צפון איסלנד

צפון איסלנד

צפון איסלנד הוא חבל ארץ שמאופיין בעמקים פוריים ופיורדים ארוכים. כמו בכל איסלנד, עיירות דיג רבות נושקות לחופים אך גם ענף החקלאות מפותח תודות לעמקים הפוריים. הרים גבוהים מהאזור ההררי של מרכז איסלנד מסתיימים בצפון ונחסמים בים בשיפועים תלולים שחלקם הופכים למסלולי סקי בחורף.

אזור צפון איסלנד מאוכלס למדי וענף התיירות פורח באזור. מבקרים באזור יכולים להנות מצפייה בלוויתנים, סקי שלג, דיג, רכיבה על סוסים וכמובן ביקור בבירת הצפון, העיר אקוריירי. מרכז השירותים, הבידור והתעשייה של צפון איסלנד וכן נקודת מוצא מצויינת לטיולים בחבל הארץ הנפלא הזה.

אתר התיירות הרשמי של צפון איסלנד - NorthIceland.is

אגם מיוואטן

מיוואטן (Mývatn) הוא אגם רדוד הממוקם באזור של פעילות געשית פעילה בצפון איסלנד, לא רחוק מהר הגעש קרפלה (Krafla).

>> להמשך הקריאה

אקוריירי

אקוריירי הוא היישוב הגדול ביותר באיסלנד מחוץ לאזור רייקיאוויק. אקוריירי ממוקמת בצפון-מזרח איסלנד, 60 ק"מ דרומית לחוג הארקטי, בפיורד ארוך ויפה מוקף הרים.

>> להמשך הקריאה

הוסאוויק

הוסאוויק

הוסאוויק (Húsavík) היא עיירת דיג קטנה ויפה השוכנת על חופו המזרחי של מפרץ סקיאלפנדי (Skjálfandi) בצפון איסלנד. מספר התושבים בעיירה הוא 2270 נפש. הוסאוויק ידועה כעיר המרכזית לצפייה בלוויתנים באיסלנד ואחת החשובות באירופה. בעוד שדיג, עיבוד דגים וחקלאות, ממלאים תפקיד מרכזי בכלכלתה של העיירה, ענף התיירות הוא בעל שיעורי הצמיחה הגדולים ביותר. עיר הנמל הציורית הפכה למוקד משיכה חשוב עבור מטיילים רבים באיסלנד. בתיה הציבעוניים הנושקים לים והפסגות עטורות השלג המשקיפים מכל עבר, לא מותירים ספק שהוסאוויק היא עיירת הדיג היפה ביותר בצפון איסלנד.

>> להמשך הקריאה

אסבירגי

פארק לאומי יוקולסארגליופור

פארק יוקולסארגליופור (Jökulsárgljúfur) ממוקם על הגדה המערבית של הנהר הקרחוני יוקולסה א-פיולום (Jökulsá á Fjöllum) הוא כולל שטח של 150 קמ"ר, מטרתו להגן על הקניון שנוצר על ידי הנהר ועל המגוון הגדול של הצמחים והעופות שבו. הפארק כולל כמה מהאטרקציות המרכזיות באיסלנד: אסבירגי (Ásbyrgi) - קניון בצורת פרסה, תצורות הסלע הליוד'אקלטאר (Hljóðaklettar), ומפל דטיפוס (Dettifoss) - המפל החזק ביותר באירופה.

>> להמשך הקריאה

בדרך לאי גרימסיי

האי גרימסיי

לאלו שמבינכם המתגוררים באזורים עירוניים או אפילו במושב או קיבוץ קטן, ביקור באי גרימסיי (Grímsey) בטוח ישנה את הדרך שבה מכאן והלאה תתייחסו לשכנים שלכם.

>> להמשך הקריאה

טיול על גבי טרקטור באי ריסיי

דאלוויק

העיירה דאלוויק (Dalvík), בעברית "מפרץ העמק" נמצאת לחופי פיורד אייפיורדור, 45 ק"מ צפונית לאקוריירי. בדאלוויק חיים 2100 תושבים שמוצאים את פרנסתם בעיקר בדייג, תיירות ותעשיה קלה.

>> להמשך הקריאה

קוויטסרקור

חצי האי וסטנס

וטסנס (Vatnsnes) הוא חצי אי קטן במרחק של ארבע שעות נסיעה מרייקיאוויק ושעה אחת מאקוריירי. חצי האי וטסנס מפורסם בעיקר בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. תיירים מגיעים למקום בעיקר כדי לצפות בכלבי הים שחיים בעיקר בשתי מושבות, האחת באוסר (Ósar) והשניה בהינדסוויק (Hindisvík). כלבי הים הם חיות מוגנות וכדי לשמור עליהם הרשויות בנו סמוך לאוסר בצידו המזרחי של חצי האי, בקתות תצפית שמהן ניתן לצפות בכלבי הים מבלי להטרידם. כלבי הים נמצאים על הגדה ממול וקשה להבחין בהם, מומלץ להביא משקפת.

>> להמשך הקריאה

האי דראנגי. צילום: Malene Erkmann.

סקגפיורדור

חבל סקגפיורדור (Skagafjörður) הוא איזור בצפונה של איסלנד, המשתרע מחצי האי הגולש לתוך הפיורד, שעל שמו הוא נקרא, דרך עמק רחב ועד לאיזור ההררי במרכז האי. איזור זה כולל נופים מגוונים: הרים גבוהים, חופים ואדמות פוריות. העיירה הגדולה ביותר היא סאודאקרוקור (Sauðakrókur). איזכור השם סקגפיורדור בפני איסלנדי, קרוב לודאי יעלה במוחו שתי אסוציאציות עיקריות. האחת היא סוסים איסלנדים והשנייה, האי דראנגי (Drangey).

>> להמשך הקריאה

בתים עתיקים בסיגולפיורדור

סיגולפיורדור

סיגלופיורדור (Siglufjördur) היא העיירה הצפונית ביותר בחצי האי טרולאסקאגי (Tröllaskagi) בצפון איסלנד. העיירה יושבת בקצה של פיורד באורך 7 ק"מ הנושא את אותו שם.

>> להמשך הקריאה

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר