צור קשר | טלפון: 054-8023945

מסלול

ברוכים הבאים ליקום המקביל של איסלנד! ארץ השקט והשלווה והנופים המדהימים. הצטרפו לטיול איכותי לקבוצה בינלאומית. טיול עומק מחוץ למסלול השחוק בדגש על טיול הליכה (הייקינג) באזורים הפחות ידועים של איסלנד! ביקור בציוני דרך אגדיים כמו שמורת ת’ורסמורק, לנדמנלאוגר ועמק אסבירגי בצפון המדינה. הטיול כולל את חציית איסלנד ברמה ההררית, ביקור במקומות בלתי צפויים ומרתקים מתאימים במיוחד לטיולים הליכה שיאפשרו לך ליהנות מהנופים המגוונים של איסלנד. כולל נסיעה ברכב שטח 4X4

המטיילים שלנו מאד נהנים מטיולים בינלאומיים ולא פעם המפגש החברתי הוא בונוס אמיתי לטיול כולו!

יום 1. נחיתה – רייקיאוויק בירת איסלנד.

ניתן להגיע בכל שעה – לילה ראשון כלול במחיר. את שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. העיר שהוכרה מספר שנים ברציפות כעיר “הירוקה” בעולם. רייקיאוויק היא מקום משיכה למוסיקאים ואמנים מתחומים שונים הבאים לקבל השראה מהאווירה התוססת והנופים המרהיבים המקיפים את העיר.

האתרים המרכזים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. פיורד הלוויתנים – הליכה למפל גלימור אחד הגבוהים באיסלנד.

פגישת הקבוצה עם המדריך בבוקר בלובי המלון. נתחיל את את היום בסיור היכרות קצר עם רייקיאויק ולאחר מכן נצא מן הכרך העירוני בנסיעה אל עבר מרחבי הטבע הפראיים של איסלנד. ניסע לאורך החוף הציורי של פיורד הלוויתנים Hvalfjordur, זהו אחד מהפיורדים הארוכים והעמוקים של איסלנד. בסביבות הנקודה בה לשון הים של הפיורד בעומקה של היבשה, שוכן מפל גלימור Glymur שנושא בתואר המפל הגבוה באיסלנד ונופל מגובה של כ 200 מטרים אל תוך גיא מסולע ושופע טחב ירוק. קוואלפיורדור ומפל גלימור מוזכרים באגדה איסלנדית עתיקה על לוויתן ששחה כל הדרך בפיורד ומעל זרם המפל והגיע לאגם שמעל המצוק. שם באופן מוזר אכן נמצאו עצמות לוויתן שאולי תוכלו למצוא גם אתם. נמשיך לעמק בורגרפיורדור Borgarfjordur ונעשה עצירה במפל גלאני Glanni. האגדות האיסלנדיות גם לא פוסחות כאן והשמועה מספרת שסביבת המפל היא ביתם של שדונים וטרולים. בהמשך הדרך נהנה מטיול רגלי קצר במכתש גראברוק Grabrok שנוצר לפני כ 3500 שנים והנוף סביבו מקושט בשדות לבה המכוסים בשמיכת טחב רכה.

זמן הטיול הרגלי למפל גלימור כ-4-5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: פיורד הלויתנים – מפל גלימור – בורגרפיורדור.

לינה: אזור בורגרפיורדור.

יום 3. האזור הגיאותרמי ברייקיר – הבריכה המיוחדת של הוספוס – סיגלופיורדור.

נמשיך בטיול ונעבור ב – הולטוורדוהיידי Holtavorduheidi שהוא רמה של גבעות ומישורים והשער לצפון איסלנד. נגיע לרייקיר, אזור געשי ונבקר בבריכת גרטיסלאוג שנבנתה סביב נביעה של מעיין חם. הבריכה קרויה על שמו של “גרטיס החזק” שהוא מהויקינגים הכי אהובים בסאגות האיסלנדיות. משם נצפין לעבר הופסוס Hofsos ונרד רגלית לקו החוף לסטדרביירדאויק Stadarbjargarvik, אתר מקסים של מפרצונים ועליהם תצורות של עמודי בזלת הניצבים ממש על קו המים. הביקור בהופסוס יכלול גם את הבריכה של הכפר שנחשבת למיוחדת באיסלנד. הבריכה ניצבת על קצה החוף ויוצרת אשליה אופטית כאילו מי הבריכה ומי האוקיינוס מתמזגים. תהיה הזדמנות למי שרוצה לשחות בבריכה לפני שנמשיך וניסע אל סיגלופיורדור Siglufjordur – מקום הלינה שלנו לשני הלילות הבאים.

