פורום איסלנד • צפה בנושא - איסלנד עם ילדים

טיולים מאורגנים לאיסלנד » טיולים בנהיגה עצמית »

איסלנד עם ילדים

שאלות ותשובות.

איסלנד עם ילדים

הודעהעל ידי יעקב ובניו ב 07 פברואר 2010, 12:43

אנחנו מתכננים נסיעה לאיסלנד בקיץ עם 3 ילדים בני 8-13.
הילדים בוגרי טיול של 3 שבועות בארה"ב עם נסיעות ארוכות ועוד כמה נסיעות לאירופה, לא מיטיבי לכת אבל עשו פה ושם 5-8 ק"מ הליכה. בכל מקרה לא נצא לטרק בקור האיסלנדי.
מחפשים דרך לבנות טיול מאוזן, לא ארוך מדי ולא יקר מדי.
טיסות מוזלות? מעדיף שכירת רכב על אוטובוס תיירים, האם בכל זאת לשקול זאת?
האם טיול כוכב של 3-4 ימים נטו מריקיאוויק, ועוד נסיעה לאזור הופן, ייתן לנו חוויה ראויה?
בדקתי לדוגמא את מחירי ההעפלה לקרחון ואטנאיוקול, האם יש חלופות זולות יותר, או סליחה - קרחון אחר?
בכל מקרה נהיה בסביבה לשיט בלגונת יוקולסורלון.
האם לוותר על אזור אגם מיווטן ומפל דטיפוס, נראה די רחוק להגיע לשם?

תודה, יעקב

Re: איסלנד עם ילדים

הודעהעל ידי גיא ב 07 פברואר 2010, 14:43

שלום יעקב (ובניו),

לא ציינת לכמה זמן אתם מתכננים לבוא אבל אנסה לענות לך בכל זאת.

טיול עם ילדים שכולל הפסקות שירותים, אוכל ודברים מעניינים בדרך שרוצים לעצור ולראות אין ספק שמומלץ לכם לשכור רכב.
בקשר לטרקים, מזג האויר באיסלנד בקיץ הוא נוח ומתאים להליכה וטרקים, אם תבחרו לצאת כמובן נתון לשיקולכם. ישנם באיסלנד מסלולי הליכה נהדרים ולא קשים של כמה קילומטרים. למשל, המסלול שיוצא מארנרסטאפי (Arnarstapi) להטנר (Hellnar) באזור סנייפלסנס, מערב איסלנד. מדובר על הליכה נינוחה של שעתיים-שלוש ומומלצת עם ילדים.
תמונה

טיול כוכב הוא באופן כללי פחות פופולרי ומאד תלוי מהו משך הטיול שלכם. רוב המטיילים המגיעים לתקופה של שבועיים מעדיפים להקיף את האי בכביש מספר 1. זהו המסלול ההגיוני ביותר נוכח העובדה שאין כבישים סלולים שחוצים את האי לאורך או לרוחב. אם אתם מתכוונים לבקר לתקופה של פחות משבוע אז מסלול כוכבי מרייקיאוויק הוא אופציה, כולל הופן כמובן. לא הייתי מוותר על נסיעה לאורך הכביש להופן, הנוף מהמם.

בקשר לטיול על קרחונים, ישנם סיורים שיוצאים מויק (Vík) לקרחונים הסמוכים. גם לקרחון ואטנאיוקול יש מספר מפעילים שלוקחים מטיילים ואני לא מאמין שיהיו הבדלים משמעותיים, אבל העניין שווה בדיקה. ניתן גם להעפיל לראש קרחון סנייפלסיוקול הקטן יותר אך המרשים, הנסיעה היא על אופנועי שלג ולוקחת שעות ספורות בלבד.
לפרטים נוספים: http://www.snjofell.is/english

אגם מיוואטן ואזור הצפון. שוב, אם אתם באים רק לשבוע אולי אפשר לוותר ולהתמקד באזור הדרומי ומערבי. להגיע לאזור ולטייל לאורך האגם דרוש זמן, אי אפשר לעשות זאת בלחץ.

בהצלחה ונשמח לשמוע מכם חוויות מהטיול שלכם לאיסלנד.
חברת Another Iceland מפעילת אתר "איסלנד - המדריך לארץ הקרח והאש".
אף אחד לא מכיר את איסלנד יותר טוב מאיתנו!

הודעהעל ידי yanina_za ב 07 פברואר 2010, 17:36

הי יעקוב

הייתי בקיץ 2009 עם ילדי, בגילאים קרובים לשלך.
עשינו טיול מקיף במשך שבועיים וחצי.
היה נהדר.
הנסיעות הן לא כלכך ארוכות. אפשר "לשבור" אותם עם מוקדי ענין.
זה גם לא כלכ כך יקר: אתרי הטבע הם בחינם, באטרקציות הילדים הם בד"כ בחצי מחיר.
איסלנד מתאימה לטייל עם ילדים, יש הרבה טבע שלא משעמם בכלל: גייזר, בוץ מבעבע, ברכות מים חמים, מערה "יורקת", כלבי ים, ליויתנים, אטרקציות מיוחדות כמו הליכה על הקרח, ויקינגים..

כמה זמן יש לכם באיסלנד?
טיול כוכב בכמה מוקדים אפשרי, תלוי מה הזמן שיש לכם.

מה אתם אוהבים לעשות?
למה כוונתך במחירי העפלה לקרחון? הליכה על הקרח? או אופנועי שלג?

ינינה

יעקב ובניו כתב:אנחנו מתכננים נסיעה לאיסלנד בקיץ עם 3 ילדים בני 8-13.
הילדים בוגרי טיול של 3 שבועות בארה"ב עם נסיעות ארוכות ועוד כמה נסיעות לאירופה, לא מיטיבי לכת אבל עשו פה ושם 5-8 ק"מ הליכה. בכל מקרה לא נצא לטרק בקור האיסלנדי.
מחפשים דרך לבנות טיול מאוזן, לא ארוך מדי ולא יקר מדי.
טיסות מוזלות? מעדיף שכירת רכב על אוטובוס תיירים, האם בכל זאת לשקול זאת?
האם טיול כוכב של 3-4 ימים נטו מריקיאוויק, ועוד נסיעה לאזור הופן, ייתן לנו חוויה ראויה?
בדקתי לדוגמא את מחירי ההעפלה לקרחון ואטנאיוקול, האם יש חלופות זולות יותר, או סליחה - קרחון אחר?
בכל מקרה נהיה בסביבה לשיט בלגונת יוקולסורלון.
האם לוותר על אזור אגם מיווטן ומפל דטיפוס, נראה די רחוק להגיע לשם?

תודה, יעקב

הודעהעל ידי יעקב ובניו ב 09 פברואר 2010, 06:06

תודה על תשובותיכם המהירות.
הזמנו אתמול כרטיסים לפי התאריכים שעדיין נותרו פנויים לקיץ הקרוב. נטו יהיו לנו שמונה וחצי ימים לטייל.
ביום הראשון ננחת בחצות הלילה, כך שהגעה למלון בשעה מאוחרת, שינה ערבה והתארגנות בבוקר קצת תקצר את היום שלמחרת.
יום מעגל הזהב, יום לת'ורסמורק (אי אפשר עם רכב רגיל, נכון?), יומיים-שלושה נסיעה וטיולים בדרך עד יוקולסרלון וחזרה, יומיים לסנייפלסנס ואולי הפיורדים המערביים, ובערך זהו?
האם תוכלו להמליץ אחרת?
תודה, יעקב

הודעהעל ידי yanina_za ב 09 פברואר 2010, 07:29

הי יעקוב
המסלול שתיארת הוא קצת לחוץ אבל אפשרי. זו החלטה נכונה להשאר באיזור הדרום.
לת'ורסמורק חייבים 4X4 . אפשר לנסוע באוטובוס. האוטובוס יוצא מרייקיויק, אבל אפשר לעלות עליו בדרך.
מצרפת לך קישור
http://www.re.is/Thorsmork/

מקומות שיכולים לעניין ולהתאים בדרך להופן
- מפל סליאנדפוס - מסלול קצר ונחמד, שמאפשר מעבר מאחוריו
- סקוגאר - מפל. כדאי לעלות במדרגות (כ 300) למעלה ולללכת קצת לאורך השביל, יש מפלים נוספים ונוף יפה.
זהו הס
- יש אפשרות הליכה על הקרח . שני ילדי הגדולים עשו זאת ונהנו מאוד. זו היתה חויה מאוד שונה ממה שציפו, קבלו הסברים רבים על הקרח ( אפשר בסקאפטפל ואפשר במיראדיוקול)
- יש אפשרות של מזחלות כלבים
- אינגולפסהיידי - לשון יבשה בתוך הים, בעלת היסטוריה מעניינת והמון ציפורים. מקום טוב לראות פאפינים.
מגיעים לשם בטרקטורים בסיור מאורגן. זכה להצלחה גדולה.
- השיט בלגונת הקרח הוא חויה מבחינת הילדים.כדי לראות טוב את הנוף, קצת פחות
( בשנה שעברה היו המון גושים בלגונה עקב הפשרה מוגברת של הקרחון . זה די מסוכן לשוט ביניהם. ולכן הסיור נעשה בחלק הפחות מענין של הלגונה.אפשר להגיע לאיזור בהליכה - ואז נהנים מהנוף)
- במרכז המבקרים בסקאפטפל - מציגים סרטון מדהים על שטפון עקב התפרצות הר געש שקרא ב1996 . לא לותר!

לכיוון סנייפלסנס
- הר הגעש אלדבורג.

האם מישהו מהילדים שלך מתעניין בהיסטוריה? או חובב ויקינגים? אם כן יש כמה מוזיאונים מצויינים לילדים (וגם למבוגרים)

חויה שחבל לפספס אותה היא הברכות.
אנחנו הקפדנו "לטבול" את הילדים לפחות פעם ביומיים.
לא רחוק משדה התעופה : " הלגונה הכחולה" .
בהופן הברכה העירונית מצויינת. יש מגלשות מים.

תהנו
ינינה

הודעהעל ידי יעקב ובניו ב 12 פברואר 2010, 10:17

תודה ינינה על כל התשובות, קראתי והחכמתי גם ממה שכתבת באתר "למטייל", ונראה שננסה להקיף את האי (תשעה וחצי ימים נטו).
הזמנו טיסות, רכב ומלון ללילה הראשון,רציתי לשאול כמה שאלות נוספות:
ציוד מומלץ, במיוחד לילדים בני שמונה. מצאתי באתר אחר רשימה שכללה ביגוד תחתון תרמי (האם מוגזם? נראה לא נוח להיכנס ולצאת עם זה מהרכב המחומם), מכנסי גשם מניילון שאפשר ללבוש מעל הרגילים, מעיל עמיד למים, סוודרים, כובעי צמר, צעיפים לצוואר, כפפות רציניות.
נעלי הליכה אטומות למים - לאיזו רמה? לי יש נעליים ראויות, לילדים יש מגפי גומי שאני חושש שלא יתאימו להליכה רצינית, לאשתי יש מגפיים עירוניות אטומות למים אבל אני חושש שלא תהיה להן אחיזת קרקע ראויה. האם לגשת לקנות לכולם נעלי הליכה?
שאלה נוספת - מקומות לינה למשפחה, ברמה של צימר ישראלי (שירותים ומקלחת צמודים, רצוי מטבחון, רצוי חדר נפרד להורים) - האם תוכלי להמליץ?
תודה, יעקב

הודעהעל ידי yanina_za ב 12 פברואר 2010, 19:03

הי יעקב
לגבי ציוד
התלבשנו כמו בחורף ישראלי: מכנסים, חולצה, וסווצ'ר. אם צריך היה לבשנו מעיל, כפפות, צעיף,וכובעים.
מכנסי גשם מניילון התגלו כמאוד שימושיים, גם כנגד גשם, כנגד רוח וגם במקומות עם דשא גבוה.
הבאנו שני זוגות נעלי הליכה לילדים, כי לקחנו בחשבון שהם ירטבו (וכך היה), יבשנו כל ערב..
הבאנו גם סנדלי שורש, שהתגלו כשימושיים במקומות הלינה. בכניסה יש להוריד נעלים.
מגפיים נראו לי לא נוחים להליכה. לא לקחנו.
לגבי נעליים אטומות למים: אני לא מומחית בנושא, אבל ככל הנראה יש כמה רמות. הנעליים שלי , אע"פ שנקנו תחת הכותרת "אטומות למים", התגלו כלא מספיק. הנעלים של בתי הגדולה, כן עמדו במבחן אבל גם עלו בהתאם..

אנחנו לנו באכסניות נוער, והיינו מרוצים מאוד. צימרים ברמה שאתה מתאר - היו יקרים מדי בשבילנו.

ינינה

הודעהעל ידי shahal ב 07 מרץ 2010, 18:03

שלום לכולם,

אני מנצל את הדיון כדי לשאול על טיול באיסלנד עם קטנטנים.
חשבנו על טיול של שבועיים עד שבועיים וחצי באיסלנד בקיץ.
יש לנו שני ילדים קטנים - הגדולה תהיה בת 3 שנים והקטן יהיה בן שנה.

לדעתכם כדאי לצאת איתם לטיול כזה?
אני מניח שעם הקטן זה פחות משנה לאן נוסעים (כל עוד הוא נמצא במנשא הוא מאושר), אבל האם לדעתכם זה מתאים לילדה בגיל 3?
בכל מקרה, אני מניח מראש הרבה עצירות של פיפי/קקי/אוכל עם שניהם כך שמראש נתכנן מסלולים קצרים יותר.

