354-6932150+ (טלפון באיסלנד)
info@iceland.co.il

מסלול

טיול במסלול איסלנד אקספרס המורחב בנהיגה עצמית עושה הקפה מלאה של כביש הטבעת. הטיול כולל את מסלול “מעגל הזהב” בו תוכלו “להלך בין יבשות” בפארק ת’ינגווטליר, לראות את המפלים הגדולים של החוף הדרומי, לנסוע בפיורדים הפראיים של המזרח, ולבקר באתרים בנוף הירחי סביב אגם מיוואטן. למטיילים ברכב שטח יש גם אפשרות לחציית איסלנד ברמה ההררית באחת הדרכים ההרריות היפות של איסלנד. בואו לגלות את הנופים הבלתי נשכחים של איסלנד.

אורך המסלול: 1820 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק – רייקיאוויק.

לאחר הנחיתה אוספים את הרכב השכור בשדה התעופה בקפלאוויק, נוסעים לעבר רייקיאוויק עיר הבירה הצפונית בעולם. הנסיעה נמשכת כ-45 דקות ובמהלכה תחלפו על פני נוף שכאילו נלקח מפלנטה אחרת. לצידי הכביש משתרעים שדות לבה והצמחיה היחידה הנראית מאופק לאופק היא משטחי טחב ארקטי. עם ההגעה לרייקיאוויק והצ’ק -אין במלון, עשו הכרות עם עיר הבירה הצפונית בעולם וצאו לסיור בעיר עם הבתים הצבעוניים והרחובות השוקקים. אגם טיורן (Tjörnin) שממוקם במרכז הוא מקום נפלא לנשום אוויר צח ולראות את שפע הברבורים והברווזים שחיים באגם. מסביב לאגם ישנו פארק עם מדשאות ובקיץ אינספור פרחים מלבלבים בין השבילים בשלל צבעים.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק
לינה ריקיאוויק

יום 2. פארק ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס – לאורך החוף הדרומי.

נצא מרייקיאוויק ונתחיל את מסלול מעגל הזהב הכולל את פארק ת’ינגווטליר, גייזר ומפל גולפוס. נתחיל בפארק ת’ינגווטליר (Thingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ומקום בעל חשיבות גדולה לאומה האיסלנדית שכן האלת’ינגי (הפרלמנט האיסלנדי) התחיל במקום זה את דרכו לפני אלף שנים. נציגים מכל איסלנד נהגו להתאסף בת’ינגווטליר ולקיים אספות בנוגע למדיניות הפנים באיסלנד. האלת’ינגי הוא הפרלמנט העתיק בעולם וכיום הוא שוכן ברייקיאוויק. בת’ינגווטליר תוכלו לראות שפני הקרקע חצויים בין שני מצוקים. אלו הם הלוחות הטקטונים של אירו-אסיה וצפון אמריקה שהממשק בינהם עובר באיסלנד וכאן בפארק הם גלויים מעל פני האדמה, כך שאתם יכולים להלך בו זמנית בין שתי יבשות. נמשיך אל גייזר (Geysir), שדה גיאותרמי מהביל ובו הגייזר הנודע סטרוקור מתפרץ בכל 12 דקות. במרחק נסיעה קצר משם, נמצא מפל גולפוס (Gullfoss) שהוא המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בצורה מרשימה בשני אשדים נפרדים. מומלץ לתצפת על המפל לכל אורך השביל שבסמוך לו, מכיוון שזרימת המים משתנה לפי זווית המבט. כעת נמשיך לכיוון כביש הטבעת של איסלנד לאזור החוף הדרומי. נעבור בשני מפלים אנכיים יפים; מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ומפל סקוגפוס (Skógafoss). שני המפלים נופלים מגובה של 60 מטרים, אך שימו לב כמה הם שונים בצורתם ולכל אחד מהם ייחוד ויופי משלו. הכפר ויק (Vik) הוא היישוב הדרומי ביותר באי האיסלנדי ובו חוף ים מקסים שכולו חולות בזלת שחורים, לידו תוכלו לראות את צוקי דירהוליי (Dyrhólaey), ניצבים מעל הים ומשמשים כאתר קינון לעופות ים כגון שחפים ארקטים ותוכוני ים צבעוניים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי תינגווטליר – פארק הגייזרים – מפל גולפוס – מפלים סקוגאפוס וסייליאלנדפוס – צוק דירהוליי
פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג
לינה אזור ויק

יום 3. נוף קרחונים והרי געש בפארק סקפאטפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

נמשיך לאורך החוף הדרומי הנהדר לכיוון מזרח ונחלוף ליד שדה לבה עצום (Eldhraun) שנוצר בהתפרצות געשית קטסטרופלית שהתרחשה ב-1783. התפרצות זו שיחררה לאטמוספירה אפר וולקני שחסם את אור השמש בחלקים מאירופה. באנגליה זמן זה נקרא “הקיץ המאובק” ולפי מחקרים שונים התפרצות זו היתה בין הגורמים שהאיצו את המהפכה הצרפתית. נכנס לפארק הלאומי סקפטאפל, זוהי שמורת טבע ענקית המלאה במסלולי הליכה יפהפיים. אחד מהמסלולים יקח אתכם לתצפית על קרחון סקפטפליוקול (Skaftafellsjökull), זוהי חוויה מרהיבה לראות קרחון עצום ממבט על.מסלול אחר יקח אתכם אל המפל השחור (Svartifoss), שמימיו נופלים בין עמודי בזלת שחורים. התחנה הבאה שלנו היא בלגונת הקרחונים (Jökulsárlón), אחת מגולות הכותרת של איסלנד. הלגונה תופסת שטח של 20 קמ”ר ובתוכה צפים שברי קרח שניתקו מקרחון בריד’אמרקור (Breiðamerkurjöku). הנשימה נעתקת למראה המדהים של הקרחונים המשייטים בשלווה, לכל אחד מהם צורה אחרת וצבע אחר המשתנה לפי האוויר והמינרלים הכלואים בקרח ונע בין לבן אטום לכחול שקוף. הנוף בלגונה משתנה מדי מספר שעות עם תנועתם האיטית של הקרחונים ושינויי הגאות והשפל. כל מה שעליכם לעשות, הוא להישיר מבט למים ולהידהם מיופיו של הטבע. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטפל – הלגונה הקרחונית
פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית
לינה הופן

יום 4. נופי פרא ושלווה ממכרת בפיורדים של המזרח – אגילסטדיר.

את היום נקדיש לנופי הפיורדים המזרחיים. אלו הן לשונות יבשה המשתרעות לאורך כל חופי המזרח של איסלנד ובקיץ יוצרות תפאורה של ים כחול עמוק ובתוכו שלוחה של פיורד שבתחתיתו צמחיה שופעת ופסגתו מעוטרת בשלג. הכפרים והחוות הפזורים בין הפיורדים נחים בשקט ממכר, נותנים הרגשה כאילו הזמן עומד מלכת ואין מה למהר. מהכפר דיופיווגור (Djúpivogur) ניתן לעשות שיט אל האי פאפיי שם תהיה לנו הזדמנות מצויינת לצפות בכלבי ים ובתוכוני-ים (פאפינים). האי עצמו אינו מיושב אך בנויה בו כנסיית עץ שהיא הקטנה בגודלה באיסלנד. בכפר סטוד’ווארפיורדור (Stöðvarfjörður) השוכן על פיורד בעל אותו שם, מצוי “אוסף האבנים של פטרה”. זהו בעצם מוזיאון אבנים ומינרלים שהתחיל כתחביב של ילדה בשם פטרה שחיה בכפר ואספה להנאתה אבנים מיוחדות שמצאה באיזור ועם השנים התרחב לכדי מרכז המושך אליו תיירים מכל העולם. בשונה משאר איסלנד, הפיורדים המזרחיים מכילים אזורי יער רבים. שימו לב כשאתם מהלכים ברחבי הטבע כי אולי תראו איילי צפון קלי רגליים, מזרח איסלנד זהו המקום היחיד באיסלנד בו חיים עדרים אלה. אזור הלינה יהיה באיגלסטדיר (Egilsstaðir), זוהי העיירה המרכזית של מזרח איסלנד עם אוכלוסייה של 2300 תושבים, שדה תעופה, בית חולים ומרכז קניות. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר – מושבות תוכי ים
פעילות אופציונלית: שיט לאי פאפיי
לינה באגילסטדיר

יום 5. עוצמתו של מפל דטיפוס ומיתולוגיה נורדית בעמק אסבירגי – הוסאוויק בירת הלווייתנים.

נפרד ממזרח איסלנד ונצא אל עבר צפון איסלנד ואל עבר מפל דטיפוס (Dettifoss), זהו המפל החזק ביותר באירופה עם זרימה ממוצעת של 193 קוב מים לשנייה, בימי שמש ייתכן ותזכו לראות קשת מתבהקת מעל לנתזי המים המוסיפה יופי רב – הכינו את המצלמה. קניון אסבירגי (Ásbyrgi), הוא תצורת נוף עצומה בצורת פרסה שלפי המיתולוגיה הנורדית נוצרה על ידי פרסת הסוס המכונף של האל אוד’ין. אך לפי המדענים נוצרה הפרסה בעקבות התפרצות געשית מתחת לקרחון ואטניוקול ויצרה שיטפון מאסיבי ותזוזת קרחונים שסחפו איתם את האדמה מסביב לסלעים ויצרו את התצורה המיוחדת. אסבירגי הוא מקום מושלם להליכה רגלית בחיק הטבע ובתחומו יש סלעי בזלת מעניינים בצורת כוורות. נצפין עוד ונגיע אל העיירה הוסאוויק (Húsavík), עיירה זו היא אחת היפות באיסלנד ושוכנת על מפרץ שהוא סביבת המחייה של יונקים ימיים השוהים בו בחודשי הקיץ. לכן נמל הוסאוויק הוא המקום האידאלי ליציאה לשיט צפייה בלוויתנים ודולפינים. מרחק נסיעה מוערך: 310 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוס – הוסאוויק – פארק יוקולסארגליופור
פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק
לינה הוסאוויק / מיוואטן