האתרים המרכזים של היום: האזור הגיאותרמי של רייקיר – הופסוס – חצי האי של הטרול.

לינה: אזור סיגלופיורדור.

יום 4. מוזיאון “ההרינג” – טיול הליכה הררי בשבילים מבודדים – סיגלופיורדור.

היום ישנו ביקור במוזיאון עידן ההרינג The Herring Era Museum שנמצא בסיגליופיורדור. האווירה של המוזיאון נדמית כמו מסע בזמן למאה הקודמת ותור הזהב של סיגלופיורדור לתקופת הזמן של “עידן ההרינג”. בנוסף נצא להליכה בחיק הטבע בסיגלופירדרסקראד Siglufjardarskard ונסייר בדרך הישנה בה היו רוכבים בסוסים וקישרה בין סיגלופיורדור והמחוז הקרוב אליה. המעבר ההררי של סיגלופירדרסקראד הוא בגובה של כ 630 מטרים מעל פני הים. מכיוון שהוא מחוץ למסלול הטיול אותו עושים רוב התיירים, זהו טבע מבודד עם שבילים שבהם כמעט לא פסעו. ילווה אותנו בטיול זה מדריך הרים מקומי, כך שנוכל להנות מההרגשה של טבע מרהיב שהוא סוד שמור שלנו שעוד לא התגלה לשאר העולם. כשנגיע לצד השני של המעבר ההררי, ניסע חזרה לסיגופיורדור שם נמלא את המצברים בארוחה דשנה של מרק בשר איסלנדי מסורתי, שנעשה מחומרי גלם מקומיים.

זמן הטיול הרגלי בסיגלופירדרסקראד כ-3.5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית.

לינה: אזור סיגלופיורדור.

יום 5. גודפוס מפל האלים – שמורת הרי הגעש של קראפלה – אגם מיוואטן: גן עדן לעופות מים.

מכתש ויטינתחיל את היום בתצפית על הנוף האגדי במפל גודפוס Godafoss שפירוש שמו באיסלנדית הוא “המפל של האלים”. נמשיך משם מזרחה לשמורת אגם מיוואטן Mývatn ונחקור את ארץ הפלאות הגיאולוגית שתתגלה לפנינו של טבע שנוצר בפראות, תוך כדי שברקע ניצבות הפסגות המאיימות של הרי הגעש קראפלה ו- ליירניוקור. לאגם מיוואטן יש אווירה מזוככת של שלווה וזהו מקום אידאלי להליכות רגליות. הקיץ הוא עונת השיא של עופות המים באגם וזו הזדמנות טובה שתהיה אתכם משקפת-שדה בהישג יד, כדי לתצפת על מיני הציפורים השונות ולראות את הברווזים הנדירים שנדדו הנה לקיץ. רבים גם נהנים מהתפאורה המפחידה של “הטירות השחורות” בדימובורגיר Dimmuborgir העשויות גיבובי טרשים סלעיים כהים המזדקרים לשמיים. לאחר מכן נעלה לאזור המעיינות החמים בהר ליירניוקור Leirhnjúkur, שנמצא בסביבה הוולקנית של קראפלה Krafla המשופעת בקיעים קרקעיים וזרמי לבה קרושים. כאשר נסייר בשדה הגיאותרמי של נמאפיילט Namafjall, נראה סביבנו לועות בהם מבעבע בפראות בוץ רותח. בכדי להנות מיתרונותיה של הפעילות הגיאותרמית המוגברת שבאזור ובכדי להרפות את השרירים, נצא להפסקה במרחצאות הטבעיים של מיוואטן Mývatn Nature Baths. ומי שיחפוץ בכך יוכל לטבול במים החמים והמרפאים שהמקום מציע.

זמן הטיול הרגלי ל-Hverfjall כ-2.5 שעות.