תודה מראש,
שחל

הודעהעל ידי yanina_za ב 08 מרץ 2010, 04:50

הי שחל

לנו היתה רק קטנטונת אחת (ושלושה יותר גדולים) בטיול....
איסלנד מתאימה לילדים בכל גיל. היא מאוד ידידותית לילדים.
איסלנד היא בראש ובראשונה טבע מדהים,הילדים שלכם בודאי יתלהבו מהטבע, ומהחיות, ומהמרחבים..
צריך לקחת בחשבון שמטיילים עם קטנים ולקחת את הקצב הנכון לטיול.
פגשנו בטיול שלנו זוג מצרפת עם ילדים בגיל שלכם. כל המשפחה נהנתה מאוד.
היו להם כמה כללים חכמים :
- בכל מקום לינה נשארים 3 לילות
- מבשלים לבד אוכל שהילדים אוהבים
- לתת לילדים הרבה זמן לשחק בחוץ
מבחינה לוגיסטית איסלנד היא מאוד ידיותית לילדים, המסעדות יש כסאות לקטנים והרבה פעמים צעצועים,
באכסניות נוער למשל, לא משלמים על ילדים עד גיל 4. הברכות - בילוי חובה עם ילדים!
לא כל אתר או אטרקציה כמובן מתאימים לילדים, ונראה לי שיהיה קשה להקיף את כל האי בפרק הזמן שיש לכם
(הצרפתים עשו זאת בחודש), אבל בשבועיים אפשר להתרכז באיזור הדרום ולהנות מאוד!

תהנו
ינינה

הודעהעל ידי shahal ב 08 מרץ 2010, 06:53

תודה ינינה על התשובה המהירה (והמעמיקה).
אני יותר ויותר משתכנע שהמקום מתאים להם.

למעשה, הכללים של הצרפתים שפגשתם זהים לחלוטין לכללים שטיילנו לפיהם בשוויץ לפני שנה וחצי (אז הייתה רק ילדה אחת בת שנה, אבל זה עדיין תקף).
אני מסכים איתך שהקפת האי בפרק זמן של שבועיים וחצי זה "גדול עלינו". נראה לי שבאמת נתמקד באזור אחד של האי. ההתמקדו שלנו תהיה טבע בלבד (אני חובב המוזיאונים היחיד במשפחה), עם כמובן גני משחקים לילדים.
אשמח אם לך (או למישהו אחר) יש תובנות בנושא. ההלבטות שלי היא בין שתי אפשרויות:
1. צפונית-מערבית מריקיאוויק (כולל חצי האי סנייפלסנס, מפל גלימור והפיורדים המערביים).
2. דרומית מריקיאוויק (לאקי, הקלה, פארק סקאפטאפל, קרחון ואטנאיוקול ולגונת יוקולסורלון).
שני המסלולים יכללו את ריקיאוויק, "משולש הזהב" והלגונה הכחולה.

מצד אחד, הדרום נראה מרשים יותר, אבל לאוטראביארג, עם ה-Puffins, הליוותנים והמראה המרשים נשמע כמו מקום שאסור לפספס.

אם יש למישהו תובנות (מסלולים ארוכים/קצרים מדי, רעיון למסלול אחר) אני אשמח לשמוע.

תודה,
שחל

yanina_za כתב:הי שחל

לנו היתה רק קטנטונת אחת (ושלושה יותר גדולים) בטיול....
איסלנד מתאימה לילדים בכל גיל. היא מאוד ידידותית לילדים.
איסלנד היא בראש ובראשונה טבע מדהים,הילדים שלכם בודאי יתלהבו מהטבע, ומהחיות, ומהמרחבים..
צריך לקחת בחשבון שמטיילים עם קטנים ולקחת את הקצב הנכון לטיול.
פגשנו בטיול שלנו זוג מצרפת עם ילדים בגיל שלכם. כל המשפחה נהנתה מאוד.
היו להם כמה כללים חכמים :
- בכל מקום לינה נשארים 3 לילות
- מבשלים לבד אוכל שהילדים אוהבים
- לתת לילדים הרבה זמן לשחק בחוץ
מבחינה לוגיסטית איסלנד היא מאוד ידיותית לילדים, המסעדות יש כסאות לקטנים והרבה פעמים צעצועים,
באכסניות נוער למשל, לא משלמים על ילדים עד גיל 4. הברכות - בילוי חובה עם ילדים!
לא כל אתר או אטרקציה כמובן מתאימים לילדים, ונראה לי שיהיה קשה להקיף את כל האי בפרק הזמן שיש לכם
(הצרפתים עשו זאת בחודש), אבל בשבועיים אפשר להתרכז באיזור הדרום ולהנות מאוד!

תהנו
ינינה

פורום איסלנד הוא חלק מאתר איסלנד ומשמש כמרכז מידע דינאמי למטיילים ואנשים המתעניינים במדינה המרתקת הזו.