354-6932150+ (טלפון באיסלנד)
info@iceland.co.il

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

מפלי המים היפים ביותר

מפלי המים של איסלנד ידועים בעולם כולו בזכות המגוון שלהם ויופיים עוצר הנשימה. באיסלנד יש מאות מפלים שבוקעים מן ההרים או נשפכים מהפסגות הגבוהות בהן השלג לא נמס לעולם. הנוף ההררי יחד עם הפשרת הקרחונים וכמות המשקעים הגדולה, יוצרים תנאים אידיאלים להיווצרות מפלי מים. למרות שקיימים אין ספור מפלים יפים, חלק מהם נחשבים למרשימים במיוחד, פלא טבע בזכות עצמם.

מפל גולפוס (Gullfoss)

הוא ללא ספק המפל המפורסם ביותר באיסלנד. פלא טבע זה הוא מחזה עוצר נשימה. נופל מגובה כולל של 32 מטר, מפל גולפוס מתפרס לכל רוחבו של נהר קוויטה (Hvítá). מבקרים באתר יכולים לצפות במפל גולפוס מכמה נקודות תצפית המשקיפות לעבר שני חלקי המפל. באזור התחתון של המפל היכן שהמים מתנגשים בעוצמה בתחתית הנהר, עננה של ערפילי מים מרחפת תמיד באויר, ובשעות הצהרים קשת מרהיבה מעטרת את המפל. מפל גולפוס נמצא במרחק של שעה נסיעה מהבירה רייקיאוויק, המפל הוא אחד האטרקציות הראשיות במסלול “מעגל הזהב” המפורסם והוא נחשב לאתר חובה עבור כל תייר המבקר באיסלנד.

מפל דטיפוס (Dettifoss)

זרם אדיר שנופל מגובה של 44 מטר, רוחבו הוא 100 מטרים, דטיפוס הוא המפל הכביר ביותר באירופה ובעל ספיקת המים הגדולה ביותר, בין 420-200 מטר מעוקב בשניה. מפל מרשים זה הוא חלק מנהר קרחוני אשר קצב השחיקה של הסלע בו הוא גבוה במיוחד, המבקרים במפל צריכים להיזהר לא להתקרב יותר מדי אל הקצה כדי לא ליפול! הגדה המזרחית היא ידידותית יותר לתייר ומציעה הזדמנות מצויינת עבור אלה שרוצים לצלם את הפלא הפראי והסוער.

מפל סקוגפוס (Skógafoss)

על נהר סקוגה (Skoga) ניתן להבחין בו בקלות מכביש הטבעת (כביש מספר 1), כ-105 ק”מ מזרחית לעיר סלפוס (Selfoss), סקוגפוס הוא אחד המפלים המפורסמים והמרשימים באיסלנד. צורתו היא מלבנית קלאסית והוא נופל מגובה של 60 מטרים. סקוגפוס הוא חביב התיירים, אשר לרוב עומדים נפעמים מול המפל הכביר. קיים שביל גישה נוח לבסיס המפל ומצד ימין של המפל יש גרם מדרגות לאורך צלע ההר אשר מוביל לעמדת תצפית מעל המפל.

מפל סליאלנסדפוס (Seljalandsfoss)

אחד המפלים הציוריים באיסלנד המצוי לחופה הדרומי של איסלנד. המפל ניזון מקרחון אייפיאטלאיוקול המפורסם והאטרקציה המפורסמת בו, זה שביל ההליכה בו ניתן לטייל מאחורי המפל.
סמוך למפל סליאלנדספוס יש במרחק הליכה קצר מספר מפלים קטנים יותר יפים לא פחות.

מפל דיניאנדי (Dynjandi)

באזור המרוחק של הפיורדים המערביים, דיניאנדי (פירושו “הרועם”) כנראה המפל המיוחד ביותר באיסלנד והגבוה ביותר בפיורדים המערביים (ועל פי רבים גם היפה ביותר). המפל הוא בעצם סדרה של שבעה מפלים אשר לכל אחד מהם יש שם משלו ורק לאחד מה קוראים דיניאנדי. המפלים נופלים מראש ההר ויוצרים יחד צורה של טרפז המגיע לגובה כולל של 100 מטר. מבקרים יכולים לטייל על השביל כדי להגיע אל הרובד הגבוה ביותר של המפל ,אשר מאפשר נוף פנורמי עוצר נשימה של המפלים התחתונים יותר וגם של פיורד הסמוך ארנרפיורדור (Arnarfjörður). מתחת למפל יש אתר קמפניג נחמד, ולראות את טרפז האשדים נופל מראש ההר עם שחר, הוא מחזה שלא תשכחו במהרה.

מפל גודפוס (Godafoss)

למפל גודפוס או “מפל האלים” יש מקום מיוחד בהיסטוריה של העם האיסלנדי. בשנת 1000, כאשר המחוקק הנבחר של איסלנד עמד תחת לחצים להמיר את דתה של האומה האיסלנדית לנצרות, הוא כאקט סימבולי, השליך את הפסלים של האלים במיתולוגיה הנורדית לתוך המפל ומכאן הוא קיבל את שמו. ללא שפיכות דמים הפכו האיסלנדים באקט של רגע לאומה נוצרית, אבל בסתר המשיכו האיסלנדים לסגוד לת’ור, אודין ושאר האלים של הפנתיאון הנורדי. מפל גודפוס ממוקם סמוך לכביש הטבעת בין העיר אקוריירי לאגם מיוואטן. יש כביש גישה למכוניות המאפשר למבקרים להגיע עם הרכבים ממש עד סף המפל לגובה 12 מטרים.

מפל אלדייארפוס (Aldeyjarfoss)

אחד המפלים היפים אך הפחות מתויירים באיסלנד. מפל אלדייארפוס בקצה דרך ספרינגיסנדור המסומנת כ- F26. המפל הנמצא סה”כ 90 ק”מ מאקוריירי הוא אחד המפלים היפים באיסלנד. למרות גובהו הצנוע יחסית המפל מרשים מאד. חומות של משושי בזלת מקיפים אותו מכל עבר.

מפל ברוארפוס (Brúarfoss)

אחד המפלים היפים והפחות ידועים באיסלנד. נמצא בין העיירה לוייגארוואטן (Laugarvatn) לגייזר. מפל לא גבוה במיוחד אך נשפך בצורת מניפה, צבע המים כחול עז מוסיף ליחוד של המפל היפה.