זמן הטיול הרגלי לדימובורגיר (עיר הלבה) כ-1-2 שעות.

האתרים המרכזים של היום: מפל גודפוס – הר געש קרפלה – הנוף הירחי של אגם מיוואטן

לינה: אזור מיוואטן.

יום 6. עמק הפרסה באסבירגי – יוקולסארגליופור – דטיפוס המפל העוצמתי באירופה.

ניסע אל עבר חצי האי טיורנס שם נמצא את פארק אסביירגי Ásbyrgi, הקניון הענקי שצורתו כפרסת סוס. לפי המיתולגיה הנורדית הקניון נוצר בעת שסליפניר- הסוס הפלאי בעל שמונה הרגליים ששיך לאל הנורדי אוד’ין, חלף בדהירה באזור והשאיר אחריו טביעת פרסה. בהמשך נגיע להייקינג (Hike) בליודקלאטר “הסלעים המהדהדים”, מדובר באשכולות סלעים מיוחדים עשויים מעמודי בזלת ומונחים זה על גבי זה בזוויות שונות ובצורות של כוורת וטרשים משונננים. תהליך השחיקה של הסלעים יוצר משחק צלילים של אקוסטיקה והדהוד ומכאן נגזר שמו של המקום. את שאר היום נבלה בלגלות את הצמחייה והיער של יוקולסארגליופור Jökulsárgljúfur, שנמצא בחלקו הצפון מזרחי של הפארק הלאומי ואטניוקול Vatnajökull National Park. בתרגום מילולי הפירוש של יוקולסארגליופור הוא “קניון הנהר הקרחוני”, המקום קיבל שם זה בצדק שכן 25 הקילומטרים של ערוץ הנהר הוא הארוך באיסלנד שעובר בתוך קניון. את היום נסיים בביקור בלתי נשכח במפל דטיפוס שהוא העוצמתי ביותר באירופה, זהו אשד עצום של מים קרחוניים המתנפצים על הסלעים ויוצרים סביבו ערפילים.

זמן הטיול הרגלי באזור Hljóðaklettar כ-3-4 שעות.

האתרים המרכזים של היום: עמק אסבירגי – מפל דטיפוס.

לינה: מיוואטן.

יום 7. חציית איסלנד בדרך הררית קיולור – פארק גיאותרמי בקווראווטליר – מפל גולפוס – גייזר.

היום אנחנו נחצה בדרך קיולור Kjölur את הרמה ההררית בחלק הפנימי של איסלנד. זהו איזור נידח, מרוחק ובלתי מיושב. הדרך המיוחדת עוברת בסביבה גיאותרמית תוססת ובין שני הקרחונים לאנגיוקול Langjokull ו- הופסיוקול Hofsjökull ונותנת לנו הזדמנות לחזות בטבע גולמי ואמיתי במלוא עוצמתו. שבילי הליכה רבים מתפרשים מסביב ומנוקדים באוצרות גיאותרמים נסתרים ובנאות מדבר מעוררי פליאה של צמחייה ירוקה. אנחנו נעצור בקווראווליר Hveravellir, אחד מן האזורים הגיאותרמיים הכי יפים בעולם, הכולל בריכה טבעית תחת כיפת השמיים. מקום מושלם לעשות הפסקה נינוחה. כשנסיים את חציית הרמה ההררית, נגיע אל מפל גולפוס Gullfoss ששוכן על נהר קויטה Hvítá ומנקז לתוכו מים מקרחון לאנגיוקול. מפל גולפוס הוא המפל המלכותי של איסלנד, זורם באלגנטיות בין שני מפלסים ומעליהם מנצנץ באור השמש ערפל קסום ומוזהב. אחרי נסיעה קצרה מהמפל נפגוש את “מלך הגייזרים” – הגייזר הגדול שמתפרץ בתוך שדה גיאותרמי אפוף קיטור ובו אדמה מבעבעת ונביעות חמות.

האתרים המרכזים של היום: המרכז ההררי – פארק קווראווטליר – מפל גולפוס – גייזר.

לינה: אזור הטלה.

יום 8. לנדמנלאוגר – נופי בראשית, מעיינות חמים והר הגעש הקלה.

