צפרות

בשנים האחרונות איסלנד הפכה ליעד פופולרי מאד בקרב חובבי טבע וצפרים. שש חברות ועמותות איסלנדיות הפועלות בתחום השתתפו במפגש ההתקיים באנגליה המוקדש כולו לצפרות ומטרתו, להפוך את איסלנד למדינת יעד לצפרות מהמעלה הראשונה.

 

איסלנד - מרכז צפרות עולמי

מקומות רבים באיסלנד הם מצויינים עבור חובבי ציפורים שיכולים להנות מצפייה בהן במלוא הדרן בטבע. בלאוטראביארג (Látrabjarg) באזור הפיורדים המערביים נמצא צוק שהוא אתר הקינון לציפורים הגדול והידוע ביותר בעולם. מגוון גדול של מינים המקננים על צוקים, כולל את המושבה הגדולה בעולם של אלקיים אטלנטי. באיי ווסטמן הידועים גם כאיי וסטמאנאאיאר (Vestmannaeyjar) סמוך לחוף הדרומי של איסלנד, קיימים סוגים רבים של עופות ים, בינהם המושבה הגדולה באיסלנד של תוכי-ים (Puffin). באזור אגם מיוואטן בצפון איסלנד יש יותר מיני ברווזים מאשר כל מקום אחר באירופה. באזור הסחף החולי של דרום איסלנד מקננת המושבה הגדולה בעולם של חמסנים גדולים (Great Skua). עופות ים אחרים כגון תוכי-ים, אדרית שחורת כיפה, שחפית הקוטב וציפורי שיר ממינים רבים ניתן לראות במקומות רבים באיסלנד.

באם אתם צפרים מנוסים או חובבי טבע, איסלנד מציעה הזדמנות מצויינת לטיול בטבע בתולי ומיוחד במינו.

למידע נוסף אודות מיני ציפורים באיסלנד.

מאת גיא גוטרימן

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר