354-6932150+ (טלפון באיסלנד)
info@iceland.co.il

צרו איתנו קשר:

סיבות טובות לטייל איתנו

  • החברה היחידה בישראל המתמחה באיסלנד
  • טיול אישי “תפור” בדיוק לצרכים שלכם
  • צוות מומחים מקומי שמכיר את איסלנד מקרוב
  • התחייבות למחירים הנמוכים ביותר!
  • מוקד תמיכה ושירות טלפוני למטיילים 24/7
  • רשיון מטעם משרד התיירות האיסלנדי

רכיבה על סוסים

בעת ביקור באיסלנד אי אפשר לפספס את הסוסים האיסלנדים. הם נמצאים בכל מקום, לאורך צידי הדרכים ובחוות רבות הפזורות בכל חלקי האי.

סיפורם של הסוסים האיסלנדים מתחיל כאשר הוויקינגים הראשונים שהגיעו לאיסלנד הביאו עימם את הסוסים שלהם ומאז לאחר למעלה מאלף שנה, לא הגיעו סוסים נוספים לאיסלנד. הסוסים של היום הם צאצאים ישירים של אותם סוסים שהויקינגים הגיעו איתם לאחר בידוד של למעלה מאלף שנה על האי. הסוסים האיסלנדים הם לא גדולים במיוחד אך חזקים ומותאמים לאקלים ופני השטח האיסלנדי. הם יפיפיים וצבעוניים, זהו מחזה נפוץ לראות סוס בעל גוונים שונים, למשל, רעמה לבנה, גוף חום וזנב שחור. הסוסים האיסלנדים ידידותיים מאד, צייתנים ורק לעתים רחוקות עושים לרוכבים עליהם בעיות. גובהו הממוצע של הסוס האיסלנדי הוא 135 ס”מ ועל אף גודלו (יש כאלה הטועים לחשוב שהם סוסי פוני) הוא יישא רוכב מבוגר יום אחרי יום בלי שום בעיה ובכל תוואי שטח: על כרי דשא, לאורך מדרונות ההרים, דרך נהרות ועל פני שדות גסים של לבה. באיסלנד שנמצאת על קצה החוג הארקטי לתושבים המקומיים לא היה סיכוי רב לנסות לעבד את אדמת האי ומאז שהמתיישבים הראשונים הגיעו לכאן מעט השתנה. האדמה נשארה ברובה לא מעובדת, פראית לגמרי. ישנם למעלה מ-200 הרי געש, גייזרים, קרחונים, שלג עד על ההרים, עמקים ירוקים ומפלי מים רועמים.

חווית רכיבה יחודית

רכיבה על סוסים מהווה חלק אינטגרלי מסצינת החיים האיסלנדית המסורתית. הסוס האיסלנדי ששימש בעבר ככלי תחבורה וחיית עבודה משמש היום בעיקר להנאה. רכיבה על סוס מספקת הזדמנות לטייל דרך אזורים פראיים שלא נגישים בדרך אחרת. יחסית לסוסים מגזעים אחרים, רכיבה על הסוס האיסלנדי היא רכה ונעימה ונותנת תחושה של ריחוף בעת ישיבה על האוכף. ניתן לצאת לרכיבה מחוות רבות בכל חלקי איסלנד, לא כדאי להחמיץ את חוויית הרכיבה על סוסים איסלנדים, זו הרפתקה אמיתית.

מחיר – רכיבה על סוסים בחבל סקגפיורדור – 8500 קרונות לאדם. שעה רכיבה.