מסלול

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע היקוף מלא של האי. זהו טיול היקפי קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כמו פארק ת’ינגווטליר המפורסם שם ניתן להלך בין היבשות בנקודת הפירוד של הלוחות הטקטוניים, פארק סקאפטפל למרגלות הקרחון הגדול באירופה, מפלי המים הגדולים והמרהיבים של איסלנד, קרחונים, הרי געש מרשימים, מעיינות חמים וברכות גאותרמיות. למטיילים בג’יפ במהלך הקיץ יש אפשרות לנסיעה ביום הלפני אחרון בדרך חוצה איסלנד המדלגת על הקטע המערבי של כביש הטבעת.

אורך המסלול: 1800 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה ומשם נסיעה של כ-45 דקות אל רייקיאוויק, צ’ק-אין והתארגנות ראשונית במלון. שארית היום תוקדש לטיול רגלי ברייקיאויק שהיא עיר הבירה ומרכז התרבות, ממשל ומסחר של איסלנד. מומלץ לרדת אל מפרץ ריקיאוויק ולנשום את האוויר האיסלנדי הצלול במיוחד, על קו המים שוכן בית האופרה של העיר שנקרא הארפה (“נבל” באיסלנדית), זהו מבנה מיוחד במינו העשוי תבות זכוכית המשנות צבען לפי השתקפות קרני השמש. מבנה פרלה (הפנינה) שממוקם על גבעה במזרח העיר מאפשר תצפית נהדרת של 360 מעלות על ריקיאוויק וכן אפשרות לסעוד במסעדה המסתובבת שנמצאת במקום.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק

יום 2. מעגל הזהב – טיול בשלושה אתרים שהם קלאסיקה איסלנדית.

יציאה מרייקיאויק לכיוון צפון מזרח לעבר הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שם נקודת החיבור בין הלוחות הטקטוניים של אירופה ואמריקה ובו התקיימו ההתכנסויות הראשונות של הפרלמנט האיסלנדי שהוא העתיק בעולם. בהמשך נגיע ונתפעל מהגייזר סטרוקור שמתפרץ מדי 12 דקות. זהו גם המקום Geysir, שמשמו נגזר המושג גייזר המתאר תופעה של מים מתפרצים גם במקומות אחרים בעולם. מעט מזרחה משם נמצא מפל גולפוס (Gullfoss), המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בשני אשדים הסמוכים זה לזה ויוצרים מראה מרהיב. באזור אתרים נוספים בעלי עניין כמו מכתש קריד ומפל פאקסה שנבקר גם בהם. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס. 

פעילות אופציונלית: טיול לתוך קרחון

לינה: סלפוסקוולסווטלור

יום 3. נוף פנורמי בחוף הדרומי – מפל סליאלנדפוס – החופים השחורים בויק.

היום נטייל לאורך החוף הדרומי היפהפה המשתרע למרגלות ההרים עם רצועת חוף המשופעת בשפכי נהרות. נגיע אל מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ונחזה בו נופל מלפנים ומאחור שכן, תצורת הסלעים בו יצרה שביל המקיף את המפל. נחלוף בסמוך להר הגעש המפורסם אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajokull) שהתפרצותו ב-2010 גרמה להשבתת טיסות בחצי הכדור הצפוני. מפל נוסף שנראה היום הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל מגובה של 60 מטרים ובימי שמש מנצנצת בתחתיתו קשת כפולה. מכיוון שזרם המפל נופל אל שטח מישורי, ניתן להלך בצמידות אליו ולהתמזג אל תוך הקשת. נגיע לעיירה ויק (Vik) שהיא נקודת היישוב הדרומית ביותר בשטח האי האיסלנדי, צוקי דירהוליי (Dyrhólaey) הסמוכים הם מקום נפלא לצפות בעופות ים רבים כגון מינים שונים של שחפים ותוכוני ים (פאפינים) צבעוניים. החופים של ויק עשויים חול שחור, הליכה לאורך החוף תיצור בפנינו מראה מפעים של החולות השחורים מול צבעו הכחול עמוק של הים. נעצור בקירקובאייקלאוסטר כפר עם שם מסובך שלא מעיד על פשטותו הציורית עם נופי ההרים והנהרות סביבו המרחיבים את הלב ביופיים. במרחק ממש קצר מהכפר תוכלו להלך על ריצפת משושי בזלת שנוצרו בהתפרצות געשית ונקראים קירקיוגולפיד’ (Kirkjugólfið), משמעותה של מילה זו היא “רצפת הכנסייה”. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סקוגפוס וסייליאלנדפוס – צוק דירהוליי

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר

יום 4. טבע פראי בפארק סקפטאפל – לגונת הקרחונים – קרחון ואטנאיוקול.

ניסע על כביש מספר 1 כשמצידו האחד של הכביש מישור ועליו דלתא של שפכי נהרות ומצידו השני משתרע קרחון וואטניוקול Vatnajökull, גוש קרח עצום שהוא הקרחון הגדול באירופה. נכנס לשמורת הטבע של הפארק הלאומי סקפטאפל, שם ישנם שבילי הליכה רבים המובילים לשכיות חמדה שובות עין, כמו המפל השחור ועמדת תצפית פנורמית על הקרחון הקרוב. לא רחוק מהפארק נמצאת הלגונה הקרחונית Jokulsarlon אחד מהאתרים הנחשבים ליפים באיסלנד ונקודת ציון שללא ספק תחרט בזכרונכם כאחד המקומות היפים שביקרתם בהם מעודכם. הלגונה הקרחונית מכילה קרחוני ענק צפים שניתקים מהקרחון הסמוך ושטים לאיטם לתוך הים. גלוייה דינאמית זו של הטבע משנה את צורתה ללא הרף וכלבי הים השוחים במימי הלגונה לבטח לא ישאירו אתכם אדישים. בקיץ ניתן לצאת לשיט בין הקרחונים בספינה אמפיבית. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטפל – יוקולסורלון הלגונה הקרחונית

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית

לינה: הופן

יום 5. הפיורדים המזרחיים – “המזרח הרחוק של איסלנד”.

היום נטייל לאורך הפיורדים המזרחיים. חבל ארץ זה היה מבודד בימים עברו, שבהם התחבורה היבשתית היתה מצומצמת והקשר של תושבי הפיורדים המזרחיים היה יותר עם ספינות שהגיעו מאירופה מאשר עם שאר איסלנד. בקרב האיסלנדים לכל פיורד יש סיפור משלו ואופי יחודי שלו ושל תושביו. גם זר שיגיע לאיזור יגלה זאת בדרכו. חובבי הצפרות והצילום, מוזמנים לעשות שייט לאי פאפיי (Papey) שם יוכלו לחזות במושבות של תוכוני ים (פאפינים) המעבירים באי את עונת הקינון עד אמצע אוגוסט. בכפר המקסים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) ישנו נמל, אליו מגיעה מעבורת מדנמרק אחת לשבוע. סיידיספיורדור ידועה בבתי העץ שבה הבנויים ברכות על שולי הפיורד ונראים כאילו נלקחו מאגדה. הפיורדים המזרחיים משופעים בעצים לעומת שאר איסלנד ויחודיים בכך שרק באיזור זה של איסלנד ישנם עדרים פראיים של איילי צפון המשוטטים בר במרחבים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר – מושבות תוכי ים

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה – שיט לאי הציפורים פאפיי.

לינה: אגילסטדיר

יום 6. המפל העוצמתי באירופה – הרי געש – אגם מיוואטן בית הקיץ של עופות המים.