לנדמנלאוגרבהרפתקאה של היום נגיע אל שמורת לנדמנלאוגר Landmannalaugar ו- פיילאבק Fjallabak ונחזה בנופי בראשית של טבע ללא מגע יד אדם, החושפים לפנינו מופע סוריאליסטי של אלמנטים גיאולוגיים כמו מכתשים געשיים, הרי ריוליט צבעוניים, שדות לבה מהבילים ובאופק מיתמר הר הגעש הקלה Hekla מעורר האימה. ישנם הרבה מסלולי טיול יפים בשמורה זו וכן אגם שנקווה בתוך לע הר געש ושופע דגי טרוטה. ננצל באופן מירבי את הביקור במקום בטבילה מרעננת במעיין החם של לנדמנלאוגר, אחד מהמעיינות הכי פחות מתויירים ועם זאת מהיפים ביותר באיסלנד.

זמן הטיול הרגלי באזור בלנדמנלאוגר כ-4-5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: שמורת לנדמנלאוגר – הר געש הקלה.

לינה: אזור הטלה.

יום 9. ת’ורסמורק – גן השעשועים של האל ת’ור – מבט אחורי על מפל סליילאנדפוס – רייקיאוויק.

שמורת ת’ורסמורק, Þórsmörk ידועה גם בשם “גן השעשועים של ת’ור” (ת’ור הוא אל הרעם במיתולוגיה הנורדית). עמק נחבא זה, משול לגן עדן צפוני המכורבל בין שני קרחונים ומוקף בנהרות והרים. לפיכך, ביקור בת’ורסמורק כדאי וייכתב ברשימת המשאלות של כל חובב טבע. השמורה כוללת שבילים מסומנים רבים. אנו נלך בחלק מהם ונוכל להתפעל מהנוף היפה, עצים עדינים ודשאים ירוקים שמעליהם מתנשאים הרים המקושטים בלשונות קרח. בהמשך נבקר גם במפל סליילאנדפוס Seljalandsfoss, שייחודו בכך שהשביל העובר מאחוריו מאפשר נקודת מבט שונה. כך שאפשר לראות את וילון המים הנופלים של המפל גם מהצד האחורי שלו. משם נמשיך ונסיים את היום ברייקיאויק.

זמן הטיול הרגלי באזור בת’ורסמורק כ-4-5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: שמורת עמק ת’רסמורק – מפל סליילאנדפוס.

לינה: רייקיאוויק.

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי ברייקיאוויק עד הטיסה. אם הטיסה שלך היא אחר הצהריים, מומלץ לבלות את היום ברייקאוויק עם שלל הבילויים שיש לבירת איסלנד להציע. או להנות מרחצה מרגיעה בספא הידוע של הלגונה הכחולה Blue Lagoon שממוקם לא הרחק משדה התעופה בקפלויק.

ברוכים הבאים ליקום המקביל של איסלנד! ארץ השקט והשלווה והנופים המדהימים. הצטרפו לטיול איכותי לקבוצה בינלאומית. טיול עומק מחוץ למסלול השחוק בדגש על טיול הליכה (הייקי...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • טיול באוטובוס מותאם שטח עם מדריך מקצועי באנגלית לפי תוכנית הטיול
 • 9 לילות לינה בחדרים זוגיים עם שירותים ומקלחת צמודים וארוחות בוקר
 • 4 ארוחות ערב ברחבי איסלנד (לא רייקיאוויק – ימים 2,5,6,7)
 • מרק בשר כבש איסלנדי מסורתי ביום 4
 • 4 ארוחות צהריים ארוזות בימים 6,7,8,9
 • טיול הליכה בהרי סיגולפיורדור עם מדריך מקומי ביום 4
 • כניסה למוזיאון ההרינג ביום 4
 • כניסה למרחצאות הגיאותרמיים באגם מיוואטן ביום 5
 • דמי כניסה לבריכה הגיאותרמית הטבעית בלנדמנלאוגר ביום 8

לא כולל:

 • העברות מאל שדה התעופה – תוספת של 50 €.
 • טיולים אופציונלים
 • ארוחות מעבר למה שכלול בחבילה
 • טיסות

רשימת מלונות – יתכנו שינויים בתאריכים שונים

 • Radisson Blu Saga Hotel or CenterHotel Midgardur
 • Hotel Bifrost
 • Hótel Siglo 2 night
 • Hote Laxa 2 nights
 • Hotel Stracta 2 nights
 • Radisson Blu Saga Hotel or CenterHotel Midgardur

מה להביא:

 • נעלי הליכה טובות.
 • ביגוד מתאים להליכה.
 • תרמיל גב.
 • מקלות הליכה.

מחירים

יציאה בחודשים יוני,יולי ואוגוסט

 • 3495 יורו לאדם בחדר זוגי
 • 4656 יורו ליחיד בחדר.

יציאה בחודש ספטמבר

 • 3283 יורו לאדם בחדר זוגי.
 • 4359 יורו ליחיד בחדר.
*ילדים מתחת לגיל 11 בליווי מבוגר – 25% הנחה.

תאריכי יציאה

יציאות בטוחות לקיץ 2019:

 • יציאה 16.6 – חזרה 25.6
 • יציאה 7.7 – חזרה 16.7
 • יציאה 28.7 – חזרה 6.8
 • יציאה 11.8 – חזרה 20.8
 • יציאה 1.9 – חזרה 10.9

טיול מאורגן למיטיבי לכת

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • תאריכי יציאה

ברוכים הבאים ליקום המקביל של איסלנד! ארץ השקט והשלווה והנופים המדהימים. הצטרפו לטיול איכותי לקבוצה בינלאומית. טיול עומק מחוץ למסלול השחוק בדגש על טיול הליכה (הייקינג) באזורים הפחות ידועים של איסלנד! ביקור בציוני דרך אגדיים כמו שמורת ת’ורסמורק, לנדמנלאוגר ועמק אסבירגי בצפון המדינה. הטיול כולל את חציית איסלנד ברמה ההררית, ביקור במקומות בלתי צפויים ומרתקים מתאימים במיוחד לטיולים הליכה שיאפשרו לך ליהנות מהנופים המגוונים של איסלנד. כולל נסיעה ברכב שטח 4X4

המטיילים שלנו מאד נהנים מטיולים בינלאומיים ולא פעם המפגש החברתי הוא בונוס אמיתי לטיול כולו!

יום 1. נחיתה – רייקיאוויק בירת איסלנד.

ניתן להגיע בכל שעה – לילה ראשון כלול במחיר. את שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. העיר שהוכרה מספר שנים ברציפות כעיר “הירוקה” בעולם. רייקיאוויק היא מקום משיכה למוסיקאים ואמנים מתחומים שונים הבאים לקבל השראה מהאווירה התוססת והנופים המרהיבים המקיפים את העיר.

האתרים המרכזים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

יום 2. פיורד הלוויתנים – הליכה למפל גלימור אחד הגבוהים באיסלנד.

פגישת הקבוצה עם המדריך בבוקר בלובי המלון. נתחיל את את היום בסיור היכרות קצר עם רייקיאויק ולאחר מכן נצא מן הכרך העירוני בנסיעה אל עבר מרחבי הטבע הפראיים של איסלנד. ניסע לאורך החוף הציורי של פיורד הלוויתנים Hvalfjordur, זהו אחד מהפיורדים הארוכים והעמוקים של איסלנד. בסביבות הנקודה בה לשון הים של הפיורד בעומקה של היבשה, שוכן מפל גלימור Glymur שנושא בתואר המפל הגבוה באיסלנד ונופל מגובה של כ 200 מטרים אל תוך גיא מסולע ושופע טחב ירוק. קוואלפיורדור ומפל גלימור מוזכרים באגדה איסלנדית עתיקה על לוויתן ששחה כל הדרך בפיורד ומעל זרם המפל והגיע לאגם שמעל המצוק. שם באופן מוזר אכן נמצאו עצמות לוויתן שאולי תוכלו למצוא גם אתם. נמשיך לעמק בורגרפיורדור Borgarfjordur ונעשה עצירה במפל גלאני Glanni. האגדות האיסלנדיות גם לא פוסחות כאן והשמועה מספרת שסביבת המפל היא ביתם של שדונים וטרולים. בהמשך הדרך נהנה מטיול רגלי קצר במכתש גראברוק Grabrok שנוצר לפני כ 3500 שנים והנוף סביבו מקושט בשדות לבה המכוסים בשמיכת טחב רכה.

זמן הטיול הרגלי למפל גלימור כ-4-5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: פיורד הלויתנים – מפל גלימור – בורגרפיורדור.

לינה: אזור בורגרפיורדור.

יום 3. האזור הגיאותרמי ברייקיר – הבריכה המיוחדת של הוספוס – סיגלופיורדור.

נמשיך בטיול ונעבור ב – הולטוורדוהיידי Holtavorduheidi שהוא רמה של גבעות ומישורים והשער לצפון איסלנד. נגיע לרייקיר, אזור געשי ונבקר בבריכת גרטיסלאוג שנבנתה סביב נביעה של מעיין חם. הבריכה קרויה על שמו של “גרטיס החזק” שהוא מהויקינגים הכי אהובים בסאגות האיסלנדיות. משם נצפין לעבר הופסוס Hofsos ונרד רגלית לקו החוף לסטדרביירדאויק Stadarbjargarvik, אתר מקסים של מפרצונים ועליהם תצורות של עמודי בזלת הניצבים ממש על קו המים. הביקור בהופסוס יכלול גם את הבריכה של הכפר שנחשבת למיוחדת באיסלנד. הבריכה ניצבת על קצה החוף ויוצרת אשליה אופטית כאילו מי הבריכה ומי האוקיינוס מתמזגים. תהיה הזדמנות למי שרוצה לשחות בבריכה לפני שנמשיך וניסע אל סיגלופיורדור Siglufjordur – מקום הלינה שלנו לשני הלילות הבאים.

האתרים המרכזים של היום: האזור הגיאותרמי של רייקיר – הופסוס – חצי האי של הטרול.

לינה: אזור סיגלופיורדור.

יום 4. מוזיאון “ההרינג” – טיול הליכה הררי בשבילים מבודדים – סיגלופיורדור.

היום ישנו ביקור במוזיאון עידן ההרינג The Herring Era Museum שנמצא בסיגליופיורדור. האווירה של המוזיאון נדמית כמו מסע בזמן למאה הקודמת ותור הזהב של סיגלופיורדור לתקופת הזמן של “עידן ההרינג”. בנוסף נצא להליכה בחיק הטבע בסיגלופירדרסקראד Siglufjardarskard ונסייר בדרך הישנה בה היו רוכבים בסוסים וקישרה בין סיגלופיורדור והמחוז הקרוב אליה. המעבר ההררי של סיגלופירדרסקראד הוא בגובה של כ 630 מטרים מעל פני הים. מכיוון שהוא מחוץ למסלול הטיול אותו עושים רוב התיירים, זהו טבע מבודד עם שבילים שבהם כמעט לא פסעו. ילווה אותנו בטיול זה מדריך הרים מקומי, כך שנוכל להנות מההרגשה של טבע מרהיב שהוא סוד שמור שלנו שעוד לא התגלה לשאר העולם. כשנגיע לצד השני של המעבר ההררי, ניסע חזרה לסיגופיורדור שם נמלא את המצברים בארוחה דשנה של מרק בשר איסלנדי מסורתי, שנעשה מחומרי גלם מקומיים.

זמן הטיול הרגלי בסיגלופירדרסקראד כ-3.5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית.

לינה: אזור סיגלופיורדור.

יום 5. גודפוס מפל האלים – שמורת הרי הגעש של קראפלה – אגם מיוואטן: גן עדן לעופות מים.

מכתש ויטינתחיל את היום בתצפית על הנוף האגדי במפל גודפוס Godafoss שפירוש שמו באיסלנדית הוא “המפל של האלים”. נמשיך משם מזרחה לשמורת אגם מיוואטן Mývatn ונחקור את ארץ הפלאות הגיאולוגית שתתגלה לפנינו של טבע שנוצר בפראות, תוך כדי שברקע ניצבות הפסגות המאיימות של הרי הגעש קראפלה ו- ליירניוקור. לאגם מיוואטן יש אווירה מזוככת של שלווה וזהו מקום אידאלי להליכות רגליות. הקיץ הוא עונת השיא של עופות המים באגם וזו הזדמנות טובה שתהיה אתכם משקפת-שדה בהישג יד, כדי לתצפת על מיני הציפורים השונות ולראות את הברווזים הנדירים שנדדו הנה לקיץ. רבים גם נהנים מהתפאורה המפחידה של “הטירות השחורות” בדימובורגיר Dimmuborgir העשויות גיבובי טרשים סלעיים כהים המזדקרים לשמיים. לאחר מכן נעלה לאזור המעיינות החמים בהר ליירניוקור Leirhnjúkur, שנמצא בסביבה הוולקנית של קראפלה Krafla המשופעת בקיעים קרקעיים וזרמי לבה קרושים. כאשר נסייר בשדה הגיאותרמי של נמאפיילט Namafjall, נראה סביבנו לועות בהם מבעבע בפראות בוץ רותח. בכדי להנות מיתרונותיה של הפעילות הגיאותרמית המוגברת שבאזור ובכדי להרפות את השרירים, נצא להפסקה במרחצאות הטבעיים של מיוואטן Mývatn Nature Baths. ומי שיחפוץ בכך יוכל לטבול במים החמים והמרפאים שהמקום מציע.

זמן הטיול הרגלי ל-Hverfjall כ-2.5 שעות.

זמן הטיול הרגלי לדימובורגיר (עיר הלבה) כ-1-2 שעות.

האתרים המרכזים של היום: מפל גודפוס – הר געש קרפלה – הנוף הירחי של אגם מיוואטן

לינה: אזור מיוואטן.

יום 6. עמק הפרסה באסבירגי – יוקולסארגליופור – דטיפוס המפל העוצמתי באירופה.

ניסע אל עבר חצי האי טיורנס שם נמצא את פארק אסביירגי Ásbyrgi, הקניון הענקי שצורתו כפרסת סוס. לפי המיתולגיה הנורדית הקניון נוצר בעת שסליפניר- הסוס הפלאי בעל שמונה הרגליים ששיך לאל הנורדי אוד’ין, חלף בדהירה באזור והשאיר אחריו טביעת פרסה. בהמשך נגיע להייקינג (Hike) בליודקלאטר “הסלעים המהדהדים”, מדובר באשכולות סלעים מיוחדים עשויים מעמודי בזלת ומונחים זה על גבי זה בזוויות שונות ובצורות של כוורת וטרשים משונננים. תהליך השחיקה של הסלעים יוצר משחק צלילים של אקוסטיקה והדהוד ומכאן נגזר שמו של המקום. את שאר היום נבלה בלגלות את הצמחייה והיער של יוקולסארגליופור Jökulsárgljúfur, שנמצא בחלקו הצפון מזרחי של הפארק הלאומי ואטניוקול Vatnajökull National Park. בתרגום מילולי הפירוש של יוקולסארגליופור הוא “קניון הנהר הקרחוני”, המקום קיבל שם זה בצדק שכן 25 הקילומטרים של ערוץ הנהר הוא הארוך באיסלנד שעובר בתוך קניון. את היום נסיים בביקור בלתי נשכח במפל דטיפוס שהוא העוצמתי ביותר באירופה, זהו אשד עצום של מים קרחוניים המתנפצים על הסלעים ויוצרים סביבו ערפילים.

זמן הטיול הרגלי באזור Hljóðaklettar כ-3-4 שעות.

האתרים המרכזים של היום: עמק אסבירגי – מפל דטיפוס.

לינה: מיוואטן.

יום 7. חציית איסלנד בדרך הררית קיולור – פארק גיאותרמי בקווראווטליר – מפל גולפוס – גייזר.