יום 6. טיול סביב לאגם מיוואטן – אקוריירי – מחוז סקגפיורדור.

נתחיל את היום מסביב לאגם מיוואטן (Mývatn). אגם זה הוא הרביעי בגודלו באיסלנד, שוקק דגים ובהתאמה עופות מים רבים. לכן חובבי הצפרות מוזמנים להביא איתם משקפת שדה לצפייה במגוון העופות. האזור שבסביבת האגם כולל אטרקציות רבות כמו; הר הגעש קרפלה (Krafla) שסביבו ניתן לראות שרידים מההתפרצות שנמשכה בין השנים 1975-1984, השדה הגעשי נאמפיילט (Namafjall) ובו הקרקע “בוערת” ומלאה שקעים של מים ובוץ רותחים, מכתש קוורפיאלט (Hverfjall) עליו אפשר לטפס ולחוות הליכה סביב לע הר געש ומרחצאות מיוואטן בהם אפשר להרגיע את השרירים במים חמים ועשירים במינרלים. ניסע אל אקוריירי (Akureyri) בירת צפון איסלנד והיישוב הגדול ביותר באיסלנד שמחוץ לאזור רייקיאוויק. בדרך לשם נעבור ליד מפל גודפוס (Goðafoss) שמשמעותו באיסלנדית “מפל האלים”. בדרכנו מערבה נגיע אל מחוז סקאגפיורדור שנודע ברחבי איסלנד בזכות הסוסים המובחרים הדוהרים במרחביו ואנשי המחוז מסבירי הפנים. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקוריירי – אגם מיוואטן
פעילות אופציונלית: טיול רכיבה על סוסים
לינה סקגפיורדור

יום 7. מערב איסלנד – ערש הסאגות בין מעיינות ומפלים – רייקיאוויק.

נבצע היום את המקטע האחרון ונשלים הקפה מלאה של איסלנד. ניסע בנופים ציוריים של גבעות ירוקות שביניהן זורמים בשצף נהרות ונחלים. נגיע אל עבר רייקהולט (Reykholt) כפר בעל חשיבות היסטורית רבה באיסלנד ובו מוזיאון שמספר את סיפורו של המקום והדמויות הבולטות בו. נבקר גם בדילטאטונגוקוור (Deildartunguhver), שם ארוך למקום מועיל ביותר, שכן כאן ישנה נביעה של מעיינות חמים מהגדולות באירופה, מהם יוצאים צינורות המשמשים את תושבי האזור לרחצה וחימום ללא צורך בחימום חשמלי. מפל הלבה (Hraunfossar) הוא שכיית טבע אמיתית, הביטו כיצד המים בוקעים מתוך סלעי הלבה, כל זרם הוא מפל זעיר שיחדיו יוצרים הזרמים מפל גדול יותר המורכב מזרמים רבים מספור. נחזור אל רייקיאוויק, הקפנו את איסלנד וכעת אפשר לבלות בעיר הגדולה. מי שהטיסה שלו יוצאת מחר מוקדם בבוקר יכול לבקר היום בלגונה הכחולה. מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל רהונפוסאר – חבל סקגפיורדור – רייקהולט – בורגנס
פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה
לינה רייקיאוויק

יום 8. רייקיאוויק – החזרת הרכב בשדה התעופה קפלאוויק – טיסה.

את שארית הזמן שלפני הטיסה נבלה ברייקיאוויק. במרכז העיר כדאי לבקר באולם הקונצרטים החדש הארפה (Harpa), שנחשב לאחד היפים בעולם. זהו בית האופרה של רייקיאוויק שקירותיו מורכבים מקפסולות זכוכית שקופות בגוונים שונים. קרינת השמש יוצרת משחק מהפנט של אור וצבע בין הזכוכיות, הכנסו פנימה ותוכלו להשקיף מבעד לחלונות הענקיים באוקיינוס ובנמל. נצא מרייקיאויק אל שדה התעופה ושם נחזיר את הרכב, בדרך לשדה התעופה ניתן לעצור בלגונה הכחולה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול במסלול איסלנד אקספרס המורחב בנהיגה עצמית עושה הקפה מלאה של כביש הטבעת. הטיול כולל את מסלול “מעגל הזהב” בו תוכלו “להלך בין יבשות” בפארק...

מידע כללי

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 7 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality/Comfort/Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז’.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מדריך איסלנד בעברית – מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד
 • 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפי שעת איסוף.
 • מוקד חירום טלפוני 24/7.

הטיול לא כולל:

 • כרטיסי טיסה.
 • הוצאות דלק.
 • ביטוח נסיעות.
 • פעילות אופציונלית.

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

לינה ללא שירותים צמודים - Budget

מספר משתתפיםטויוטה יאריסטויוטה אוריס סטיישןטויוטה RAV4טויוטה לנדקרוזר
21336 €1423 €1642 €1846 €
31209 €1265 €1414 €1562 €
41136 €1178 €1287 €1398 €
לינה עם שירותים צמודים - Comfort

מספר משתתפיםטויוטה יאריסטויוטה אוריס סטיישןטויוטה RAV4טויוטה לנדקרוזר
21528 €1618 €1835 €2058 €
31462 €1517 €1663 €1812 €
41329 €1370 €1480 €1592 €

סוגי רכב

  קטגוריה   סוג רכב ומאפיינים תמונה להמחשה
A Economy – ידניאוטומטי Toyota Yaris suitcases2 4  

B Compact – ידני Toyota Auris suitcases3 5  

K Compact 4wd – ידני Toyota Urban Cruiser suitcases3 4  

C Intermediate – ידניאוטומטי Toyota Avensis suitcases3 5  

T Intermediate station – ידני Toyota Corolla Verson suitcases4 5  

E Intermediate Station 4wd – ידניאוטו’ Skoda Octavia Station suitcases4 5  

R Intermediate Station – אוטומטי Toyota Avensis Station suitcases4 5  

F Medium 4wd – ידניאוטומטי Toyota 4RAV suitcases3 5  

I Large 4wd – אוטומטי Toyota Landcruiser GX suitcases5 5  

Q Large Van – ידני Ford Transit suitcases7 9  

D Large 4wd Van – ידני Toyota Hiace suitcases9 9  

תנאי השכרת רכב

אנחנו מציעים ללקוחותינו שירות השכרת רכב מקיף במחירים הכי טובים והשירות הטוב ביותר. הרכבים המוצעים להשכרה דרכינו הם חדשים, נקיים ובמצב מצוין.

תנאים להשכרת רכב

גיל מינימום להשכרת רכב הוא 23 שנה לרכבי שטח ו-20 שנה לשאר סוגי הרכבים – בעת איסוף הרכב יש להציג רשיון נהיגה תקף ל-12 חודשים לפחות. הרשיון חייב להיות מוצג בתחילת ההשכרה.

התשלום עבור השירותים שלנו הוא באמצעות כרטיסי אשראי בינלאומיים מסוג ויזה (Visa) ומסטרכרד (Mastercard).

לרכבים בעל 10 מושבים או יותר יש להציג רישיון נהיגה צד ג’.

השכרת הרכבים כוללת ביטוח CDW לשני נהגים. ניתן לרכוש ביטוח לנהג נוסף ישירות בדלפק ההשכרה בעת איסוף הרכב.

אחריות וביטוחים

כיסוי צד שלישי (CDW,TP) , ביטוח גניבות וביטוח תאונות אישיות נכלל אוטומטית בחוזה השכירות.

אחריות כלפי צד שלישי שווה לסכום שנקבע על ידי החוק האיסלנדי בכל זמן נתון. נתון זה חל גם על סכום השתתפות העצמית של הנהג.

הרכבים מושכרים ללא הגבלת קילומטראז’.

גובה השתתפות עצמית בביטוח CDW כלול במחיר החבילה:

 • לרכבים פרטיים: 1350 יורו.
 • לרכבי 4X4, ואן: 2275 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן לרכוש ביטוח מורחב SCDW להורדת ההשתתפות העצמית למינימום.

 • המחיר לרכבים פרטיים: 12 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתתפות העצמית ל-190 יורו.
 • המחיר לרכבי 4X4, ואן: 17 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתפות העצמית ל-430 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן גם לרכוש ביטוח שמשות (Windshield Protection) עולה 6 יורו ליום לרכבים רגילים – 10 יורו ליום לרכבי 4X4. מוריד השתתפות עצמית לאפס.

ביטוחי הרכב לא מכסים נזקים הנגרמים כתוצאה – כללים אלו חלים על כל ביטוחי הרכב באיסלנד:

 • נהיגה בדרכים לא מסומנות שאסורות לנסיעת רכבים.
 • נזקים הנגרמים בעקבות חציית נחלים ומעברי מים.
 • נזקים לצמיגים ולמרכב התחתון של הרכב.
 • נזקים הנגרמים כתוצאה מסופות אבק ואפר.

רכבים שאינם רכבי שטח בעלי הנעה 4X4 אינם מורשים לנסוע על כבישים המסומנים במפות באות F לרבות דרך קיולור (Kjölur #35) דרך קלדידאלור (Kaldidalur #550) – והדרכים המובילות ללנדמנלאוגר (Landmannalaugar), אסקיה, המכתשים של לאקי ות’ורסמורק.

הדרכים המובילות לאתרים במרכז איסלנד כמו: אסקיה, לאקי, ת’ורסמורק ולנדמנלאוגר כוללות חציית נחלים ומעברי מים. חציית מעברי מים נעשית באחריות השוכר בלבד ובמקרה של נזק לרכב כל ההוצאות חלות על השוכר לרבות הוצאות החילוץ והגרירה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

תקציב – Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

מלונות ברמת Budget שאנחנו עובדים אתם

מלון Borgarnes Bed & Breakfast

מלון Edda in Saelingsdalur

מלון Guesthouse Sunna

מלון Hrifunes Guesthouse

נוחות – Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

מלונות ברמת Comfort שאנחנו עובדים אתם

מלון REYKJAVIK LIGHTS

מלון Gullfoss

מלון Fosshotel Reykholt

מלון Edda Egilsstadir

איכות – Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ואו אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון ובתי הארחהחווה איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

מלונות ברמת Quality שאנחנו עובדים אתם

מלון Laxá

מלון Grand

מלון Icelandair Hamar

מלון Edda Höfn

מלון Fosshotel Stykkishólmur

איסלנד אקספרס המורחב

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

 • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
 • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
 • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
 • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
 • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
 • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי
 • מסלול
 • מידע כללי
 • מחירים
 • סוגי רכב
 • סוגי לינה

טיול במסלול איסלנד אקספרס המורחב בנהיגה עצמית עושה הקפה מלאה של כביש הטבעת. הטיול כולל את מסלול “מעגל הזהב” בו תוכלו “להלך בין יבשות” בפארק ת’ינגווטליר, לראות את המפלים הגדולים של החוף הדרומי, לנסוע בפיורדים הפראיים של המזרח, ולבקר באתרים בנוף הירחי סביב אגם מיוואטן. למטיילים ברכב שטח יש גם אפשרות לחציית איסלנד ברמה ההררית באחת הדרכים ההרריות היפות של איסלנד. בואו לגלות את הנופים הבלתי נשכחים של איסלנד.

אורך המסלול: 1820 ק”מ בקירוב.

יום 1. נחיתה קפלאוויק – רייקיאוויק.

לאחר הנחיתה אוספים את הרכב השכור בשדה התעופה בקפלאוויק, נוסעים לעבר רייקיאוויק עיר הבירה הצפונית בעולם. הנסיעה נמשכת כ-45 דקות ובמהלכה תחלפו על פני נוף שכאילו נלקח מפלנטה אחרת. לצידי הכביש משתרעים שדות לבה והצמחיה היחידה הנראית מאופק לאופק היא משטחי טחב ארקטי. עם ההגעה לרייקיאוויק והצ’ק -אין במלון, עשו הכרות עם עיר הבירה הצפונית בעולם וצאו לסיור בעיר עם הבתים הצבעוניים והרחובות השוקקים. אגם טיורן (Tjörnin) שממוקם במרכז הוא מקום נפלא לנשום אוויר צח ולראות את שפע הברבורים והברווזים שחיים באגם. מסביב לאגם ישנו פארק עם מדשאות ובקיץ אינספור פרחים מלבלבים בין השבילים בשלל צבעים.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק
לינה ריקיאוויק

יום 2. פארק ת’ינגווטליר – גייזר – מפל גולפוס – לאורך החוף הדרומי.

נצא מרייקיאוויק ונתחיל את מסלול מעגל הזהב הכולל את פארק ת’ינגווטליר, גייזר ומפל גולפוס. נתחיל בפארק ת’ינגווטליר (Thingvellir) שהוא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ומקום בעל חשיבות גדולה לאומה האיסלנדית שכן האלת’ינגי (הפרלמנט האיסלנדי) התחיל במקום זה את דרכו לפני אלף שנים. נציגים מכל איסלנד נהגו להתאסף בת’ינגווטליר ולקיים אספות בנוגע למדיניות הפנים באיסלנד. האלת’ינגי הוא הפרלמנט העתיק בעולם וכיום הוא שוכן ברייקיאוויק. בת’ינגווטליר תוכלו לראות שפני הקרקע חצויים בין שני מצוקים. אלו הם הלוחות הטקטונים של אירו-אסיה וצפון אמריקה שהממשק בינהם עובר באיסלנד וכאן בפארק הם גלויים מעל פני האדמה, כך שאתם יכולים להלך בו זמנית בין שתי יבשות. נמשיך אל גייזר (Geysir), שדה גיאותרמי מהביל ובו הגייזר הנודע סטרוקור מתפרץ בכל 12 דקות. במרחק נסיעה קצר משם, נמצא מפל גולפוס (Gullfoss) שהוא המפל המלכותי של איסלנד שמימיו נופלים בצורה מרשימה בשני אשדים נפרדים. מומלץ לתצפת על המפל לכל אורך השביל שבסמוך לו, מכיוון שזרימת המים משתנה לפי זווית המבט. כעת נמשיך לכיוון כביש הטבעת של איסלנד לאזור החוף הדרומי. נעבור בשני מפלים אנכיים יפים; מפל סליאלנדפוס (Seljalandsfoss) ומפל סקוגפוס (Skógafoss). שני המפלים נופלים מגובה של 60 מטרים, אך שימו לב כמה הם שונים בצורתם ולכל אחד מהם ייחוד ויופי משלו. הכפר ויק (Vik) הוא היישוב הדרומי ביותר באי האיסלנדי ובו חוף ים מקסים שכולו חולות בזלת שחורים, לידו תוכלו לראות את צוקי דירהוליי (Dyrhólaey), ניצבים מעל הים ומשמשים כאתר קינון לעופות ים כגון שחפים ארקטים ותוכוני ים צבעוניים. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק לאומי תינגווטליר – פארק הגייזרים – מפל גולפוס – מפלים סקוגאפוס וסייליאלנדפוס – צוק דירהוליי
פעילות אופציונלית: טיול אופנועי שלג
לינה אזור ויק

יום 3. נוף קרחונים והרי געש בפארק סקפאטפל – הלגונה הקרחונית – הופן.

נמשיך לאורך החוף הדרומי הנהדר לכיוון מזרח ונחלוף ליד שדה לבה עצום (Eldhraun) שנוצר בהתפרצות געשית קטסטרופלית שהתרחשה ב-1783. התפרצות זו שיחררה לאטמוספירה אפר וולקני שחסם את אור השמש בחלקים מאירופה. באנגליה זמן זה נקרא “הקיץ המאובק” ולפי מחקרים שונים התפרצות זו היתה בין הגורמים שהאיצו את המהפכה הצרפתית. נכנס לפארק הלאומי סקפטאפל, זוהי שמורת טבע ענקית המלאה במסלולי הליכה יפהפיים. אחד מהמסלולים יקח אתכם לתצפית על קרחון סקפטפליוקול (Skaftafellsjökull), זוהי חוויה מרהיבה לראות קרחון עצום ממבט על.מסלול אחר יקח אתכם אל המפל השחור (Svartifoss), שמימיו נופלים בין עמודי בזלת שחורים. התחנה הבאה שלנו היא בלגונת הקרחונים (Jökulsárlón), אחת מגולות הכותרת של איסלנד. הלגונה תופסת שטח של 20 קמ”ר ובתוכה צפים שברי קרח שניתקו מקרחון בריד’אמרקור (Breiðamerkurjöku). הנשימה נעתקת למראה המדהים של הקרחונים המשייטים בשלווה, לכל אחד מהם צורה אחרת וצבע אחר המשתנה לפי האוויר והמינרלים הכלואים בקרח ונע בין לבן אטום לכחול שקוף. הנוף בלגונה משתנה מדי מספר שעות עם תנועתם האיטית של הקרחונים ושינויי הגאות והשפל. כל מה שעליכם לעשות, הוא להישיר מבט למים ולהידהם מיופיו של הטבע. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק סקאפטפל – הלגונה הקרחונית
פעילות אופציונלית: שייט בלגונה הקרחונית
לינה הופן

יום 4. נופי פרא ושלווה ממכרת בפיורדים של המזרח – אגילסטדיר.

