם “אריק האדום”, שם גם נולד בנו לייף איריקסון, האירופאי הראשון שביקר באמריקה, עוד לפני קולומבוס. נמשיך במסע דרך כפרי דייגים קטנים בחוף הצפוני של חצי האי סנייפלסנס.

האתרים המרכזים של היום: קוואמסטאנגי – חצי האי וטסנס – סלע הטרול Hvitserkur –  חוות הויקינג של אריק האדום.

פעילות אופציונלית: טיול רכיבה על סוסים בחוות Gauksmýri.

לינה וארוחת ערב: אזור בודארדאלור.

יום 10. בודארדאלור – פארק הלאומי סנייפלסיוקול – רייקיאוויק.

בבוקר ניסע לקצה המערבי של חצי האי סנייפלסנס, שם נמצא הפארק הלאומי סניפלסיוקול. נטייל סביב קרחון סנייפלסיוקול האגדי שבו על פי ז’ול ורן, נמצאת הכניסה למרכז כדור הארץ (כפי שמתואר בסיפרו “מסע אל בטן האדמה”). נמשיך לחוף הים הסלעי היפה דופאלונסאנדור ,נטייל לאורך החוף עטור עמודי הבזלת ואבני הלבה השחורות. נעצור בכפר הדייגים הציורי ארנרסטאפי ונצא לטיול רגלי ייחודי בין הכפרים ארנרסטאפי והטנר, לפני שנמשיך בדרכינו לרייקיאוויק. סיום הטיול המודרך.

האתרים המרכזים של היום: פארק לאומי סנייפלסיוקולסטיקיסהולמור – חופי ים שחורים – צוקי ציפורים ותצורות לבה – ארנרסטאפי והטנר .

לינה: רייקיאוויק.

יום 11. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי ברייקיאוויק עד הטיסה.

העברה מהמלון לשדה התעופהלחץ לרכישת כרטיס פלייבאס.

 

לברוח למציאות אחרת, להתנתק מהרעש ולנחות במקום בו הזמן זורם בקצב אחר. טיול מאורגן יחודי לקבוצות בינלאומיות ברכב שטח. חוויה איסלנדית אמיתית כפי שרק המקו...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • טיול באוטובוס מותאם שטח עם מדריך מקצועי באנגלית לפי תוכנית הטיול.
 • 10 לילות לינה בחדרים זוגיים עם שירותים ומקלחת צמודים וארוחות בוקר.
 • 8 ארוחות ערב ברחבי איסלנד (לא רייקיאוויק).
 • כניסה למוזיאון אריק האדום.

טיולים אופציונלים ניתן להזמין מהמדריך בתחילת הטיול:

 • שיט בלגונה הקרחונית – 5600 קרונות לאדם – 30-40 דקות
 • טיול רכיבה על סוסים – 9500 קרונות לאדם – שעה וחצי
 • שיט לצפייה בלוויתנים מרייקיאוויק – 10990 קרונות לאדם – 2.5 – 3 שעות
 • נסיעה ללגונה הכחולה בערב האחרון – משתנה (לא כולל הדרכה)

לא כולל:

 • העברות הלוך וחזור משדה התעופה 48 €.
 • טיולים אופציונלים.
 • ארוחות מעבר למה שכלול בחבילה.
 • טיסות.

רשימת מלונות – יתכנו שינויים בתאריכים שונים

 • Hotel Klettur
 • Hotel Hvolsvöllur
 • Hotel Kria
 • Hotel Laki
 • Hotel Highland
 • Country Hotel Narfastadir
 • Daeli Guesthouse in Vididalur
 • Vogur Lodge
 • Hotel Klettur

מחירים

 • 3452 יורו לאדם בחדר זוגי
 • 4320 יורו ליחיד בחדר.

תאריכי יציאה

תאריכי יציאה בטוחה לעונת 2019:

 • יציאה 20.6 – חזרה 30.6
 • יציאה 27.6 – חזרה 7.7
 • יציאה 4.7 – חזרה 14.7
 • יציאה 11.7 – חזרה 21.7
 • יציאה 13.7 – חזרה 23.7
 • יציאה 18.7 – חזרה 28.7
 • יציאה 25.7 – חזרה 4.8
 • יציאה 1.8 – חזרה 11.8
 • יציאה 3.8 – חזרה 13.8
 • יציאה 8.8 – חזרה 18.8
 • יציאה 15.8 – חזרה 25.8
 • יציאה 17.8 – חזרה 27.8
 • יציאה 22.8 – חזרה 31.8
 • יציאה 29.8 – חזרה 8.9

אל מדבר הקרח והאש – טיול שטח בקבוצות קטנות

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • תאריכי יציאה

לברוח למציאות אחרת, להתנתק מהרעש ולנחות במקום בו הזמן זורם בקצב אחר. טיול מאורגן יחודי לקבוצות בינלאומיות ברכב שטח. חוויה איסלנדית אמיתית כפי שרק המקומיים מכירים! נטייל לאורך מסלול הררי באוטובוס מיוחד שמותאם גם לשטח ומאפשר לנו לשלב מסלולים קלאסיים עם המרכז ההררי הפראי והמרתק של איסלנד. טיול זה יחשוף בפנינו את הטבע האיסלנדי היחודי על כל רבדיו המנוגדים. שילובים של קרח ואש, עושר בצבעים מול שדות של לבה שחורה, טבע עוצמתי וכביר מצד אחד, גם עדין ושברירי מצד שני. טיול שהוא חוויה איסלנדית מלאה.

המטיילים שלנו מאד נהנים מטיולים בינלאומיים ולא פעם המפגש החברתי הוא בונוס אמיתי לטיול כולו!

מקסימום 19 מטיילים בקבוצה!

יום 1. נחיתה – העברה בשאטל משדה התעופה לרייקיאוויק.

ניתן להגיע בכל שעה – לילה ראשון כלול במחיר. ניתן לרכוש מראש כרטיס לשאטל פלייבאס משדה התעופה למלון או בעת העלייה לאוטובוס. לאחר צ’ק-אין במלון, את המשך היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. העיר שהוכרה מספר שנים ברציפות כעיר “הירוקה” בעולם. רייקיאוויק היא מקום משיכה למוסיקאים ואמנים מתחומים שונים הבאים לקבל השראה מהאווירה התוססת והנופים המרהיבים המקיפים את העיר. מומלץ לצאת לסיור רגלי במרכז העיר ולבקר בכיכר הפרלמנט, אגם טיורן הסמוך לו וברחובות הצבעוניים הטיפוסיים של רייקיאוויק.

האתרים המרכזים של היום: רייקיאוויק.

העברה משדה התעופה לרייקיאוויק: הזמנת פלייבאס משדה התעופה לרייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. גייזר – מפל גולפוס – פארק ת’ינגווטליר (מעגל הזהב).

פגישת הקבוצה עם המדריך בבוקר בלובי המלון.

נטייל במסלול “מעגל הזהב” הקלאסי. אנחנו מתחילים את הטיול בפארק הלאומי תינגוואטליר, זהו אתר בעל חשיבות גיאולוגית וגם היסטורית. הפארק מהווה נקודת מפגש של שני לוחות טקטוניים המחברים את אמריקה ואירו-אסיה. בשביל המוביל לפארק נצעד בין שתי יבשות. תינגוואטליר הוא גם אתר היסטורי חשוב ונקודת ציון חשובה, שם התכנס לראשונה הפרלמנט הראשון בעולם, האלטינגי. ממשיכים לתחנה הבאה, אנחנו נוסעים לאזור הפעיל מבחינה גיאותרמית גייזרת אותו סילון קיטור מתפרץ הידוע בעולם כולו שנתן את שמו לתופעה. המקום כולו שוקק פעילות גיאותרמית בצורת מעיינות חמים ובריכות בוץ רותח. סטרוקטור הוא גייזר הפעיל ביותר,כל כמה דקות הוא יורה סילון מים גבוה לשמים. נמשיך הלאה אל גולפוס “מפל הזהב”, נחשב ע”י רבים למפל היפה באיסלנד.

האתרים המרכזים של היום: פארק תינגוטליר (אונסק”ו) – מפל גולפוספארק הגייזרים.

לינה וארוחת ערב: אזור קוולסווטלור.

יום 3. קוולסווטלור – מפל סקוגפוס – צוק דירהוליי – ויק.

נתפעל משני המפלים היפים – סקוגפוס, וסליאלאנדאפוס לפני שנתחיל בחציית המישורים של אזור הסחף הקרחוני בדרכינו לנקודה הדרומית ביותר באיסלנד. נעצור כדי ליהנות מהנוף הנהדר בצוק דירהוליי, הנקודה הדרומית ביותר באי בה אלפי תוכי ים (פאפינים) וציפורי ים אחרות מקננות כל קיץ. צוק דירהוליי מפורסם בצורת הקשת הסלעית המיוחדת. נרד לטיול לחוף הלבה רייניספיארה. זהו אחד מחופי הלבה היפים באיסלנד עם החול השחור ותצורות הסלעיות המיוחדות שקפאו במגעם עם מי הים. נהנה מהנוף אל הצוקים. נחצה את אלדרהון (Eldhraun) שדה הלבה הגדול מסוגו בעולם הנגרם מההתפרצות יחידה באיסלנד.

האתרים המרכזים של היום: מפל סקוגפוס – מפל סליילאנדפוסשמורת דירהולייחופי לבה שחורים.

לינה: אזור ויק.

יום 4. ויק – פארק לאומי סקאפטפל – הלגונה הקרחונית יוקולסארלון.

נתחיל את היום בביקור בלגונה הקרחונית יוקולסורלון, גושי קרחונים שניתקו מהקרחון הסמוך צפים במימיה הכחולים של הלגונה, המקום שימש תפאורה טבעית לסרטים רבים בינהם סרטי ג’יימס בונד. בתחילת הטיול ניתן להזמין מהמדריך שיט בסירה אמפיבית בין הקרחונים הצפים, חוויה מומלצת שאורכת 30-40 דקות. נבלה את אחר הצהריים בפארק הלאומי סקאפטאפל, הפארק ממקומם בין לשונות הקרח של קרחון ואטנאיוקול ובו גם נמצא מפל המשושים השחור. נטייל בין שבילי הפארק הנמצא לרגלי קרחון ואטנאיוקול, הגדול באירופה. זהו אחד המקומות הבודדים באיסלנד בו ניתן להלך בינות צמחייה ירוקה.

האתרים המרכזים של היום: פארק לאומי סקאפטאפלהלגונה הקרחוניתקרחון ואטנאיוקול.

פעילות אופציונלית: שיט בלגונה הקרחונית בספינה אמפיבית.

לינה וארוחת ערב: אזור ויק.

יום 5. שמורת ההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר – עמק ת’יורסה.

הגיע הזמן לעזוב את האספלט ולצאת למרכז ההררי! לאחר ארוחת הבוקר נעלה על הדרך גב ההר Fjallabak בדרכינו ללנדמנלאוגר. לנדמנלאוגר הוא אזור מרהיב במרכז האי המוקף בהרי ריאולייט צבעוניים. היופי הסוריאליסטי של המרכז ההררי הלא מיושב של איסלנד, מגלה עמקים עמוקים והרים מפוסלים, רבים מהם נוצרו בהתפרצויות געשיות מתחת לקרחונים. לאחר הליכה נעימה יש אפשרות לרחצה בנחל גיאותרמית טבעי שנוצר מהתכנסות של מעיינות חמים וקרים. הנוף היחודי של העמקים וההרים הצבעוניים של לנדמנלאוגר הנחשב לאחת מהפנינות של מרכז איסלנד נוצרו בהתפרצויות געשיות מתחת לכיפות הקרחונים שכיסו את האזור בזמן עידן הקרח.

האתרים המרכזים של היום: ההרים הצבעוניים בלנמנלאוגר – בריכות גיאותרמיות טבעיות – הר הגעש הקלה – שדות לבה.

לינה וארוחת ערב: אזור עמק ת’יורסה.

יום 6. עמק ת’יורסה – “חוצה איסלנד” דרך ספרנגיסאנדור – לוייגאר.

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך לגלות חלקים מוסתרים של מרכז איסלנד עם נופים שנחבאים רוב הזמן משאר העולם. ספרנגיסאנדור הוא אחד מהאזורים הנידחים במרכז איסלנד ומהמיוחדים שבהם. ללא תושבים וכמעט ללא דרכים, הוא ללא ספק אחד המקומות המרתקים באי. נעבור בחבל ארץ מדברי זה המפריד בין צפון איסלנד לדרומה שעביר לרכב שטח גדולים רק בתקופת הקיץ. הנסיעה עוברת בין קרחונים וחוצה את אחד משדות הלבה הגדולים ביותר בעולם. דרך ספרנגיסאנדור כוללת חציית מספר נהרות קרחונים ובה נחווה את המהות האמיתית של הטבע האיסלנדי הבתולי כפי שרק מעטים זוכים להכיר מקרוב. *אם מסיבה כלשהי דרך ספרינגיסאנדור תיהיה חסומה למעבר, הקבוצה תחצה את איסלנד בדרך קיולור המקבילה ממערב.

האתרים המרכזים של היום: דרך ספרנגיסאנדור – מפל אלדריאפוס.

לינה וארוחת ערב: אזור אגם מיוואטן.

יום 7. חצי האי טיורנס – אסבירגי – מפל דטיפוס – אגם מיוואטן – לוייגאר.

לאחר ארוחת הבוקר מצפה לנו יום מלא בהרפתקות עם תפאורה טבעית של נופים שמימיים. המסע מתחיל עם הקפה של חצי האי טיורנס. נבקר בקניון בצורת הפרסה הענקית בפארק אסבירגי. לפי המיתולוגיה הנורדית, את הפרסה הטביע בקרקע סוסו בעל שמונה הרגליים של אבי האלים אודין, אך ההסבר הטבעי מרשים לא פחות, שטפון ענק חצב את העמק האדיר בבת אחת. צריך לראות על מנת להאמין! נמשיך בדרכינו לפלא טבע נוסף, מפל דטיפוס בפארק יוקולסארגליופור. דטיפוס הוא המפל הגדול באירופה, כמויות מים במידה לא נתפסת נופלות בעוצמה אדירה במרחק מטרים ספורים מאיתנו. נמשיך לאזור היפהפייה של אגם מיוואטן, גן עדן לחובבי טבע וצפרים. נראה את האזור על תצורות הלבה המיוחדות, תמרות הקיטור שעולות מבטן האדמה ונלמד על “המכתשים המדומים” הפזורים מסביב לאגם. הרבה אנשים מתארים את הביקור במקום כטיול בכוכב לכת אחר.

האתרים המרכזים של היום: פארק יוקולסארגליופורדטיפוס המפל החזק באירופה – מכתשים מדומים.

לינה וארוחת ערב: אזור אגם מיוואטן לוייגאר.

יום 8. מפלי האלים – אקוריירי בירת הצפון – חבל סקגפיורדור – לוייגארבאקי.

סוסים איסלנדיים בחבל סקגפיורדור לפני שנמשיך לאקוריירי, בירת צפון איסלנד. נעבור במפל גודפוס – “מפל האלים”. נבלה את היום באקוריירי העיר היפה. הביקור יכול לכלול סיור בגנים הבוטניים. נמשיך לסקגאפיורדור, אזור עם נוף מעורר ההשראה. אזור זה מפורסם במגדלי הסוסים הרבים, הסוס האיסלנדי הוא אחד החיות המזוהות ביותר עם האי. הוא לא גבוה, אך הוא חסון ובעל חן יוצא דופן. נבקר באתרים באזור בעלי חשיבות היסטורית שנוגעות לסיפורי הסאגות, נלמד כיצד חיו האיסלנדים בעבר. בערב, אפשרי לעשות טיול רכיבה על סוסים ויקינגים גזעיים או לעשות טיול רגלי בנוף הציורי.

האתרים המרכזים של היום: גודפוס מפל האליםאקוריירי בירת צפון איסלנדסוסים איסלנדים.

לינה וארוחת ערב: אזור לוייגארבאקי.

יום 9. קוואמסטאנגי – חצי האי וטסנס – חוות “אריק האדום” – בודארדאלור.

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לחצי האי וטסנס בו נבקר בסלע הלבה Hvitserkur המתנשא לגובה של 15 מטר. הסלע שעומד בודד על קו החוף נראה כמו ספינה טרופה או טרול שקפא לאור השמש. לחופי חצי האי וטסנס יש סיכוי טוב להבחין בכלבי ים. נמשיך בדרכינו דרך אדמות חקלאיות פוריות. נעבור דרך Laxárdalsheiði למוזיאון הויקינגי איריקסטאדיר, שם נמצא הבית המקורי בו חי הויקינג המפורסם “אריק האדום”, שם גם נולד בנו לייף איריקסון, האירופאי הראשון שביקר באמריקה, עוד לפני קולומבוס. נמשיך במסע דרך כפרי דייגים קטנים בחוף הצפוני של חצי האי סנייפלסנס.

האתרים המרכזים של היום: קוואמסטאנגי – חצי האי וטסנס – סלע הטרול Hvitserkur –  חוות הויקינג של אריק האדום.

פעילות אופציונלית: טיול רכיבה על סוסים בחוות Gauksmýri.

לינה וארוחת ערב: אזור בודארדאלור.

יום 10. בודארדאלור – פארק הלאומי סנייפלסיוקול – רייקיאוויק.

בבוקר ניסע לקצה המערבי של חצי האי סנייפלסנס, שם נמצא הפארק הלאומי סניפלסיוקול. נטייל סביב קרחון סנייפלסיוקול האגדי שבו על פי ז’ול ורן, נמצאת הכניסה למרכז כדור הארץ (כפי שמתואר בסיפרו “מסע אל בטן האדמה”). נמשיך לחוף הים הסלעי היפה דופאלונסאנדור ,נטייל לאורך החוף עטור עמודי הבזלת ואבני הלבה השחורות. נעצור בכפר הדייגים הציורי ארנרסטאפי ונצא לטיול רגלי ייחודי בין הכפרים ארנרסטאפי והטנר, לפני שנמשיך בדרכינו לרייקיאוויק. סיום הטיול המודרך.

האתרים המרכזים של היום: פארק לאומי סנייפלסיוקולסטיקיסהולמור – חופי ים שחורים – צוקי ציפורים ותצורות לבה – ארנרסטאפי והטנר .

לינה: רייקיאוויק.

יום 11. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי ברייקיאוויק עד הטיסה.

העברה מהמלון לשדה התעופהלחץ לרכישת כרטיס פלייבאס.