היום אנחנו נחצה בדרך קיולור Kjölur את הרמה ההררית בחלק הפנימי של איסלנד. זהו איזור נידח, מרוחק ובלתי מיושב. הדרך המיוחדת עוברת בסביבה גיאותרמית תוססת ובין שני הקרחונים לאנגיוקול Langjokull ו- הופסיוקול Hofsjökull ונותנת לנו הזדמנות לחזות בטבע גולמי ואמיתי במלוא עוצמתו. שבילי הליכה רבים מתפרשים מסביב ומנוקדים באוצרות גיאותרמים נסתרים ובנאות מדבר מעוררי פליאה של צמחייה ירוקה. אנחנו נעצור בקווראווליר Hveravellir, אחד מן האזורים הגיאותרמיים הכי יפים בעולם, הכולל בריכה טבעית תחת כיפת השמיים. מקום מושלם לעשות הפסקה נינוחה. כשנסיים את חציית הרמה ההררית, נגיע אל מפל גולפוס Gullfoss ששוכן על נהר קויטה Hvítá ומנקז לתוכו מים מקרחון לאנגיוקול. מפל גולפוס הוא המפל המלכותי של איסלנד, זורם באלגנטיות בין שני מפלסים ומעליהם מנצנץ באור השמש ערפל קסום ומוזהב. אחרי נסיעה קצרה מהמפל נפגוש את “מלך הגייזרים” – הגייזר הגדול שמתפרץ בתוך שדה גיאותרמי אפוף קיטור ובו אדמה מבעבעת ונביעות חמות.

האתרים המרכזים של היום: המרכז ההררי – פארק קווראווטליר – מפל גולפוס – גייזר.

לינה: אזור הטלה.

יום 8. לנדמנלאוגר – נופי בראשית, מעיינות חמים והר הגעש הקלה.

לנדמנלאוגרבהרפתקאה של היום נגיע אל שמורת לנדמנלאוגר Landmannalaugar ו- פיילאבק Fjallabak ונחזה בנופי בראשית של טבע ללא מגע יד אדם, החושפים לפנינו מופע סוריאליסטי של אלמנטים גיאולוגיים כמו מכתשים געשיים, הרי ריוליט צבעוניים, שדות לבה מהבילים ובאופק מיתמר הר הגעש הקלה Hekla מעורר האימה. ישנם הרבה מסלולי טיול יפים בשמורה זו וכן אגם שנקווה בתוך לע הר געש ושופע דגי טרוטה. ננצל באופן מירבי את הביקור במקום בטבילה מרעננת במעיין החם של לנדמנלאוגר, אחד מהמעיינות הכי פחות מתויירים ועם זאת מהיפים ביותר באיסלנד.

זמן הטיול הרגלי באזור בלנדמנלאוגר כ-4-5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: שמורת לנדמנלאוגר – הר געש הקלה.

לינה: אזור הטלה.

יום 9. ת’ורסמורק – גן השעשועים של האל ת’ור – מבט אחורי על מפל סליילאנדפוס – רייקיאוויק.

שמורת ת’ורסמורק, Þórsmörk ידועה גם בשם “גן השעשועים של ת’ור” (ת’ור הוא אל הרעם במיתולוגיה הנורדית). עמק נחבא זה, משול לגן עדן צפוני המכורבל בין שני קרחונים ומוקף בנהרות והרים. לפיכך, ביקור בת’ורסמורק כדאי וייכתב ברשימת המשאלות של כל חובב טבע. השמורה כוללת שבילים מסומנים רבים. אנו נלך בחלק מהם ונוכל להתפעל מהנוף היפה, עצים עדינים ודשאים ירוקים שמעליהם מתנשאים הרים המקושטים בלשונות קרח. בהמשך נבקר גם במפל סליילאנדפוס Seljalandsfoss, שייחודו בכך שהשביל העובר מאחוריו מאפשר נקודת מבט שונה. כך שאפשר לראות את וילון המים הנופלים של המפל גם מהצד האחורי שלו. משם נמשיך ונסיים את היום ברייקיאויק.

זמן הטיול הרגלי באזור בת’ורסמורק כ-4-5 שעות.

האתרים המרכזים של היום: שמורת עמק ת’רסמורק – מפל סליילאנדפוס.

לינה: רייקיאוויק.

יום 10. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

שארית היום ניתן להקדיש לטיול עצמאי ברייקיאוויק עד הטיסה. אם הטיסה שלך היא אחר הצהריים, מומלץ לבלות את היום ברייקאוויק עם שלל הבילויים שיש לבירת איסלנד להציע. או להנות מרחצה מרגיעה בספא הידוע של הלגונה הכחולה Blue Lagoon שממוקם לא הרחק משדה התעופה בקפלויק.