את היום נקדיש לנופי הפיורדים המזרחיים. אלו הן לשונות יבשה המשתרעות לאורך כל חופי המזרח של איסלנד ובקיץ יוצרות תפאורה של ים כחול עמוק ובתוכו שלוחה של פיורד שבתחתיתו צמחיה שופעת ופסגתו מעוטרת בשלג. הכפרים והחוות הפזורים בין הפיורדים נחים בשקט ממכר, נותנים הרגשה כאילו הזמן עומד מלכת ואין מה למהר. מהכפר דיופיווגור (Djúpivogur) ניתן לעשות שיט אל האי פאפיי שם תהיה לנו הזדמנות מצויינת לצפות בכלבי ים ובתוכוני-ים (פאפינים). האי עצמו אינו מיושב אך בנויה בו כנסיית עץ שהיא הקטנה בגודלה באיסלנד. בכפר סטוד’ווארפיורדור (Stöðvarfjörður) השוכן על פיורד בעל אותו שם, מצוי “אוסף האבנים של פטרה”. זהו בעצם מוזיאון אבנים ומינרלים שהתחיל כתחביב של ילדה בשם פטרה שחיה בכפר ואספה להנאתה אבנים מיוחדות שמצאה באיזור ועם השנים התרחב לכדי מרכז המושך אליו תיירים מכל העולם. בשונה משאר איסלנד, הפיורדים המזרחיים מכילים אזורי יער רבים. שימו לב כשאתם מהלכים ברחבי הטבע כי אולי תראו איילי צפון קלי רגליים, מזרח איסלנד זהו המקום היחיד באיסלנד בו חיים עדרים אלה. אזור הלינה יהיה באיגלסטדיר (Egilsstaðir), זוהי העיירה המרכזית של מזרח איסלנד עם אוכלוסייה של 2300 תושבים, שדה תעופה, בית חולים ומרכז קניות. מרחק נסיעה מוערך: 300 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים – אגילסטדיר – מושבות תוכי ים
פעילות אופציונלית: שיט לאי פאפיי
לינה באגילסטדיר

יום 5. עוצמתו של מפל דטיפוס ומיתולוגיה נורדית בעמק אסבירגי – הוסאוויק בירת הלווייתנים.

נפרד ממזרח איסלנד ונצא אל עבר צפון איסלנד ואל עבר מפל דטיפוס (Dettifoss), זהו המפל החזק ביותר באירופה עם זרימה ממוצעת של 193 קוב מים לשנייה, בימי שמש ייתכן ותזכו לראות קשת מתבהקת מעל לנתזי המים המוסיפה יופי רב – הכינו את המצלמה. קניון אסבירגי (Ásbyrgi), הוא תצורת נוף עצומה בצורת פרסה שלפי המיתולוגיה הנורדית נוצרה על ידי פרסת הסוס המכונף של האל אוד’ין. אך לפי המדענים נוצרה הפרסה בעקבות התפרצות געשית מתחת לקרחון ואטניוקול ויצרה שיטפון מאסיבי ותזוזת קרחונים שסחפו איתם את האדמה מסביב לסלעים ויצרו את התצורה המיוחדת. אסבירגי הוא מקום מושלם להליכה רגלית בחיק הטבע ובתחומו יש סלעי בזלת מעניינים בצורת כוורות. נצפין עוד ונגיע אל העיירה הוסאוויק (Húsavík), עיירה זו היא אחת היפות באיסלנד ושוכנת על מפרץ שהוא סביבת המחייה של יונקים ימיים השוהים בו בחודשי הקיץ. לכן נמל הוסאוויק הוא המקום האידאלי ליציאה לשיט צפייה בלוויתנים ודולפינים. מרחק נסיעה מוערך: 310 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דטיפוס – הוסאוויק – פארק יוקולסארגליופור
פעילות אופציונלית: שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק
לינה הוסאוויק / מיוואטן

יום 6. טיול סביב לאגם מיוואטן – אקוריירי – מחוז סקגפיורדור.

נתחיל את היום מסביב לאגם מיוואטן (Mývatn). אגם זה הוא הרביעי בגודלו באיסלנד, שוקק דגים ובהתאמה עופות מים רבים. לכן חובבי הצפרות מוזמנים להביא איתם משקפת שדה לצפייה במגוון העופות. האזור שבסביבת האגם כולל אטרקציות רבות כמו; הר הגעש קרפלה (Krafla) שסביבו ניתן לראות שרידים מההתפרצות שנמשכה בין השנים 1975-1984, השדה הגעשי נאמפיילט (Namafjall) ובו הקרקע “בוערת” ומלאה שקעים של מים ובוץ רותחים, מכתש קוורפיאלט (Hverfjall) עליו אפשר לטפס ולחוות הליכה סביב לע הר געש ומרחצאות מיוואטן בהם אפשר להרגיע את השרירים במים חמים ועשירים במינרלים. ניסע אל אקוריירי (Akureyri) בירת צפון איסלנד והיישוב הגדול ביותר באיסלנד שמחוץ לאזור רייקיאוויק. בדרך לשם נעבור ליד מפל גודפוס (Goðafoss) שמשמעותו באיסלנדית “מפל האלים”. בדרכנו מערבה נגיע אל מחוז סקאגפיורדור שנודע ברחבי איסלנד בזכות הסוסים המובחרים הדוהרים במרחביו ואנשי המחוז מסבירי הפנים. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקוריירי – אגם מיוואטן
פעילות אופציונלית: טיול רכיבה על סוסים
לינה סקגפיורדור

יום 7. מערב איסלנד – ערש הסאגות בין מעיינות ומפלים – רייקיאוויק.