נפרד מהפיורדים המזרחיים ונצפין כל הדרך לעבר מפל דטיפוס (Dettifoss) שהוא העוצמתי ביותר באירופה. צפייה בשצף האדיר של זרימת המפל היא חוויה מטלטלת, שתגרום לכל אחד להרגיש אפסי למול כוחם של המים. כח נוסף של הטבע שנפגוש היום יהיה בסביבתו של הר הגעש קרפלה (Krafla) שעל אף שהתפרצותו האחרונה היתה ב1984, הנוף סביבו זרוע גיבובי לבה מהבילים ונראה כמהומה געשית מסחררת חושים. מספר דקות נסיעה ממנו, מצוי השדה הגיאותרמי נאומפאטל (Namafjall) ובו בורות של בוץ וגופרית רותחים. אגם מיוואטן (Mývatn) הוא המקום המושלם בכדי לתת לנו רוגע ושלווה. סביב האגם מעבירים את הקיץ מגוון רב של עופות מים וכתפאורה משלימה ליד האגם נמצאות “הטירות האפלות” של דימובורגיר (Dimmuborgir), שידועות בפולקלור האיסלנדי כמקום מושבם של גמדי חג המולד. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אגם מיוואטן

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטןשייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

לינה: הוסאוויק / מיוואטן

יום 7. אקוריירי בירת הצפון הרחוק – הסוסים החסונים של מחוז סקגפיורדור.

בדרכנו מערבה נעצור לחזות במפל גודפוס (Godafoss) שמשמעותו באיסלנדית היא מפל האלים, ומראהו אכן שמימי. משם נעזוב את מרחבי הטבע לטובת אקוריירי (Akureyri) בירת הצפון הנהדרת של איסלנד. באקוריירי שלל אטרקציות כגון: גן בוטני, משטחי גולף, הפלגות לים הפתוח ומבחר של מסעדות ובתי קפה. נחלוף באוקסנדאלור (Öxnadalur) מעבר הרים הכולל פסגות משננות כאילו נחתכו במגע יד אדם. משם נגיע אל מחוז סקגפיורדור המאופיין בכך שהסוסים בו הם מהמשובחים והחסונים ביותר באיסלנד. גם אם לא תרכבו על הסוסים עדיין תוכלו להתרשם מהם דוהרים באחו שבצידי הדרכים. מחוז זה משובץ בנהרות שוצפים ואגמים שופעי דגה על פניהם משייטים ברבורים. בשביל ללמוד מעט איך נראו פעם חיי היום-יום של איסלנד לפני מאות שנים, תוכלו לבקר במוזיאון בתי הדשא בגלאומבאייר (Glaumbær). מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודפוס – אקוריירי – חבל סקגפיורדור

לינה: סקגפיורדור

יום 8. מפל רהונפוסאר (מפל הלבה) – ערש הסאגות האיסלנדיות – רייקיאוויק.

מסקגפיורדור נמשיך לעבר מערב איסלנד, לאחר שנעבור בבורגנס נמשיך לכיוון רייקהולט. נעצור במעיינות החמים ב- Deildartunguhver זהו אתר המעיינות החמים הגדול ביותר באירופה. משם לפני שנגיע מערבה נוכל לבצע הקפה של חצי האי ואסטנס ולראות את קויטסרוקור (Hvítserkur) סלע מרשים המתרומם מן הים, שלפי הסאגות האיסלנדיות היה במקור טרול מפחיד שנהפך לסלע בעת שנחשף לאור השמש. סביב חצי אי זה מצויות להקות של כלבי-ים שבימי שמש משתזפים על המסלעות המבצבצות מהים. נמשיך לעבר מערב איסלנד לערש הסאגות האיסלנדיות שם נכתבו חלק גדול מהמסורות הגדולות והחשובות של העולם המערבי. מפלי הלבה (Hraunfossar) הארוכים הניתזים מתוך הסלעים נמצאים באזור סמוך לנביעה הגיאותרמית הגדולה באירופה המספקת מים בעלות מינימלית לכל תושבי האזור. בעיירה בורגנס נוכל לעשות עצירה לפני שנשלים את הסיבוב ונשוב חזרה לכביש 1 לעבר רייקיאוויק. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ. אפשרות נוספת לבעלי רכב שטח 4X4 היא לחצות את איסלנד בדרך עפר הררית קיולור (Kjölur) העוברת בין שני קרחונים. בדרך נבקר בנווה המדבר ופארק הגייזרים Hveravellir לפני שנגיע חזרה לרייקיאוויק.

האתרים המרכזיים של היום: מפל רהונפוסאר – Deildartunguhver – רייקהולט – בורגנס

לינה: רייקיאוויק

יום 9. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

את היום עד הטיסה נקדיש לטיול בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע היקוף מלא של האי. זהו טיול היקפי קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כ...

מידע כללי

הטיול כולל:

  • איסוף הרכב בשדה התעופה.
  • 8 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
  • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
  • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
  • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
  • GPS לשימוש חופשי ברכב.
  • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
  • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
  • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
  • מפה של איסלנד
  • 1:500,000.
  • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
  • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

  • כרטיסי טיסה.
  • הוצאות דלק.
  • ביטוח נסיעות.
  • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה ללא שירותים צמודים - Budget

מספר משתתפיםטויוטה יאריסטויוטה אוריס סטיישןטויוטה RAV4טויוטה לנדקרוזר
21488 €1516 €1814 €2059 €
31382 €1446 €1616 €1786 €
41269 €1335 €1768 €1582 €
לינה עם שירותים צמודים - Comfort

מספר משתתפיםטויוטה יאריסטויוטה אוריס סטיישןטויוטה RAV4טויוטה לנדקרוזר
21718 €1790 €2020 €2260 €
31460 €1585 €1815 €2070 €
41478 €1546 €1660 €1788 €

* המחירים הרשומים למעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודשים מאי וספטמבר הטיולים מוצעים עם 15% הנחה על המחירים הרשומים למעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים למעלה.

סוגי רכב

  קטגוריה   סוג רכב ומאפיינים תמונה להמחשה
A Economy – ידניאוטומטי Toyota Yaris suitcases2 4  

B Compact – ידני Toyota Auris suitcases3 5  

K Compact 4wd – ידני Toyota Urban Cruiser suitcases3 4  

C Intermediate – ידניאוטומטי Toyota Avensis suitcases3 5  

T Intermediate station – ידני Toyota Corolla Verson suitcases4 5  

E Intermediate Station 4wd – ידניאוטו’ Skoda Octavia Station suitcases4 5  

R Intermediate Station – אוטומטי Toyota Avensis Station suitcases4 5  

F Medium 4wd – ידניאוטומטי Toyota 4RAV suitcases3 5  

I Large 4wd – אוטומטי Toyota Landcruiser GX suitcases5 5  

Q Large Van – ידני Ford Transit suitcases7 9  

D Large 4wd Van – ידני Toyota Hiace suitcases9 9  

תנאי השכרת רכב

אנחנו מציעים ללקוחותינו שירות השכרת רכב מקיף במחירים הכי טובים והשירות הטוב ביותר. הרכבים המוצעים להשכרה דרכינו הם חדשים, נקיים ובמצב מצוין.

תנאים להשכרת רכב

גיל מינימום להשכרת רכב הוא 23 שנה לרכבי שטח ו-20 שנה לשאר סוגי הרכבים – בעת איסוף הרכב יש להציג רשיון נהיגה תקף ל-12 חודשים לפחות. הרשיון חייב להיות מוצג בתחילת ההשכרה.

התשלום עבור השירותים שלנו הוא באמצעות כרטיסי אשראי בינלאומיים מסוג ויזה (Visa) ומסטרכרד (Mastercard).

לרכבים בעל 10 מושבים או יותר יש להציג רישיון נהיגה צד ג’.

השכרת הרכבים כוללת ביטוח CDW לשני נהגים. ניתן לרכוש ביטוח לנהג נוסף ישירות בדלפק ההשכרה בעת איסוף הרכב.

אחריות וביטוחים

כיסוי צד שלישי (CDW,TP) , ביטוח גניבות וביטוח תאונות אישיות נכלל אוטומטית בחוזה השכירות.

אחריות כלפי צד שלישי שווה לסכום שנקבע על ידי החוק האיסלנדי בכל זמן נתון. נתון זה חל גם על סכום השתתפות העצמית של הנהג.

הרכבים מושכרים ללא הגבלת קילומטראז’.

גובה השתתפות עצמית בביטוח CDW כלול במחיר החבילה:

  • לרכבים פרטיים: 1350 יורו.
  • לרכבי 4X4, ואן: 2275 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן לרכוש ביטוח מורחב SCDW להורדת ההשתתפות העצמית למינימום.

  • המחיר לרכבים פרטיים: 12 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתתפות העצמית ל-190 יורו.
  • המחיר לרכבי 4X4, ואן: 17 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתפות העצמית ל-430 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן גם לרכוש ביטוח שמשות (Windshield Protection) עולה 6 יורו ליום לרכבים רגילים – 10 יורו ליום לרכבי 4X4. מוריד השתתפות עצמית לאפס.

ביטוחי הרכב לא מכסים נזקים הנגרמים כתוצאה – כללים אלו חלים על כל ביטוחי הרכב באיסלנד:

  • נהיגה בדרכים לא מסומנות שאסורות לנסיעת רכבים.
  • נזקים הנגרמים בעקבות חציית נחלים ומעברי מים.
  • נזקים לצמיגים ולמרכב התחתון של הרכב.
  • נזקים הנגרמים כתוצאה מסופות אבק ואפר.

רכבים שאינם רכבי שטח בעלי הנעה 4X4 אינם מורשים לנסוע על כבישים המסומנים במפות באות F לרבות דרך קיולור (Kjölur #35) דרך קלדידאלור (Kaldidalur #550) – והדרכים המובילות ללנדמנלאוגר (Landmannalaugar), אסקיה, המכתשים של לאקי ות’ורסמורק.

הדרכים המובילות לאתרים במרכז איסלנד כמו: אסקיה, לאקי, ת’ורסמורק ולנדמנלאוגר כוללות חציית נחלים ומעברי מים. חציית מעברי מים נעשית באחריות השוכר בלבד ובמקרה של נזק לרכב כל ההוצאות חלות על השוכר לרבות הוצאות החילוץ והגרירה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

דוגמה למקומות לינה ברמת Budget

Borgarnes Bed & Breakfast   Hotel Edda Laugar   Guesthouse Sunna   Hrifunes Guesthouse

תקציב – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

דוגמה למקומות לינה ברמת Comfort

Hotel Reykjavik Lights   Hotel Gullfoss   Fosshotel Reykholt   Hotel Edda Egilsstadir

איכות- Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחהחוות איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

דוגמה למקומות לינה ברמת Quality

Hotel Laxá   Grand Hotel Reykjavik   Hotel Icelandair Hamar   Hotel Edda Höfn   Fosshotel Stykkisholmur

איסלנד הקלאסית – טיול היקפי מלא

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
  • מסלול
  • מידע כללי
  • מחירים
  • סוגי רכב
  • סוגי לינה

טיול לאיסלנד בנהיגה עצמית המבצע היקוף מלא של האי. זהו טיול היקפי קלאסי הכולל ביקור באוצרות הטבע המפורסמים ביותר של איסלנד. הטיול כולל פארקים לאומיים כמו פארק ת’ינגווטליר המפורסם שם ניתן להלך בין היבשות בנקודת הפירוד של הלוחות הטקטוניים, פארק סקאפטפל למרגלות הקרחון הגדול באירופה, מפלי המים הגדולים והמרהיבים של איסלנד, קרחונים, הרי געש מרשימים, מעיינות חמים וברכות גאותרמיות. למטיילים בג’יפ במהלך הקיץ יש אפשרות לנסיעה ביום הלפני אחרון בדרך חוצה איסלנד המדלגת על הקטע המערבי של כביש הטבעת.

אורך המסלול: 1800 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק – רייקיאוויק.

איסוף הרכב בשדה התעופה ומשם נסיעה של כ-45 דקות אל רייקיאוויק, צ’ק-אין והתארגנות ראשונית במלון. שארית היום תוקדש לטיול רגלי ברייקיאויק שהיא עיר הבירה ומרכז התרבות, ממשל ומסחר של איסלנד. מומלץ לרדת אל מפרץ ריקיאוויק ולנשום את האוויר האיסלנדי הצלול במיוחד, על קו המים שוכן בית האופרה של העיר שנקרא הארפה (“נבל” באיסלנדית), זהו מבנה מיוחד במינו העשוי תבות זכוכית המשנות צבען לפי השתקפות קרני השמש. מבנה פרלה (הפנינה) שממוקם על גבעה במזרח העיר מאפשר תצפית נהדרת של 360 מעלות על ריקיאוויק וכן אפשרות לסעוד במסעדה המסתובבת שנמצאת במקום.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק

יום 2. מעגל הזהב – טיול בשלושה אתרים שהם קלאסיקה איסלנדית.

יציאה מרייקיאויק לכיוון צפון מזרח לעבר הפארק הלאומי ת’ינגווטליר (Þingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו, שם נקודת החיבור בין הלוחות הטקטוניים של אירופה ואמריקה ובו התקיימו ההתכנסויות הראשונות של הפרלמנט האיסלנדי שהוא העתיק בעולם. בהמשך נגיע ונתפעל מהגייזר סטרוקור שמתפרץ מדי 12 דקות. זהו גם המקום Geysir, שמשמו נגזר המושג גייזר המתאר תופעה של מים מתפרצים גם במקומות אחרים בעולם. מעט מזרחה משם נמצא מפל גולפוס (Gullfoss), המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בשני אשדים הסמוכים זה לזה ויוצרים מראה מרהיב. באזור אתרים נוספים בעלי עניין כמו מכתש קריד ומפל פאקסה שנבקר גם בהם. מרחק נסיעה מוערך: 250 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס. 

פעילות אופציונלית: טיול לתוך קרחון

לינה: סלפוסקוולסווטלור

יום 3. נוף פנורמי בחוף הדרומי – מפל סליאלנדפוס – החופים השחורים בויק.

היום נטייל לאורך החוף הדרומי היפהפה המשתרע למרגלות ההרים עם רצועת חוף המשופעת בשפכי נהרות. נגיע אל מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ונחזה בו נופל מלפנים ומאחור שכן, תצורת הסלעים בו יצרה שביל המקיף את המפל. נחלוף בסמוך להר הגעש המפורסם אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajokull) שהתפרצותו ב-2010 גרמה להשבתת טיסות בחצי הכדור הצפוני. מפל נוסף שנראה היום הוא סקוגפוס (Skógafoss) הנופל מגובה של 60 מטרים ובימי שמש מנצנצת בתחתיתו קשת כפולה. מכיוון שזרם המפל נופל אל שטח מישורי, ניתן להלך בצמידות אליו ולהתמזג אל תוך הקשת. נגיע לעיירה ויק (Vik) שהיא נקודת היישוב הדרומית ביותר בשטח האי האיסלנדי, צוקי דירהוליי (Dyrhólaey) הסמוכים הם מקום נפלא לצפות בעופות ים רבים כגון מינים שונים של שחפים ותוכוני ים (פאפינים) צבעוניים. החופים של ויק עשויים חול שחור, הליכה לאורך החוף תיצור בפנינו מראה מפעים של החולות השחורים מול צבעו הכחול עמוק של הים. נעצור בקירקובאייקלאוסטר כפר עם שם מסובך שלא מעיד על פשטותו הציורית עם נופי ההרים והנהרות סביבו המרחיבים את הלב ביופיים. במרחק ממש קצר מהכפר תוכלו להלך על ריצפת משושי בזלת שנוצרו בהתפרצות געשית ונקראים קירקיוגולפיד’ (Kirkjugólfið), משמעותה של מילה זו היא “רצפת הכנסייה”. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: המפלים סקוגפוס וסייליאלנדפוס – צוק דירהוליי

פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג

לינה: קירקיובאיירקלאוסטר

יום 4. טבע פראי בפארק סקפטאפל – לגונת הקרחונים – קרחון ואטנאיוקול.

