רייקיאוויק בירת איסלנד - Reykjavík

רייקיאוויק היא עיר הבירה של איסלנד, העיר הגדולה ביותר באיסלנד וכן הבירה הצפונית ביותר בעולם של מדינה ריבונית. עם אוכלוסייה של 122,000 (ומעל 211,000 בשטח רייקיאוויק רבתי), רייקאוויק היא הלב הפועם של הפעילות הממשלתית, כלכלית, תרבותית ואקדמית באיסלנד.

רייקיאוויק היא גם עיר סטודנטאלית, אוניברסיטת איסלנד שממוקמת בעיר, מציעה קורסים רבים באנגלית וסטודנטים רבים מכל רחבי העולם באים לשנת לימוד או סמסטר ומפיחים בעיר רוח צעירה ובינלאומית. אך עם זאת שמדובר בעיר ראשית ומודרנית כמו כל עיר אחרת באירופה, לרייקיאוויק יש איכויות מיוחדות: האווירה ברייקיאוויק תוססת אך אינה סואנת, יש בה מבנים רבי קומות ומתחמי קניות, אבל הים תמיד יהיה במרחק הליכה, את האופק מקשטים הרים מושלגי פסגות ונהר שופע דגי סלמון זורם בשטחה.

חיי הלילה של רייקיאוויק סוערים ויש בה ארועי תרבות בכל ימות השנה. אך רייקיאויק שוקקת אבל לא מעייפת. היא עיר בין לאומית עם פסיפס אנושי מגוון, ובכל זאת הביטחון האישי ברחובותיה הוא מהגבוהים בעולם, שכן מקרי האלימות והפשע נדירים. אף פעם לא משעמם ברייקיאוויק לא לעכברי העיר ולא לעכברי הכפר.


מפת רייקיאוויק

רייקיאוויק

מידע על רייקיאוויק

מידע מקיף על רייקיאוויק עיר הבירה של איסלנד. היסטוריה, תרבות ואתרים מעניינים.

>> להמשך הקריאה

אגם טיורן

אגם טיורן

אגם טיורן (Tjörnin באיסלנדית פירושו "אגם") במרכז העיר רייקיאוויק הוא אתר שבהחלט ראוי לבקר בו בעת ביקור בעיר. האגם קטן יחסית לאגמים אחרים באיסלנד, אך בשל מיקומו הוא אחד המפורסמים בהם.

>> להמשך הקריאה

כנסיית הטלגרימס

כנסיית הטלגרימס

כנסיית הטלגרימס Hallgrímskirkja, ממוקמת במרכז רייקיאוויק, והיא מבנה הכי בולט בה. זוהי הכנסייה הגדולה ביותר ברייקיאוויק ואחד המקומות המתויירים ביותר באיסלנד. קשה להישאר אדיש למבנה הבטון המיוחד הזה שנראה כמו חץ מופנה כלפי השמיים. אדריכל המדינה, גוד'יון סאמואלסון (Guðjón Samúelsso) תכנן את הכנסייה בשנת 1937. עבודות הבנייה החלו ב-1945 והסתיימו בשנת 1986, נדרשו 38 שנים כדי להשלים את הבניין.

>> להמשך הקריאה

בית האופרה הרפה

בית האופרה הרפה

בית האופרה הרפה הוא גאוות העיר רייקיאוויק. הרפה הוא מונומנט ארכיטקטוני יפיפה אשר שם את בית האופרה של רייקיאוויק בשורה הראשונה עם בתי אופרה מהטובים בעולם. בניין הרפה מהווה את אחד מסמליה המודרנים של רייקיאוויק במקום מרכזי בלב הרובע הראשי של העיר.

>> להמשך הקריאה

פרלן (בניין הפנינה)

פרלן בתרגום לעברית "הפנינה" (Perlan) האיסלנדים מבטאים את המילה עם ד', פרדלן. פרלן הוא אחד המבנים המפורסמים ביותר ברייקיאוויק, איסלנד. המבנה נמצא בראש גבעה שנקראת אוסקיוליד (Öskjuhlíð).

>> להמשך הקריאה

סמל העיר

הפנרפיורדור

הפנרפיורדור (Hafnarfjörður) היא אחת מערי הלווין של רייקיאוויק ומכולן היא העיר בעלת המאפיינים הרבים ביותר של עיר עצמאית.

>> להמשך הקריאה

המוזיאון ההיסטורי של רייקייאוויק

המוזיאון ההיסטורי של רייקיאוויק

ארבאיירסאפן (Árbæjarsafn) (סאפן=מוזיאון באיסלנדית) הוא מוזיאון באויר הפתוח על ההיסטוריה של רייקיאוויק. המוזיאון נותן תובנה על תנאי החיים, העבודה והפעילות של תושבי רייקיאוויק מתקופת ההתיישבות הראשונה ועד היום.

>> להמשך הקריאה

האי וידיי

האי וידיי

אם כבר עשיתם טיול יום ברייקיאוויק ואתם מעוניינים בהרחבה אפשרית אז, סמוך לעיר, במרחק כמה דקות הפלגה מנמל סונדאהופן (Sundahofn) נמצא האי וידיי (Viðey). לאי הקטן שמור מקום מיוחד בהיסטוריה האיסלנדית והוא משמש כנקודת מפלט פופולרית לתושבי רייקיאוויק המחפשים לברוח לרגע מהעיר ולהנות מהתרבות והטבע במקום.

>> להמשך הקריאה

פלייבס

משדה התעופה לרייקיאוויק

תיירים זרים שמגיעים לישראל לא כל כך מודעים לעובדה שנתב"ג בעצם ממוקם בעיר לוד ולא בתל-אביב. מבקרים שמגיעים בפעם הראשונה לאיסלנד לא תמיד יודעים שהם אינם נוחתים ברייקיאוויק אלא בנמל התעופה קפלאוויק (Keflavík). העיירה קפלאוויק הנמצאת במרחק 45 דקות נסיעה מרייקיאוויק הבירה.

>> להמשך הקריאה

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר