מסלול

טיול מרתק המשלב נופים, טבע טהור ובעלי חיים יחודיים לאיסלנד. המסלול מקיף את איסלנד וכולל חצי האי סנייפלסנס במערב וביקור במרבית האתרים המרכזיים לאורך הכביש ההיקפי. גולת הכותרת של הטיול הוא אפשרות לשיט במעבורת לאיי ווסטמן. ווסטמן הוא ארכיפלג איים געשי לדרומה של איסלנד. המבקרים באיים זוכים לנוף עוצר נשימה של הקרחונים והרי הגעש ושרשרת האיים שמרכיבה את הארכיפלג. איי ווסטמן מפורסמים בעולם כאחד מבתי הקינון הגדולים בעולם של תוכוני הים (פאפינים) הציפור הלאומית של איסלנד.

אורך המסלול: 2,120 ק”מ בקירוב.

יום 1. הגעה לאיסלנד – איסוף הרכב בשדה התעופה – רייקיאוויק.

ברייקיאוויק נקבל את המפתחות לחדר במלון וכעת אפשר לצאת ולגלות את קסמה של העיר. העיר על 130,000 תושביה (ללא ערי הלווין) היא עיר הבירה של איסלנד והמרכז המסחרי והתרבותי של איסלנד. הנמל הישן של רייקיאוויק הפך בשנים האחרונות לפנינה של העיר ומסביב לרציפים בהם עוגנות הסירות, נפתחו גלריות, מסעדות ומוזיאון ימי. אם תביטו לכיוון הים תראו לפניכם את מפרץ פקסאפלוי (Faxaflói) משתרע ואת רכס ההרים שמצידו השני של המפרץ, ביניהם הר אסייה (Esja) שבתחומו מסלול הליכה וטיפוס לפסגתו. המוזיאון הלאומי של איסלנד (The National Museum of Iceland’) הנמצא גם כן בעיר, מספר על ההיסטוריה של איסלנד בכל תחום אפשרי וסיור בו ייתן מושג וידע בנוגע למקומות והאנשים אותם נפגוש בהמשך הטיול.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק

לינה: רייקיאוויק

יום 2. טיול מעגל הזהב – פארק ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס.

יציאה מרייקיאוויק לכיוון צפון-מזרח. התחנה הראשונה היא בפארק ת’ינגוואליר (Thingvellir). מלבד הערך ההיסטורי של מקום זה שהיווה את משכנו של האלת’ינגי – הפרלמנט הותיק בעולם, יש למקום גם ערך גיאולגי חשוב שכן הלוחות הטקטוניים של אירו-אסיה וצפון אמריקה נגלים שם מעל פני הקרקע. האי האיסלנדי יושב על החיבור של שני הלוחות והליכה בפארק ת’ינגווליר מאפשרת להיות בו זמנית בשתי יבשות. התחנה הבאה להיום הוא השדה הגיאותרמי בגייזר (Geysir), המקום שתופעת ה”גייזר” קרויה על שמו ושם נוכל לראות את השדה רוחש נביעות רותחות של מים וקיטור הנפלטים מבטן האדמה. מדי 12 דקות הגייזר הגדול סטרוקור, ייתן הופעה ויתפרץ להנאת הצופים. מעט מזרחה מגייזר זורם מפל גולפוס (Gullfoss), משמעות השם באיסלנדית היא “מפל הזהב” ואכן בימים שטופי שמש, רסיסי המים שסביבו נלכדים בקני השמש ויוצרים מעל המפל הילה של זהב וקשת צבעונית. במקום נמצא לוח אבן ועליו תבליט של סיגריד’ור תומאסדוטיר (Sigriður Tómasdóttir), שב-1908 יצאה למאבק כנגד נסיון להקים תחנת כח על המפל ונחשבת לפעילה הסביבתית הראשונה באיסלנד. באזור ישנם אתרים נוספים כמו מכתש קריד ומפל פאקסה שגם בהם נבקר. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מכתש קריד – גייזר – מפל גולפוס – פארק ת’ינגווטליר – רייקיאוויק.

לינה: הלה / סלפוס

יום 3. איי ווסטמן (אי הפאפינים) ואתר “פומפיי של הצפון”.

ארכיפלג איי ווסטמן (Vestmannaeyjar) נמצא לחופייה הדרומיים של איסלנד. מעבורת יוצאת כמה פעמים במהלך היום מ- (Landeyjahöfn) לנמל האי היימאי (Heimaey), האי המיושב היחיד באיי ווסטמן. המעבורת מסוגלת לקחת נוסעים ורכבים. זמן ההפלגה הוא חצי שעה בסך הכל. איי ווסטמן יושבים על התפר של שני הלוחות הטקטוניים ולכן הם אזור מאוד פעיל וולקנית. היו שתי התפרצויות גדולות במאה ה-20: התפרצות Eldfell בינואר 1973, אשר יצרה הר בגובה 700 מטרים ואילץ 5000 מתושבי האי Heimaey להתפנות באופן זמני. כיום נחפר במקום אתר “פומפיי של הצפון” הממחיש את ממדי ההתפרצות ותוצאותיה. בשנת 1963 התפרצות נוספת יצרה את האי סורטסיי (Surtsey) פיסת האדמה הצעירה ביותר על פני כדור הארץ. האיים עשירים בבעלי כנף ובמקום מקננת מושבת תוכוני ים (פאפינים) הגדולה באיסלנד. מינים רבים של לוויתנים נצפים גם הם מהאיים. מרחק נסיעה מוערך: 100 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: איי ווסטמן

לינה: אזור הלה / סלפוס

יום 4. הנופים של החוף הדרומי – מפלים, קרחון, חופי לבה וצוקים.

נתחיל את היום בביקור בשני מפלים שובי עין. המפל הראשון סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) הנופל מגובה של 60 מטרים והליכה בשביל המקיף אותו, תאפשר לנו לראות גם את הצד האחורי של המפל. המפל השני שנראה הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל גם הוא מגובה של 60 מטרים וברוחב מרשים של 25 מטרים, בסביבות המפל ישנו שביל הליכה המוביל במעלה זרם הנהר וחושף אשדים נוספים קטנים יותר. על פי האגדה המקומית, תיבת אוצר מוחבאת בתחתיתו של המפל ואולי יתמזל מזלכם ותמצאו אותה. נמשיך לכיוון הכפר ויק (Vik) שעל אף גודלו הקטן הוא מהווה ציון דרך מרכזי על הציר של כביש מספר 1. בסביבת ויק נוכל להתרשם מצוק דירהוליי (Dyrhólaey) שהוא כַּף בגובה של 120 הבולט מן היבשה אל הים ומשמש כאתר קינון לעופות הים המקומיים. מתחתיתו של הצוק משתרע חוף שנחשב לאחד החופים היפים באירופה כולה. חוף זה עשוי חולות שחורים של גרגירי בזלת ומולו בתוך מי הים מזדקרים לעבר הרקיע, סלעי רייניסדראגר (Reynisdrangar) יוצרים מראה מרהיב והליכה על החוף שהוא הנקודה הדרומית ביותר של האי איסלנדי היא חוויה. מרחק נסיעה מוערך: 170 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סיילילאנדפוס וסקוגפוס – קרחון סולהיימיוקול – Fjaðrárgljúfur – דירהוליי – קירקיובאיירקלאוסטר

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר

יום 5. אזור קרחון ואטנאיוקול – פארק סקפטאפל – הלגונה הקרחונית.

נמשיך בנסיעה לרובו של החוף הדרומי כשמצידי הדרך זורמים אינסוף זרמי נחלים בין אדמות סחף. נגיע אל פארק סקאפטאפל שיושב על שוליו של קרחון וואטניוקול (Vatnajökull) הענקי. הפארק מרובד במסלולי הליכה רבים בין צורת נוף שונות שגופו האדיר של הקרחון נראה מכל עבר. קרחון וואטניוקול מכסה שרשרת הרי געש פעילים, ומדי כמה שנים נוצרים בקעים ורעידות אדמה בקרום הקרקע ודרכו מתפרצת לבה. ההתפרצות ב-2014 נמשכה חמישה חודשים ובשיאה גז הגופרית דו-חמצנית הנפלט מההתפרצות הורגש בכל רחבי איסלנד. במרכז המבקרים מקרינים סרט על ההתפרצות הגעשית שהתרחשה במקום ב-1996. נמשיך מזרחה ונגיע לאחת מגולות הכותרת של נופי איסלנד – לגונת הקרחונים (Jökulsárlón) שהינה לגונה לתוכה נשברים גושי קרח מהקרחון שמעליה. זהו מראה עוצר נשימה לראות גושי קרח בצבעי לבן, כחול ואפור צפים להם בנחת ושלווה סטואית על פני המים. בזמני הגאות, מי הים חודרים לתוך הלגונה וכלבי הים המקומיים נגלים מעל פני המים. מי שרוצה לראות את הקרחונים מטווח אפס יכול לעשות שייט בסירה אמפיבית או בסירות הזודיאק שבמקום. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – הופן

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית

לינה: הופודיופאווגו.

יום 6. הפיורדים המזרחיים – לכל פיורד סיפור משלו – סיידיספיורדור.

היום נגלה את קסמם של הפיורדים המזרחיים, חבל ארץ זה שונה משאר איסלנד בכך שהוא שופע אזורים מיוערים, הקיץ בו בממוצע יבש וחם יותר מאשר בשאר איסלנד וכן רק בתחומו חיים עדרים של איילי הצפון שהובאו לאיסלנד מנורבגיה במאה ה-18.כל אחד מן הכפרים באיזור ידוע באופי משלו, כמו למשל פאסקרוד’פיורדור (Faskrúdsfjordur). יישוב זה נחשב לכפר הצרפתי של איסלנד, מכיוון שבסוף המאה ה-19 הגיעו לכפר דייגים צרפתים רבים והפכו את הכפר הקטן לטריטוריה צרפתית בתוך איסלנד ועד היום על השלטים בו כתוב גם בצרפתית. בכדי לדעת עוד על תקופה זו, אפשר לבקר במוזיאון “יורדי הים הצרפתים” שנמצא בכפר. מהכפר דיופווגור (Djúpivogur) ניתן לשוט לביקור באי פאפיי שאינו מיושב בבני אדם אלא בציפורים וכלבי ים. נסיים את היום בבירת המזרח אגילסטדיר. אך לפני כן נוכל לטייל בין שביליו של היער הגדול באיסלנד: הטלורמסטאדור (Hallormsstaður) בו כ-80 מיני עצים שונים – הישג מרשים בהתחשב בכך שאין כמעט עצים באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אגילסטדיר – הפיורדים המזרחיים

פעילות אופציונלית: שיט לאי פאפיי

לינה: אגילסטדיר

יום 7. מפל דטיפוס – אגם מיוואטן – איסלנד בהילוך גבוה.

נעזוב את הפיורדים המזרחיים ונצא לעבר צפון איסלנד. הנסיעה על כביש הטבעת ובאחד המקטעים השוממים שלו, כמעט ללא נקודות ישוב. נגיע אל מפל דטיפוס (Dettifoss) שאת שאון מימיו שומעים למרחוק, שכן זהו המפל החזק ביותר באירופה. ככל שתתקרבו למפל עוצמת הרעש תגבר וכשתראו את המפל נגלה למולכם תישארו פעורי פה לנוכח המראה המסעיר. רוחבו של המפל הוא כ-100 מטרים ומימיו נופלים מגובה של 45 מטרים. אחרי שחזינו בעצמתם של המים, ניסע לעבר קרפלה (Krafla), אחד האזורים הכי פעילים געשית באיסלנד. בנאומפאטל (Namafjall), נראה שלוליות מעלות אדים שבתוכן מבעבע בוץ ומים רותחים. בשטח מישורי זה אין אפילו בדל של צמחיה ואת האוויר מתבל ריח חזק של גופרית. בשדה הלבה של לירניוקור (Leirhnjúkur), נתהלך בינות תלמים של לבה ממוצקת שזרמו במהלך ההתפרצויות של הר הגעש קרפלה בין 1975-1984. על אף השנים שעברו האדמה במקום עדיין חמה עד מאד והליכה מחוץ לגבולות השביל תוכל להמיס את סוליות הנעליים. אוזר אגם מיוואטן, כולו מוקף תצורות נוף געשיות ובסמיכות אליו מצויים מרחצאות גיאותרמים בהם אפשר לנפוש מעט ולהרפות את השרירים. מרחק נסיעה מוערך: 140 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוס – אגם מיוואטן

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

לינה: אזור מיוואטן

יום 8. אקוריירי בירת הצפון והעמקים הפוריים של סקגפיורדור.

נצא לעבר אקיריירי שעם 20000 תושביה היא מקום היישוב הגדול ביותר מחוץ לאיזור רייקיאוויק. אקוריירי היא עיר הבירה של צפון איסלנד ושוכנת בעומקו של הפיורד אייפיורדור (Eyjafjörður) ותופתעו לדעת שעל אף מיקומה הצפוני, החורף באקוריירי מתון ופחות סוער וקר בהשוואה לשאר איסלנד. סיור רגלי בעיר מומלץ ביותר ובמהלכו תוכלו להתוודע לרחובותיה היפים, מבנה הכנסייה, מסעדות וגלידריות מקומיות, הגן הבוטני ולנמל הציורי ממנו ניתן לצאת לשייט צפייה בלוייתנים ודולפינים. מועדון הגולף המקומי מקיים טורניר שנתי ביום הארוך ביותר בשנה (21 בחודש יוני) ובו משחקים גולף בחצות הלילה שכן השמש אינה שוקעת בזמן זה של השנה. נתקדם מערבה בין עמקים פוריים אל עבר מחוז סקגאפיורדור, שם נוכל להנות ממגון פעילויות כמו רכיבה על סוסים איסלנדים, ראפטינג נהרות ונסיעה במכונת זמן אל העבר בדמות ביקור במוזיאון בתי הדשא בגלאומבייר (Glaumbær) ,שימחישו באילו תנאים חיו האיסלנדים לפני מאות שנים. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקוריירי – אזור הפיורד אייפיורדור – חבל סקגפיורדור

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

לינה: אזור סקגפיורדור

יום 9. חצי האי סנייפלסנס – פארק סנייפלסיוקול.

נבצע סטייה מערבה אל חצי האי סנייפלנס, שייחודו בכך שעל שטח קטן יחסית ישנן צורות נוף רבות ומגוונות. בכפר סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) בחלקו הצפוני של חצי האי, ישנו נמל מקסים שלמולו צוקים עליהם ניתן לטפס בשביל הליכה קל יחסית ולתצפת על הסביבה ועל ספינות הדייג המביאות שללן אל מסעדות הדגים שבקרבת הנמל. פארק סנייפלסנסיוקול (Snæfellsjökull National Park) הוא הפארק הלאומי הראשון שהוכרז באיסלנד ושטחו כולל קרחון, הר געש, וחוף יפהפה השוקק עופות ים בעונת הקיץ. הר סנייפלסנסיוקול מתנשא לגובה של 1446 מטרים וביום עם ראות טובה ניתן לראות מפסגתו את רייקיאוויק באופק. בספרו של ז’ול וורן “מסע אל בטן האדמה” מוצג הר זה כנקודת ההתחלה של המסע דרך לועו של ההר הגעשי, המהווה פתח אל עומק כדור הארץ. מרחק נסיעה מוערך: 340 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: גרונדרפיורדור – הכפרים ריף והטליסאנדור – חוף דופאלונסאנדור – העיירה סטיקיסהולמור – הטנר וארנארסטאפי – פארק לאומי סנייפלסיוקול

לינה: אזור סנייפלסנס

יום 10. אזור בורגנס והסביבה – מפל רהונפוסאר ורייקהולט.

אחרי שהקפנו את חצי האי סנייפלסנס כמעט במלואו, נחלוף ליד אלדבורג (Eldborg), לע הר געש הנראה כמו כתר מלכות המעטר את שדות הלבה שסביבו. במידה ורוצים לעשות אליו טיול רגלי, צידו הדרומי סנורסטאדיר (Snorrastadir) הוא הנגיש ביותר להליכה. נרד דרומה אל העיירה בורגרנס (Borgarnes) שעל 1800 תושביה ומיקומה על כביש מספר 1, משמשת מרכז השירות של הכפרים במחוז בורגרביגד (Borgarbyggd). מרכז ההתיישבות (Settlement Centre) בבורגנס, מציג תערוכות הקשורות בהיסטוריה של איסלנד בדגש על מסורת הסאגה (סיפורי עם איסלנדים שחלקם מאומתים היסטורית). מול המרכז ישנה טיילת המתעקלת סביב חוף הים ומובילה אל גן השעשועים ביוסארולו (Bjossarolo). גן זה, נקרא על שמו של ביורן גוד’מונדסון שהיה חלוץ במיחזור ובנה את המתקנים הראשונים של הגן מחלקי עץ, מתכות ושאר חומרים שנפלטו מהים אל החוף. גן זה נותן לנו גם הזדמנות מצויינת לראות את חיי היום-יום של הילדים באיסלנד. בהמשך היום נבקר ברייקהולט (Reykholt), הכפר שהיה נחשב למרכז האינלקטואלי של איסלנד בימי הביניים ובמפל רוהנפוסאר (Hraunfossar), שהמים בוקעים בו מתוך חריצים של סלעי הלבה ויוצרים מראה יחודי של אחד המפלים הארוכים והציורים באיסלנד.מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: בורגנס – מכתש אלדבורג – מפל ראונפוסאר – Deildartunguhver – רייקהולט

לינה: אזור בורגנס

יום 11. פיורד הלוויתנים – מפל גלימור – הלגונה הכחולה.