ניסע על כביש מספר 1 כשמצידו האחד של הכביש מישור ועליו דלתא של שפכי נהרות ומצידו השני משתרע קרחון וואטניוקול Vatnajökull, גוש קרח עצום שהוא הקרחון הגדול באירופה. נכנס לשמורת הטבע של הפארק הלאומי סקפטאפל, שם ישנם שבילי הליכה רבים המובילים לשכיות חמדה שובות עין, כמו המפל השחור ועמדת תצפית פנורמית על הקרחון הקרוב. לא רחוק מהפארק נמצאת הלגונה הקרחונית Jokulsarlon אחד מהאתרים הנחשבים ליפים באיסלנד ונקודת ציון שללא ספק תחרט בזכרונכם כאחד המקומות היפים שביקרתם בהם מעודכם. הלגונה הקרחונית מכילה קרחוני ענק צפים שניתקים מהקרחון הסמוך ושטים לאיטם לתוך הים. גלוייה דינאמית זו של הטבע משנה את צורתה ללא הרף וכלבי הים השוחים במימי הלגונה לבטח לא ישאירו אתכם אדישים. בקיץ ניתן לצאת לשיט בין הקרחונים בספינה אמפיבית. מרחק נסיעה מוערך: 210 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטפל – יוקולסורלון הלגונה הקרחונית

פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית

לינה: הופן

יום 5. הפיורדים המזרחיים – “המזרח הרחוק של איסלנד”.

היום נטייל לאורך הפיורדים המזרחיים. חבל ארץ זה היה מבודד בימים עברו, שבהם התחבורה היבשתית היתה מצומצמת והקשר של תושבי הפיורדים המזרחיים היה יותר עם ספינות שהגיעו מאירופה מאשר עם שאר איסלנד. בקרב האיסלנדים לכל פיורד יש סיפור משלו ואופי יחודי שלו ושל תושביו. גם זר שיגיע לאיזור יגלה זאת בדרכו. חובבי הצפרות והצילום, מוזמנים לעשות שייט לאי פאפיי (Papey) שם יוכלו לחזות במושבות של תוכוני ים (פאפינים) המעבירים באי את עונת הקינון עד אמצע אוגוסט. בכפר המקסים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) ישנו נמל, אליו מגיעה מעבורת מדנמרק אחת לשבוע. סיידיספיורדור ידועה בבתי העץ שבה הבנויים ברכות על שולי הפיורד ונראים כאילו נלקחו מאגדה. הפיורדים המזרחיים משופעים בעצים לעומת שאר איסלנד ויחודיים בכך שרק באיזור זה של איסלנד ישנם עדרים פראיים של איילי צפון המשוטטים בר במרחבים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר – מושבות תוכי ים

פעילות אופציונלית: מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה – שיט לאי הציפורים פאפיי.

לינה: אגילסטדיר

יום 6. המפל העוצמתי באירופה – הרי געש – אגם מיוואטן בית הקיץ של עופות המים.

נפרד מהפיורדים המזרחיים ונצפין כל הדרך לעבר מפל דטיפוס (Dettifoss) שהוא העוצמתי ביותר באירופה. צפייה בשצף האדיר של זרימת המפל היא חוויה מטלטלת, שתגרום לכל אחד להרגיש אפסי למול כוחם של המים. כח נוסף של הטבע שנפגוש היום יהיה בסביבתו של הר הגעש קרפלה (Krafla) שעל אף שהתפרצותו האחרונה היתה ב1984, הנוף סביבו זרוע גיבובי לבה מהבילים ונראה כמהומה געשית מסחררת חושים. מספר דקות נסיעה ממנו, מצוי השדה הגיאותרמי נאומפאטל (Namafjall) ובו בורות של בוץ וגופרית רותחים. אגם מיוואטן (Mývatn) הוא המקום המושלם בכדי לתת לנו רוגע ושלווה. סביב האגם מעבירים את הקיץ מגוון רב של עופות מים וכתפאורה משלימה ליד האגם נמצאות “הטירות האפלות” של דימובורגיר (Dimmuborgir), שידועות בפולקלור האיסלנדי כמקום מושבם של גמדי חג המולד. מרחק נסיעה מוערך: 200 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אגם מיוואטן

פעילות אופציונלית: כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטןשייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

לינה: הוסאוויק / מיוואטן

יום 7. אקוריירי בירת הצפון הרחוק – הסוסים החסונים של מחוז סקגפיורדור.