נבצע היום את המקטע האחרון ונשלים הקפה מלאה של איסלנד. ניסע בנופים ציוריים של גבעות ירוקות שביניהן זורמים בשצף נהרות ונחלים. נגיע אל עבר רייקהולט (Reykholt) כפר בעל חשיבות היסטורית רבה באיסלנד ובו מוזיאון שמספר את סיפורו של המקום והדמויות הבולטות בו. נבקר גם בדילטאטונגוקוור (Deildartunguhver), שם ארוך למקום מועיל ביותר, שכן כאן ישנה נביעה של מעיינות חמים מהגדולות באירופה, מהם יוצאים צינורות המשמשים את תושבי האזור לרחצה וחימום ללא צורך בחימום חשמלי. מפל הלבה (Hraunfossar) הוא שכיית טבע אמיתית, הביטו כיצד המים בוקעים מתוך סלעי הלבה, כל זרם הוא מפל זעיר שיחדיו יוצרים הזרמים מפל גדול יותר המורכב מזרמים רבים מספור. נחזור אל רייקיאוויק, הקפנו את איסלנד וכעת אפשר לבלות בעיר הגדולה. מי שהטיסה שלו יוצאת מחר מוקדם בבוקר יכול לבקר היום בלגונה הכחולה. מרחק נסיעה מוערך: 360 ק”מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל רהונפוסאר – חבל סקגפיורדור – רייקהולט – בורגנס
פעילות אופציונלית: הלגונה הכחולה
לינה רייקיאוויק

יום 8. רייקיאוויק – החזרת הרכב בשדה התעופה קפלאוויק – טיסה.

את שארית הזמן שלפני הטיסה נבלה ברייקיאוויק. במרכז העיר כדאי לבקר באולם הקונצרטים החדש הארפה (Harpa), שנחשב לאחד היפים בעולם. זהו בית האופרה של רייקיאוויק שקירותיו מורכבים מקפסולות זכוכית שקופות בגוונים שונים. קרינת השמש יוצרת משחק מהפנט של אור וצבע בין הזכוכיות, הכנסו פנימה ותוכלו להשקיף מבעד לחלונות הענקיים באוקיינוס ובנמל. נצא מרייקיאויק אל שדה התעופה ושם נחזיר את הרכב, בדרך לשדה התעופה ניתן לעצור בלגונה הכחולה.

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com

טיול אופנועי שלג

עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות, רכיבה באופנועי שלג פני השטח הלבן של קרחוני איסלנד היא חוויה מושלמת בכל עונה. טיול אופנועי שלג נותן לך ההזדמנות מעולה לחוות את הנוף של ראשי הקרחונים ותצפית מרשימה מלמעלה וזאת ללא מאמץ פיזי מיוחד. הרכיבה היא קלה ופשוטה וכל אחד יכול לתפעל את הכלי לאחר הסבר פשוט וקצר.

עונה: מרץ - נובמבר

מיקום: https://goo.gl/maps/9cvu3mxDMnw

אתר: https://www.arcanum.is

שייט בלגונה הקרחונית Jökulsárlón

האטרקציה מרכזית באזור הלגונה ואחת הדרכים היחודיות לראות את יוקולסארלון הוא שיט בין הקרחונית בסירה אמפיבית. הסירה בעלת הצמיגים נכנסת ללגונה בנסיעה וברגע שהיא כולה במים מתפקדת כסירה לכל דבר. במהלך השיט ניתן לעיתים קרובות להבחין בכלבי ים המשתזפים על גבי הקרחונים ואף ללמוד על ההבדלים בין קרח רגיל לקרח עשוי מקרחון. מי שרוצה יוכל גם לטעום מהקרח. השיט בלגונה אורך כ-45 דקות וכרטיסים לשיט ניתן לרכוש במקום.

Jökulsárlón

עונה: מאי - אוקטובר

מיקום: https://goo.gl/maps/S5Tijo9SQs92

אתר: http://icelagoon.is/

שייט צפייה בלווייתנים מהוסאביק

שייט צפיה בלוויתנים הוא אחת מהאטרקציות שאסור להחמיץ בעת ביקור באיסלנד. זוהי חווייה שלעולם לא תשכחו שתשאיר אתכם נפעמים לראות כיצד יצור במשקל של עשרות טונות יכול לזנק מהמים בקלילות.

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/ggyXeMz6bAF2

אתר: https://www.northsailing.is/

הלגונה הכחולה

הלגונה הכחולה, “בלו לאגון” (באיסלנדית: “Bláa lónið”) ספא גיאותרמי מהמפורסמים בעולם ואחת האטרקציות הפופולריות ביותר באיסלנד. נבחר לאחד מעשרת הספא הטובים בעולם.

blue lagoon

עונה: כל השנה

מיקום: https://goo.gl/maps/k3JrZjCSQZD2

אתר: www.bluelagoon.com