<

נעבור דרך כביש המקיף את מפרץ קוואלפיורדור (Hvalfjörður) שמשמעות שמו פיורד הלוויתנים. בעבר כביש זה היה דרך ראשית אך ב-1998 נפתחה תעלה תת ימית שחוצה את המפרץ ומקצרת את הדרך בין צפון לדרום איסלנד בארבעים דקות. התנועה סביב הפיורד ירדה באופן משמעותי אך נופיו היפים אינם איבדו מזוהרם ואנו נקיף את המפרץ המקסים. בדרך ננסה לאתר מתקן צבאי ממלחמת העולם השנייה שימש את הצבא הבריטי כמעגן לספינות המלחמה של הצי המלכותי. בדרך נעבור גם ליד מפל גלימור (Glymur) שהוא המפל הגבוה באיסלנד ונופל מגובה של 198 מטרים. בסוף הסיבוב נגיע לאיזור רייקיאוויק ובכך נשלים את ההקפה של איסלנד, אך לקינוח נמשיך לעבר חצי האי רייקנס שנופיה הם בעיקרם שדות לבה שעליהם צומח טחב רך שבימי שמש הוא מזרון השיזוף הנח בעולם. מי שמעוניין יכול לטבול במים החמימים והמרפאים של אתר הספא “הלגונה הכחולה”. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

לנוהגים ברכב שטח ובעונת הקיץ, ישנה האפשרות לנסוע על דרך קלדידאלור (Kaldidalur) ולחוות מעט מן הרמה ההררית של איסלנד.

האתרים המרכזיים של היום: מעבר Kaldidalur – מפרץ הלוויתנים – רייקיאוויק – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה

לינה: אזור רייקיאוויק

יום 12. רייקיאוויק – שדה התעופה קפלאוויק.

לפני שנסיים את הטיול שלנו באיסלנד, נבלה שוב ברייקיאויק. כמעט מכל רחוב בעיר ניתן לראות את כנסיית הלגרימסקירקיה הבנויה על ראש גבעה וממרפסתה העליונה ישנה תצפית מצויינת על העיר. בתוך הכנסייה ישנו עוגב הבנוי ממאות צינורות, ולעיתים קרובות נגני עוגב מזדמנים מנגנים עליו ומנעימים את זמנם של המבקרים. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול מרתק המשלב נופים, טבע טהור ובעלי חיים יחודיים לאיסלנד. המסלול מקיף את איסלנד וכולל חצי האי סנייפלסנס במערב וביקור במרבית האתרים המרכזיים לאורך ה...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 11 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה ללא שירותים צמודים - Budget

מספר משתתפיםטויוטה יאריסטויוטה אוריס סטיישןטויוטה RAV4טויוטה לנדקרוזר
22072 €2204 €2542 €2890 €
31790 €1978 €2080 €2240 €
41765 €1831 €2005 €2178 €
לינה עם שירותים צמודים - Comfort

מספר משתתפיםטויוטה יאריסטויוטה אוריס סטיישןטויוטה RAV4טויוטה לנדקרוזר
22364 €2495 €2838 €3181 €
32048 €2185 €2380 €2589 €
42049 €2115 €2286 €2458 €

* המחירים הרשומים למעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודשים מאי וספטמבר הטיולים מוצעים עם 15% הנחה על המחירים הרשומים למעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים למעלה.

סוגי רכב

  קטגוריה   סוג רכב ומאפיינים תמונה להמחשה
A Economy – ידניאוטומטי Toyota Yaris suitcases2 4  

B Compact – ידני Toyota Auris suitcases3 5  

K Compact 4wd – ידני Toyota Urban Cruiser suitcases3 4  

C Intermediate – ידניאוטומטי Toyota Avensis suitcases3 5  

T Intermediate station – ידני Toyota Corolla Verson suitcases4 5  

E Intermediate Station 4wd – ידניאוטו’ Skoda Octavia Station suitcases4 5  

R Intermediate Station – אוטומטי Toyota Avensis Station suitcases4 5  

F Medium 4wd – ידניאוטומטי Toyota 4RAV suitcases3 5  

I Large 4wd – אוטומטי Toyota Landcruiser GX suitcases5 5  

Q Large Van – ידני Ford Transit suitcases7 9  

D Large 4wd Van – ידני Toyota Hiace suitcases9 9  

תנאי השכרת רכב

אנחנו מציעים ללקוחותינו שירות השכרת רכב מקיף במחירים הכי טובים והשירות הטוב ביותר. הרכבים המוצעים להשכרה דרכינו הם חדשים, נקיים ובמצב מצוין.

תנאים להשכרת רכב

גיל מינימום להשכרת רכב הוא 23 שנה לרכבי שטח ו-20 שנה לשאר סוגי הרכבים – בעת איסוף הרכב יש להציג רשיון נהיגה תקף ל-12 חודשים לפחות. הרשיון חייב להיות מוצג בתחילת ההשכרה.

התשלום עבור השירותים שלנו הוא באמצעות כרטיסי אשראי בינלאומיים מסוג ויזה (Visa) ומסטרכרד (Mastercard).

לרכבים בעל 10 מושבים או יותר יש להציג רישיון נהיגה צד ג’.

השכרת הרכבים כוללת ביטוח CDW לשני נהגים. ניתן לרכוש ביטוח לנהג נוסף ישירות בדלפק ההשכרה בעת איסוף הרכב.

אחריות וביטוחים

כיסוי צד שלישי (CDW,TP) , ביטוח גניבות וביטוח תאונות אישיות נכלל אוטומטית בחוזה השכירות.

אחריות כלפי צד שלישי שווה לסכום שנקבע על ידי החוק האיסלנדי בכל זמן נתון. נתון זה חל גם על סכום השתתפות העצמית של הנהג.

הרכבים מושכרים ללא הגבלת קילומטראז’.

גובה השתתפות עצמית בביטוח CDW כלול במחיר החבילה:

 • לרכבים פרטיים: 1350 יורו.
 • לרכבי 4X4, ואן: 2275 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן לרכוש ביטוח מורחב SCDW להורדת ההשתתפות העצמית למינימום.

 • המחיר לרכבים פרטיים: 12 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתתפות העצמית ל-190 יורו.
 • המחיר לרכבי 4X4, ואן: 17 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתפות העצמית ל-430 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן גם לרכוש ביטוח שמשות (Windshield Protection) עולה 6 יורו ליום לרכבים רגילים – 10 יורו ליום לרכבי 4X4. מוריד השתתפות עצמית לאפס.

ביטוחי הרכב לא מכסים נזקים הנגרמים כתוצאה – כללים אלו חלים על כל ביטוחי הרכב באיסלנד:

 • נהיגה בדרכים לא מסומנות שאסורות לנסיעת רכבים.
 • נזקים הנגרמים בעקבות חציית נחלים ומעברי מים.
 • נזקים לצמיגים ולמרכב התחתון של הרכב.
 • נזקים הנגרמים כתוצאה מסופות אבק ואפר.

רכבים שאינם רכבי שטח בעלי הנעה 4X4 אינם מורשים לנסוע על כבישים המסומנים במפות באות F לרבות דרך קיולור (Kjölur #35) דרך קלדידאלור (Kaldidalur #550) – והדרכים המובילות ללנדמנלאוגר (Landmannalaugar), אסקיה, המכתשים של לאקי ות’ורסמורק.

הדרכים המובילות לאתרים במרכז איסלנד כמו: אסקיה, לאקי, ת’ורסמורק ולנדמנלאוגר כוללות חציית נחלים ומעברי מים. חציית מעברי מים נעשית באחריות השוכר בלבד ובמקרה של נזק לרכב כל ההוצאות חלות על השוכר לרבות הוצאות החילוץ והגרירה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

מקיף איסלנד כולל איי ווסטמן

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי רכב
 • סוגי לינה

טיול מרתק המשלב נופים, טבע טהור ובעלי חיים יחודיים לאיסלנד. המסלול מקיף את איסלנד וכולל חצי האי סנייפלסנס במערב וביקור במרבית האתרים המרכזיים לאורך הכביש ההיקפי. גולת הכותרת של הטיול הוא אפשרות לשיט במעבורת לאיי ווסטמן. ווסטמן הוא ארכיפלג איים געשי לדרומה של איסלנד. המבקרים באיים זוכים לנוף עוצר נשימה של הקרחונים והרי הגעש ושרשרת האיים שמרכיבה את הארכיפלג. איי ווסטמן מפורסמים בעולם כאחד מבתי הקינון הגדולים בעולם של תוכוני הים (פאפינים) הציפור הלאומית של איסלנד.

אורך המסלול: 2,120 ק”מ בקירוב.

יום 1. הגעה לאיסלנד – איסוף הרכב בשדה התעופה – רייקיאוויק.

ברייקיאוויק נקבל את המפתחות לחדר במלון וכעת אפשר לצאת ולגלות את קסמה של העיר. העיר על 130,000 תושביה (ללא ערי הלווין) היא עיר הבירה של איסלנד והמרכז המסחרי והתרבותי של איסלנד. הנמל הישן של רייקיאוויק הפך בשנים האחרונות לפנינה של העיר ומסביב לרציפים בהם עוגנות הסירות, נפתחו גלריות, מסעדות ומוזיאון ימי. אם תביטו לכיוון הים תראו לפניכם את מפרץ פקסאפלוי (Faxaflói) משתרע ואת רכס ההרים שמצידו השני של המפרץ, ביניהם הר אסייה (Esja) שבתחומו מסלול הליכה וטיפוס לפסגתו. המוזיאון הלאומי של איסלנד (The National Museum of Iceland’) הנמצא גם כן בעיר, מספר על ההיסטוריה של איסלנד בכל תחום אפשרי וסיור בו ייתן מושג וידע בנוגע למקומות והאנשים אותם נפגוש בהמשך הטיול.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק

לינה: רייקיאוויק

יום 2. טיול מעגל הזהב – פארק ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס.

יציאה מרייקיאוויק לכיוון צפון-מזרח. התחנה הראשונה היא בפארק ת’ינגוואליר (Thingvellir). מלבד הערך ההיסטורי של מקום זה שהיווה את משכנו של האלת’ינגי – הפרלמנט הותיק בעולם, יש למקום גם ערך גיאולגי חשוב שכן הלוחות הטקטוניים של אירו-אסיה וצפון אמריקה נגלים שם מעל פני הקרקע. האי האיסלנדי יושב על החיבור של שני הלוחות והליכה בפארק ת’ינגווליר מאפשרת להיות בו זמנית בשתי יבשות. התחנה הבאה להיום הוא השדה הגיאותרמי בגייזר (Geysir), המקום שתופעת ה”גייזר” קרויה על שמו ושם נוכל לראות את השדה רוחש נביעות רותחות של מים וקיטור הנפלטים מבטן האדמה. מדי 12 דקות הגייזר הגדול סטרוקור, ייתן הופעה ויתפרץ להנאת הצופים. מעט מזרחה מגייזר זורם מפל גולפוס (Gullfoss), משמעות השם באיסלנדית היא “מפל הזהב” ואכן בימים שטופי שמש, רסיסי המים שסביבו נלכדים בקני השמש ויוצרים מעל המפל הילה של זהב וקשת צבעונית. במקום נמצא לוח אבן ועליו תבליט של סיגריד’ור תומאסדוטיר (Sigriður Tómasdóttir), שב-1908 יצאה למאבק כנגד נסיון להקים תחנת כח על המפל ונחשבת לפעילה הסביבתית הראשונה באיסלנד. באזור ישנם אתרים נוספים כמו מכתש קריד ומפל פאקסה שגם בהם נבקר. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מכתש קריד – גייזר – מפל גולפוס – פארק ת’ינגווטליר – רייקיאוויק.

לינה: הלה / סלפוס

יום 3. איי ווסטמן (אי הפאפינים) ואתר “פומפיי של הצפון”.

ארכיפלג איי ווסטמן (Vestmannaeyjar) נמצא לחופייה הדרומיים של איסלנד. מעבורת יוצאת כמה פעמים במהלך היום מ- (Landeyjahöfn) לנמל האי היימאי (Heimaey), האי המיושב היחיד באיי ווסטמן. המעבורת מסוגלת לקחת נוסעים ורכבים. זמן ההפלגה הוא חצי שעה בסך הכל. איי ווסטמן יושבים על התפר של שני הלוחות הטקטוניים ולכן הם אזור מאוד פעיל וולקנית. היו שתי התפרצויות גדולות במאה ה-20: התפרצות Eldfell בינואר 1973, אשר יצרה הר בגובה 700 מטרים ואילץ 5000 מתושבי האי Heimaey להתפנות באופן זמני. כיום נחפר במקום אתר “פומפיי של הצפון” הממחיש את ממדי ההתפרצות ותוצאותיה. בשנת 1963 התפרצות נוספת יצרה את האי סורטסיי (Surtsey) פיסת האדמה הצעירה ביותר על פני כדור הארץ. האיים עשירים בבעלי כנף ובמקום מקננת מושבת תוכוני ים (פאפינים) הגדולה באיסלנד. מינים רבים של לוויתנים נצפים גם הם מהאיים. מרחק נסיעה מוערך: 100 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: איי ווסטמן

לינה: אזור הלה / סלפוס

יום 4. הנופים של החוף הדרומי – מפלים, קרחון, חופי לבה וצוקים.

נתחיל את היום בביקור בשני מפלים שובי עין. המפל הראשון סליאלנדספוס (Seljalandsfoss) הנופל מגובה של 60 מטרים והליכה בשביל המקיף אותו, תאפשר לנו לראות גם את הצד האחורי של המפל. המפל השני שנראה הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל גם הוא מגובה של 60 מטרים וברוחב מרשים של 25 מטרים, בסביבות המפל ישנו שביל הליכה המוביל במעלה זרם הנהר וחושף אשדים נוספים קטנים יותר. על פי האגדה המקומית, תיבת אוצר מוחבאת בתחתיתו של המפל ואולי יתמזל מזלכם ותמצאו אותה. נמשיך לכיוון הכפר ויק (Vik) שעל אף גודלו הקטן הוא מהווה ציון דרך מרכזי על הציר של כביש מספר 1. בסביבת ויק נוכל להתרשם מצוק דירהוליי (Dyrhólaey) שהוא כַּף בגובה של 120 הבולט מן היבשה אל הים ומשמש כאתר קינון לעופות הים המקומיים. מתחתיתו של הצוק משתרע חוף שנחשב לאחד החופים היפים באירופה כולה. חוף זה עשוי חולות שחורים של גרגירי בזלת ומולו בתוך מי הים מזדקרים לעבר הרקיע, סלעי רייניסדראגר (Reynisdrangar) יוצרים מראה מרהיב והליכה על החוף שהוא הנקודה הדרומית ביותר של האי איסלנדי היא חוויה. מרחק נסיעה מוערך: 170 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סיילילאנדפוס וסקוגפוס – קרחון סולהיימיוקול – Fjaðrárgljúfur – דירהוליי – קירקיובאיירקלאוסטר

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג

לינה: אזור קירקיובאיירקלאוסטר

יום 5. אזור קרחון ואטנאיוקול – פארק סקפטאפל – הלגונה הקרחונית.

נמשיך בנסיעה לרובו של החוף הדרומי כשמצידי הדרך זורמים אינסוף זרמי נחלים בין אדמות סחף. נגיע אל פארק סקאפטאפל שיושב על שוליו של קרחון וואטניוקול (Vatnajökull) הענקי. הפארק מרובד במסלולי הליכה רבים בין צורת נוף שונות שגופו האדיר של הקרחון נראה מכל עבר. קרחון וואטניוקול מכסה שרשרת הרי געש פעילים, ומדי כמה שנים נוצרים בקעים ורעידות אדמה בקרום הקרקע ודרכו מתפרצת לבה. ההתפרצות ב-2014 נמשכה חמישה חודשים ובשיאה גז הגופרית דו-חמצנית הנפלט מההתפרצות הורגש בכל רחבי איסלנד. במרכז המבקרים מקרינים סרט על ההתפרצות הגעשית שהתרחשה במקום ב-1996. נמשיך מזרחה ונגיע לאחת מגולות הכותרת של נופי איסלנד – לגונת הקרחונים (Jökulsárlón) שהינה לגונה לתוכה נשברים גושי קרח מהקרחון שמעליה. זהו מראה עוצר נשימה לראות גושי קרח בצבעי לבן, כחול ואפור צפים להם בנחת ושלווה סטואית על פני המים. בזמני הגאות, מי הים חודרים לתוך הלגונה וכלבי הים המקומיים נגלים מעל פני המים. מי שרוצה לראות את הקרחונים מטווח אפס יכול לעשות שייט בסירה אמפיבית או בסירות הזודיאק שבמקום. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטאפל – הלגונה הקרחונית – הופן

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית

לינה: הופודיופאווגו.