בדרכנו מערבה נעצור לחזות במפל גודפוס (Godafoss) שמשמעותו באיסלנדית היא מפל האלים, ומראהו אכן שמימי. משם נעזוב את מרחבי הטבע לטובת אקוריירי (Akureyri) בירת הצפון הנהדרת של איסלנד. באקוריירי שלל אטרקציות כגון: גן בוטני, משטחי גולף, הפלגות לים הפתוח ומבחר של מסעדות ובתי קפה. נחלוף באוקסנדאלור (Öxnadalur) מעבר הרים הכולל פסגות משננות כאילו נחתכו במגע יד אדם. משם נגיע אל מחוז סקגפיורדור המאופיין בכך שהסוסים בו הם מהמשובחים והחסונים ביותר באיסלנד. גם אם לא תרכבו על הסוסים עדיין תוכלו להתרשם מהם דוהרים באחו שבצידי הדרכים. מחוז זה משובץ בנהרות שוצפים ואגמים שופעי דגה על פניהם משייטים ברבורים. בשביל ללמוד מעט איך נראו פעם חיי היום-יום של איסלנד לפני מאות שנים, תוכלו לבקר במוזיאון בתי הדשא בגלאומבאייר (Glaumbær). מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודפוס – אקוריירי – חבל סקגפיורדור

לינה: סקגפיורדור

יום 8. מפל רהונפוסאר (מפל הלבה) – ערש הסאגות האיסלנדיות – רייקיאוויק.

מסקגפיורדור נמשיך לעבר מערב איסלנד, לאחר שנעבור בבורגנס נמשיך לכיוון רייקהולט. נעצור במעיינות החמים ב- Deildartunguhver זהו אתר המעיינות החמים הגדול ביותר באירופה. משם לפני שנגיע מערבה נוכל לבצע הקפה של חצי האי ואסטנס ולראות את קויטסרוקור (Hvítserkur) סלע מרשים המתרומם מן הים, שלפי הסאגות האיסלנדיות היה במקור טרול מפחיד שנהפך לסלע בעת שנחשף לאור השמש. סביב חצי אי זה מצויות להקות של כלבי-ים שבימי שמש משתזפים על המסלעות המבצבצות מהים. נמשיך לעבר מערב איסלנד לערש הסאגות האיסלנדיות שם נכתבו חלק גדול מהמסורות הגדולות והחשובות של העולם המערבי. מפלי הלבה (Hraunfossar) הארוכים הניתזים מתוך הסלעים נמצאים באזור סמוך לנביעה הגיאותרמית הגדולה באירופה המספקת מים בעלות מינימלית לכל תושבי האזור. בעיירה בורגנס נוכל לעשות עצירה לפני שנשלים את הסיבוב ונשוב חזרה לכביש 1 לעבר רייקיאוויק. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ. אפשרות נוספת לבעלי רכב שטח 4X4 היא לחצות את איסלנד בדרך עפר הררית קיולור (Kjölur) העוברת בין שני קרחונים. בדרך נבקר בנווה המדבר ופארק הגייזרים Hveravellir לפני שנגיע חזרה לרייקיאוויק.

האתרים המרכזיים של היום: מפל רהונפוסאר – Deildartunguhver – רייקהולט – בורגנס

לינה: רייקיאוויק

יום 9. רייקיאוויק – קפלאוויק (טיסה).

את היום עד הטיסה נקדיש לטיול בעיר הבירה של איסלנד, רייקיאוויק. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

כניסה למרחצאות הגיאותרמיים מיוואטן

ביוני 2004 נפתחה סמוך לאגם מיוואטן בריכה גיאותרמית נפלאה שזכתה לכינוי “הלגונה הכחולה של הצפון”, בשל דמיונה לבריכה המפורסמת ממנה. הבריכה המצויינת יחד עם המיקום הנפלא הפכו באחת את מרחצאות מיוואטן לאתר נופש פופולרי בקרב המבקרים באזור.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/eAcJxkwWq242

אתר: https://www.myvatnnaturebaths.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/