יום 6. הפיורדים המזרחיים – לכל פיורד סיפור משלו – סיידיספיורדור.

היום נגלה את קסמם של הפיורדים המזרחיים, חבל ארץ זה שונה משאר איסלנד בכך שהוא שופע אזורים מיוערים, הקיץ בו בממוצע יבש וחם יותר מאשר בשאר איסלנד וכן רק בתחומו חיים עדרים של איילי הצפון שהובאו לאיסלנד מנורבגיה במאה ה-18.כל אחד מן הכפרים באיזור ידוע באופי משלו, כמו למשל פאסקרוד’פיורדור (Faskrúdsfjordur). יישוב זה נחשב לכפר הצרפתי של איסלנד, מכיוון שבסוף המאה ה-19 הגיעו לכפר דייגים צרפתים רבים והפכו את הכפר הקטן לטריטוריה צרפתית בתוך איסלנד ועד היום על השלטים בו כתוב גם בצרפתית. בכדי לדעת עוד על תקופה זו, אפשר לבקר במוזיאון “יורדי הים הצרפתים” שנמצא בכפר. מהכפר דיופווגור (Djúpivogur) ניתן לשוט לביקור באי פאפיי שאינו מיושב בבני אדם אלא בציפורים וכלבי ים. נסיים את היום בבירת המזרח אגילסטדיר. אך לפני כן נוכל לטייל בין שביליו של היער הגדול באיסלנד: הטלורמסטאדור (Hallormsstaður) בו כ-80 מיני עצים שונים – הישג מרשים בהתחשב בכך שאין כמעט עצים באיסלנד. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אגילסטדיר – הפיורדים המזרחיים

פעילות אופציונלית: שיט לאי פאפיי

לינה: אגילסטדיר

יום 7. מפל דטיפוס – אגם מיוואטן – איסלנד בהילוך גבוה.

נעזוב את הפיורדים המזרחיים ונצא לעבר צפון איסלנד. הנסיעה על כביש הטבעת ובאחד המקטעים השוממים שלו, כמעט ללא נקודות ישוב. נגיע אל מפל דטיפוס (Dettifoss) שאת שאון מימיו שומעים למרחוק, שכן זהו המפל החזק ביותר באירופה. ככל שתתקרבו למפל עוצמת הרעש תגבר וכשתראו את המפל נגלה למולכם תישארו פעורי פה לנוכח המראה המסעיר. רוחבו של המפל הוא כ-100 מטרים ומימיו נופלים מגובה של 45 מטרים. אחרי שחזינו בעצמתם של המים, ניסע לעבר קרפלה (Krafla), אחד האזורים הכי פעילים געשית באיסלנד. בנאומפאטל (Namafjall), נראה שלוליות מעלות אדים שבתוכן מבעבע בוץ ומים רותחים. בשטח מישורי זה אין אפילו בדל של צמחיה ואת האוויר מתבל ריח חזק של גופרית. בשדה הלבה של לירניוקור (Leirhnjúkur), נתהלך בינות תלמים של לבה ממוצקת שזרמו במהלך ההתפרצויות של הר הגעש קרפלה בין 1975-1984. על אף השנים שעברו האדמה במקום עדיין חמה עד מאד והליכה מחוץ לגבולות השביל תוכל להמיס את סוליות הנעליים. אוזר אגם מיוואטן, כולו מוקף תצורות נוף געשיות ובסמיכות אליו מצויים מרחצאות גיאותרמים בהם אפשר לנפוש מעט ולהרפות את השרירים. מרחק נסיעה מוערך: 140 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוס – אגם מיוואטן

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

לינה: אזור מיוואטן

יום 8. אקוריירי בירת הצפון והעמקים הפוריים של סקגפיורדור.

נצא לעבר אקיריירי שעם 20000 תושביה היא מקום היישוב הגדול ביותר מחוץ לאיזור רייקיאוויק. אקוריירי היא עיר הבירה של צפון איסלנד ושוכנת בעומקו של הפיורד אייפיורדור (Eyjafjörður) ותופתעו לדעת שעל אף מיקומה הצפוני, החורף באקוריירי מתון ופחות סוער וקר בהשוואה לשאר איסלנד. סיור רגלי בעיר מומלץ ביותר ובמהלכו תוכלו להתוודע לרחובותיה היפים, מבנה הכנסייה, מסעדות וגלידריות מקומיות, הגן הבוטני ולנמל הציורי ממנו ניתן לצאת לשייט צפייה בלוייתנים ודולפינים. מועדון הגולף המקומי מקיים טורניר שנתי ביום הארוך ביותר בשנה (21 בחודש יוני) ובו משחקים גולף בחצות הלילה שכן השמש אינה שוקעת בזמן זה של השנה. נתקדם מערבה בין עמקים פוריים אל עבר מחוז סקגאפיורדור, שם נוכל להנות ממגון פעילויות כמו רכיבה על סוסים איסלנדים, ראפטינג נהרות ונסיעה במכונת זמן אל העבר בדמות ביקור במוזיאון בתי הדשא בגלאומבייר (Glaumbær) ,שימחישו באילו תנאים חיו האיסלנדים לפני מאות שנים. מרחק נסיעה מוערך: 230 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקוריירי – אזור הפיורד אייפיורדור – חבל סקגפיורדור

פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

לינה: אזור סקגפיורדור

יום 9. חצי האי סנייפלסנס – פארק סנייפלסיוקול.

נבצע סטייה מערבה אל חצי האי סנייפלנס, שייחודו בכך שעל שטח קטן יחסית ישנן צורות נוף רבות ומגוונות. בכפר סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) בחלקו הצפוני של חצי האי, ישנו נמל מקסים שלמולו צוקים עליהם ניתן לטפס בשביל הליכה קל יחסית ולתצפת על הסביבה ועל ספינות הדייג המביאות שללן אל מסעדות הדגים שבקרבת הנמל. פארק סנייפלסנסיוקול (Snæfellsjökull National Park) הוא הפארק הלאומי הראשון שהוכרז באיסלנד ושטחו כולל קרחון, הר געש, וחוף יפהפה השוקק עופות ים בעונת הקיץ. הר סנייפלסנסיוקול מתנשא לגובה של 1446 מטרים וביום עם ראות טובה ניתן לראות מפסגתו את רייקיאוויק באופק. בספרו של ז’ול וורן “מסע אל בטן האדמה” מוצג הר זה כנקודת ההתחלה של המסע דרך לועו של ההר הגעשי, המהווה פתח אל עומק כדור הארץ. מרחק נסיעה מוערך: 340 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: גרונדרפיורדור – הכפרים ריף והטליסאנדור – חוף דופאלונסאנדור – העיירה סטיקיסהולמור – הטנר וארנארסטאפי – פארק לאומי סנייפלסיוקול

לינה: אזור סנייפלסנס

יום 10. אזור בורגנס והסביבה – מפל רהונפוסאר ורייקהולט.

אחרי שהקפנו את חצי האי סנייפלסנס כמעט במלואו, נחלוף ליד אלדבורג (Eldborg), לע הר געש הנראה כמו כתר מלכות המעטר את שדות הלבה שסביבו. במידה ורוצים לעשות אליו טיול רגלי, צידו הדרומי סנורסטאדיר (Snorrastadir) הוא הנגיש ביותר להליכה. נרד דרומה אל העיירה בורגרנס (Borgarnes) שעל 1800 תושביה ומיקומה על כביש מספר 1, משמשת מרכז השירות של הכפרים במחוז בורגרביגד (Borgarbyggd). מרכז ההתיישבות (Settlement Centre) בבורגנס, מציג תערוכות הקשורות בהיסטוריה של איסלנד בדגש על מסורת הסאגה (סיפורי עם איסלנדים שחלקם מאומתים היסטורית). מול המרכז ישנה טיילת המתעקלת סביב חוף הים ומובילה אל גן השעשועים ביוסארולו (Bjossarolo). גן זה, נקרא על שמו של ביורן גוד’מונדסון שהיה חלוץ במיחזור ובנה את המתקנים הראשונים של הגן מחלקי עץ, מתכות ושאר חומרים שנפלטו מהים אל החוף. גן זה נותן לנו גם הזדמנות מצויינת לראות את חיי היום-יום של הילדים באיסלנד. בהמשך היום נבקר ברייקהולט (Reykholt), הכפר שהיה נחשב למרכז האינלקטואלי של איסלנד בימי הביניים ובמפל רוהנפוסאר (Hraunfossar), שהמים בוקעים בו מתוך חריצים של סלעי הלבה ויוצרים מראה יחודי של אחד המפלים הארוכים והציורים באיסלנד.מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: בורגנס – מכתש אלדבורג – מפל ראונפוסאר – Deildartunguhver – רייקהולט

לינה: אזור בורגנס

יום 11. פיורד הלוויתנים – מפל גלימור – הלגונה הכחולה.

<

נעבור דרך כביש המקיף את מפרץ קוואלפיורדור (Hvalfjörður) שמשמעות שמו פיורד הלוויתנים. בעבר כביש זה היה דרך ראשית אך ב-1998 נפתחה תעלה תת ימית שחוצה את המפרץ ומקצרת את הדרך בין צפון לדרום איסלנד בארבעים דקות. התנועה סביב הפיורד ירדה באופן משמעותי אך נופיו היפים אינם איבדו מזוהרם ואנו נקיף את המפרץ המקסים. בדרך ננסה לאתר מתקן צבאי ממלחמת העולם השנייה שימש את הצבא הבריטי כמעגן לספינות המלחמה של הצי המלכותי. בדרך נעבור גם ליד מפל גלימור (Glymur) שהוא המפל הגבוה באיסלנד ונופל מגובה של 198 מטרים. בסוף הסיבוב נגיע לאיזור רייקיאוויק ובכך נשלים את ההקפה של איסלנד, אך לקינוח נמשיך לעבר חצי האי רייקנס שנופיה הם בעיקרם שדות לבה שעליהם צומח טחב רך שבימי שמש הוא מזרון השיזוף הנח בעולם. מי שמעוניין יכול לטבול במים החמימים והמרפאים של אתר הספא “הלגונה הכחולה”. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

לנוהגים ברכב שטח ובעונת הקיץ, ישנה האפשרות לנסוע על דרך קלדידאלור (Kaldidalur) ולחוות מעט מן הרמה ההררית של איסלנד.

האתרים המרכזיים של היום: מעבר Kaldidalur – מפרץ הלוויתנים – רייקיאוויק – חצי האי רייקאנס – הלגונה הכחולה

פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה

לינה: אזור רייקיאוויק

יום 12. רייקיאוויק – שדה התעופה קפלאוויק.

לפני שנסיים את הטיול שלנו באיסלנד, נבלה שוב ברייקיאויק. כמעט מכל רחוב בעיר ניתן לראות את כנסיית הלגרימסקירקיה הבנויה על ראש גבעה וממרפסתה העליונה ישנה תצפית מצויינת על העיר. בתוך הכנסייה ישנו עוגב הבנוי ממאות צינורות, ולעיתים קרובות נגני עוגב מזדמנים מנגנים עליו ומנעימים את זמנם של המבקרים. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ZLgSytt1DUm

אתר: http://www.whalewatchingakureyri.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ZLgSytt1DUm

אתר: http://www.whalewatchingakureyri.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ZLgSytt1DUm

אתר: http://www.whalewatchingakureyri.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ZLgSytt1DUm

אתר: http://www.whalewatchingakureyri.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מאקוריירי

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ZLgSytt1DUm

אתר: http://www.whalewatchingakureyri.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com