טיולים למטייל העצמאי נהיגה עצמית

נהיגה עצמית סביב איסלנד כולל הפיורדים המערביים - 14 ימים - קוד טיול ice14

מפת המסלול

לקבלת הצעת מחיר משתלמת מלאו ושלחו את טופס יצירת הקשר מצד שמאל.

טיול עצמאי מורחב ברחבי איסלנד כולל הפיורדים המערביים עם נופי הרי השולחן והפיורדים העמוקים. מגזין התיירות העולמי "לונלי פלנט" מדרג את הפיורדים המערביים של איסלנד בין עשרת יעדי הטיולים המומלצים בעולם.

מסלול הטיול מכסה את כביש הטבעת, הכביש ההיקפי המקיף את המדינה ועוד מספר כבישים צדדיים ודרכים משניות לאורך התוואי כמו: הפארק הלאומי ת'ינגווטליר, גייזר, מפל גולפוס וחצי האי סנייפלסנס בעל הנופים הפראיים. הטיול כולל את אזור חוות הסוסים בסקגפיורדור ואקוריירי העיר הגדולה ביותר בצפון איסלנד. המסלול עובר באזור האגם המפורסם מיוואטן, הקניון הגדול של הנהר יוקולסה, דטיפוס המפל הגדול באירופה והפיורדים המזרחיים של איסלנד. הטיול גם כולל אתרים כמו: הלגונה הקרחונית המפורסמת, הנופים של קרחון ואטנאיוקול הגדול באירופה, פארק לאומי סקפטאפל, צוקי דירהוליי ואזור הסחף הקרחוני ולסיום נוכל לטבול בלגונה הכחולה, אחד מאתרי הספא הטובים בעולם. שבועיים של טיול בהרפתקה גדולה שרק איסלנד יכולה להציעה.

אורך המסלול: 2600 ק"מ בקירוב.

מסלול

יום 1. נחיתה באיסלנד - רייקיאוויק עיר הבירה של איסלנד.

לאחר שנאסוף את הרכב בשדה התעופה נמצא משדה התעופה לכיוון עיר הבירה רייקיאוויק. הדרך עוברת בחצי האי רייקאנס הנחצה על ידי הרכס המרכז אטלנטי. רייקיאוויק עיר בירה קטנה במושגים אירופים מרכזת את חיי התרבות, הכלכלה וממשלה האיסלנדית ולמעשה היא העיר היחידה באיסלנד מבחינת גודל אוכלוסייה. הנוף העירוני של רייקיאוויק פתוח ומרחבי עם בנייה נמוכה בעיקר. שמה של העיר יצא למרחוק כמקום בילוי תוסס, מסעדות, בתי קפה וברים רבים פזורים בעיר. בתי העץ עם הגגות הצבעוניים הם סימן ההכר של העיר. כדאי לצאת לטיול רגלי באתרים המרכזים של העיר המהווה נקודת פתיחה נהדרת להמשך הטיול.

האתרים המרכזיים של היום: רייקיאוויק.

לינה: רייקיאוויק.

 

 

יום 2. אל חצי האי סנייפלסנס ופארק לאומי סנייפלסיוקול.

פארק סנייפלסיוקול

נעזוב את רייקיאוויק היפה לכיוון צפון-מערב. נעבור במנהרת תחת פיורד הלוויתנים לבורגנס (Borgarnes). עיירה קטנה זו היא בירת מערב איסלנד ומרכזת את כל השירותים לחוואים בסביבה. מכאן הדרך לחצי האי סנייפלסנס קצרה (Snæfellsnes) הדרך עוברת בשורה של מכתשים ושדות לבה. מכתש אלדבורג (Eldborg) שנראה לצד הדרך הוא החשוב בהם, שביל הליכה מוביל לעמדת התצפית בראש המכתש. נבקר במושבות כלבי הים בחצי האי ונמשיך לתחום הפארק הלאומי סנייפלסיוקול (Snæfellsjökull). ליבו של הפארק הוא הר געש מרשים אשר בראשו קרחון עד. הר געש זה שולט על כל חצי האי והוא מתשנא לגובה של 1477 מטר ונראה אף מרייקיאוויק. סביב ההר אתרים רבים בתחום הפארק. חוף דופאלונסנדור (Djúpalónssandur) משובץ באבנים שחורות ותצורות לבה מרשימות. כפרי דייגים ציורים סמוכים לצוקי שחורים הנושקים לים. מגוון רחב של ציפורים ניתן לראות באזור ולמי שמתמזל מזלו אולי יזכה לראות בלוויתנים עולים לנשום מעל פני המים. נמשיך לאורך צידו הצפוני של חצי האי לעיירה סטיקיסהומור (Stykkishólmur) שהיא השער לפיורדים המערביים. לא כדאי להחמיץ טיול רגלי קצר למגדלור בראש האי בנמל המשקיף על מאות איים קטנים. מנמל סטיקיסהולמור נקח למחרת בבוקר את המעבורת לפיורדים המערביים. נסיעה מוערך: 290 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: בורגנס - מכתש אלדבורג - סטיקיסהולמור - קרחון סנייפלסיוקול - ארנרסטאפי והטנר - דריטוויק

לינה: אזור סנייפלסנס.

 

 

יום 3. שיט מעבורת במפרץ בריידארפיורדור - צוק לאוטראביארג.

צוק לאוטראביארג

מנמל העיירה סטיקיסהולמור יוצא שייט במעבורת בין האיים של מפרץ בריידארפיורדור. המפרץ משובץ במאות איים קטנים והנוף מרהיב. מצד אחד הרי השולחן של הפיורדים המערביים ומהצד השני הלשון היבשתית של חצי האי. אם יתמזל מזלכם תוכלו לראות את הנשר האיסלנד לבן הזנב לבן. השיט אורך שעתיים וחצי ועד מהרה נרד עם הרכב בפיורדים המערביים. הפיורדים המערביים זהו חבל ארץ פראי, האזור לא יכול היה לבקר תפאורה הולמת יותר לקצהו המערבי מאשר צוק לאוטראביארג (Látrabjarg). צוק ענק באורך של למעלה מארבע עשרה ק"מ ומיתמר לגובה של מעל 400 מטרים. הצוק הוא אתר קינון טבעי מצויין לציפורים רבות ובעיקר לציפור הלאומית של איסלנד, הפאפינים, תוכוני הים החביבים שמקננים שם באלפיהם. סמוך לצוק נוכל לבקר באחד החופים הקסומים של איסלנד, חופי החול האדום בחלק הדרומי של הפיורדים, אחד המקומות השלווים והקסומים באי. מרחק נסיעה מוערך: 140 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: שיט במפרץ בריידארפיורדור - צוק לאוטרביארג - החולות האדומים.

לינה: אזור לאוטרביארג.

 

 

יום 4. מפל דינאנדי - איספיורדור בירת הפיורדים המערביים.

מפל דינאנדי הפיורדים המערביים, אחד האזורים המרתקים של איסלנד מציעה חוויה מסוג שונה. ניסע צפונה לכיוון העיירה איספיורדור (Ísafjörður). איספיורדור היא העיר הגדולה ביותר בפיורדים המערביים והיא מאופיינת בנוף מדהים מההר התלול המתנשא לצד העיירה, והפיורד העמוק והצר שבו היא ממוקמת. בדרך נעצור ליד מפל דיניאנדי (Dynjandi) שנחשב ע"י רבים למפל היפה באיסלנד. נמשיך דרך המנהרה מפלאטריי (Flateyri) כדי להגיע לאיספיורדור. נטייל בעיירה היפה וסביבותיה, ובעיירות השכנות בולונגארויק (Bolungarvík) וסודריירי (Suðureyri). בקיץ אפשר לעשות שיט בקיאקים בפיורד של איספיורדור וגם מוזיאון הטבע של Bolungarvík הוא גם מקום מעניין לבקר. מרחק נסיעה מוערך: 220 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל דיניאנדי - הפיורדים המערביים - איספיורדור

פעילות אופציונלית: שיט לאי ויגור.

לינה: אזור איספיורדור.

 

 

יום 5. הולמאוויק - חבל סטרנדיר - הקסם של הפיורדים המערביים.

בקיץ, שיט בסירה אל האי הציורי (Vigur) יוצא כל יום מנמל איספיורדור - חוויה נהדרת. נסיעה לאורך החופים רבים לאורך הפיורדים של Ísafjarðardjúp, נכיר מקרוב את הקסם של המקום. נעצור בסודאוויק (Sudavík) שם נמצא מרכז המבקרים של השועל הארקטי. לאורך החופים של הפיורדים רובצות מושבות של כלבי ים עליהם נוכל לתצפת. נמשיך בדרכנו לכיוון רייקאנס (Reykjanes) שם אפשר לשחות בבריכה גיאותרמית פתוחה הגדולה מסוגה באיסלנד. בעיירה הולמאוויק (Hólmavík) נוכל לבקר במוזיאון הכישוף וללמוד קצת על ההיסטוריה "האחרת" של המקום. נמשיך לכפר המבודד דראנגנס (Drangsnes), כפר הדייגים הקטן שבפיורד Steigrímsfjörður יש בריכה חיצונית חמה עם מים חמים טבעיים - מקום טוב להירגע אחרי יום של נסיעה דרך הפיורדים. מרחק נסיעה מוערך: 240 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: סודאוויק - האי ויגור - הולמאוויק.

פעילות אופציונלית: רחצה בבריכה גיאותרמית רייקאנס.

לינה: אזור סטראנדיר (Strandir)

 

 

יום 6. מושבות כלבי הים וסלע הטרול בחצי האי וסטנס - חבל סקגפיורדור.

סוסים איסלנדיים

נמשיך לעמק הפורה של סקגאפיורדור (Skagafjörður) הנודע בשל מגדלי הסוסים הרבים שבו. בדרכינו נוכל לעשות עיקוף סביב חצי האי וסטנס (Vastnes) המפורסם בעיקר בשל מושבות כלבי הים הגדולות שנמצאות בו, להקות הציפורים והנופים היפים. בחצי האי נמצא אחד מפסלי הטבע המפורסמים באיסלנד הנראה כמו טרול ענק הניצב על קו החוף של הים. לאחר נסיים את הטיול בוטסנס נמשיך מזרחה. העיירה בלונדהוס (Blönduós) בהמשך כביש הטבעת ממוקמת על גדות הנהר Blanda, שם נוכל לעשות עצירה להתרעננות. נמשיך ונחצה את Vatnsskað ונכנס למחוז סקגאפיורדור. חבל מגדלי הסוסים, טיולי רכיבה למתחילים ורוכבים מנוסים אפשריים באזור. באזורים הגבוהים יותר של סקגפיורדור תוכלו גם להצטרף לשיט רפטנינג מהטובים באיסלנד. באזור סקגפיורדור נמצא מוזיאון בתי הדשא של גלאומבאייר (Glaumbær) המשחזר את חיי האיסלנדים בעבר, ניתן לסייר בבתים המיוחדים עם הגגות המצופים דשא ולהרגיש כמו הוביטים מסרט שר הטבעות. סמוך לעיירה ורמהליד (Varmahlíð) נבקר בכנסייה העתיקה והזעירה (Víðimýri) עם המאפיינים הויקינגים. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: סלע קוויטסרוק (Hvítserkur) - חצי האי וטסנס - בתי הדשא בגלומבאייר

פעילות אופציונלית: רכיבה על סוסים.

לינה: צפון מערב איסלנד.

 

 

יום 7. פיורד אייפיורדור - חצי האי של הטרול - אקוריירי בירת הצפון.

פאפינים

נטייל סביב חצי האי Tröllaskagi. ניסע לאורך החוף של פיורד סקגאפיורדור דרך Hofsós צפונה למחוז Fljót. נבקר בעיירת הדיג סיגלופיורדור (Siglufjörður), כפר מרוחק ששיגשג בתקופת "תור הזהב" של ההרינג בתחילת המאה ה-20. נמשיך בנסיעה ונעבור במעבר Lágheiði כדי להגיע לאולפספיורדור (Ólafsfjörður), עיירת דייגים על גדת פיורד אייפיורדור (Eyjafjörður). שיט קצר במעבורת (15 דקות) יוצא כמה פעמים ביום במהלך הקיץ מ Árskógssandur אל האי הקטן והיפה ריסיי (Hrísey). האי Hrísey צבר מוניטין כיעד צפרות. באי אין טורפים טבעיים, מה שהופך אותו לאזור אידיאלית לציפורים. נמשיך בטיולינו לכיוון אקוריירי, העיר הגדולה ביותר בצפון איסלנד. נטייל בעיר המרתקת שיושבת על שפת פיורד אייפיורדור (Eyjafjörður). אחד ההיבטים המדהימים ביותר של העיר הוא האקלים המתון שלה. למרות שאקוריירי ממוקמת רק כ - 60 ק"מ דרומית לחוג הארקטי, יש בה את מזג האוויר הטוב ביותר במדינה. מומלץ לבקר במרכז העיר היפה ולטייל שם ברגל, לעלות למבנה הכנסייה המרשים ולשהקיף על הפיורד היפה וכן לבקר בגן הבוטני ובכמה מהמוזיאונים הרבים והגלריות לאמנות שנמצאות בעיר. מרחק נסיעה מוערך: 130 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: אקוריירי - חצי האי Trollaskagi.

לינה: אזור אייפיורדור.

 

 

יום 8. מפל גודפוס - טיול סביב אגם מיוואטן - הוסאוויק.

בדרכינו מאקוריירי, נעבור לצידו השני של פיורד אייפיורדור ונמשיך לכיוון מפל האלים (Goðafoss) בדרכינו לאגם מיוואטן שם נבלה את מרבית היום (Mývatn). מפל גודפוס זכה לשמוע שבל אירוע היסטורי בו הושלכו למימיו פסלוני האלים מהמיתולוגיה הנורדית, בזאת הביעו תושבים נאמנות לאל החדש ומנעו שפיכות דמים מצד המלכים הנורדים ששלטו באיסלנד. מכאן הדרך לאגם קצרה. כאשר מתקרבים לכיוון האגם תצורת הנוף משתנה באופן ניכר, תמרות קיטור נראות מחלקים שונים סביב האגם מצביעים על פעילות תרמית רבה. האתרים הרבים הפזורים סביב לאגם הקנו לו שם של אחד מאתרי החובה של איסלנד. שביל ההליכה אל שורת המכתשים בדרום האגם הם נקודת תצפית נהדרת לנוף שילווה אותנו במשך היום. עיר פסלי הלבה בדימובורגיר (Dimmuborgir), הר געש קרפלה (Krafla) ותחנת הכח הסמוכה, המרחצאות הגיאותרמים של מיוואטן, אתר הגייזרים ובריכות הבוץ המבעבע (Hverir) ועוד...את היום נסיים בעיירה המקסימה הוסאוויק (Husavik) שם נוכל לצאת בערב לשיט לצפייה בלוויתנים. מרחק נסיעה מוערך: 150 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: מפל גודאפוס - אגם מיוואטן - הוסאוויק.

פעילות אופציונלית: שיט לצפייה בלוויתנים - כניסה למרחצאות מיוואטן.

לינה: הוסאוויק/ אזור אגם מיוואטן.

 

 

יום 9. פארק יוקולסארגליופור - קניון אסבירגי - מפל דטיפוס.

נשאיר את הוסאוויק היפה מאחור ונמשיך בנסיעה צפונה לעבר מפרץ אוקסארפיורדור (Öxarfjörður). הנוהגים ברכב 4x4, יכולים לבצע עיקוף כדי לראות את Vesturdalur ו Hljóðaklettar, סלעי Echo, אזור יפה אשר נחרץ ע"י הנהר Jökulsá á Fjöllum. אזור זה מציע מסלולי הליכה רבים. יופיו של אזור הפארק הלאומי יוקולסארגליפור שובה לב. בכניסה לאזור הפארק נמצא קניון אסבירגי (Ásbyrgi) זהו קניון בצורת פרסה מוזר ומרהיב - התגלמות הטבע במלוא עוצמתו. ממשיכים דרומה על דרך עפר לאורך נהר יוקולסה דרך נופים פראיים אל מפל דטיפוס (Dettifoss), מפל המים הגדול ביותר באירופה -שאון המים הנופלים בעוצמה אדירה נשמע למרחוק.. ממפל דטיפוס נמשיך לכיוון אגילסטדיר (Egilsstaðir) העיר הגדולה במזרח איסלנד. ליד אגילסטדיר נמצא יער Hallormsstaðarskógur, היער הגדול ביותר באיסלנד. ונהר Lagarfljót האגדי. מרחק נסיעה מוערך: 310 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: Hljóðaklettar - קניון אסבירגי - יוקולסארגליופור - מפל דטיפוס - אגילסטדיר - יער Hallormsstaðarskógur

לינה: אזור אגילסטדיר.

 

 

יום 10. הפיורדים המזרחיים - אי הפאפינים - הופן.

מאגילסטדיר נסיעה קצרה דרך רמת Fjarðarheiði מובילה לכפר הדייגים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) הנחשב לאחד היפים באיסלנד. הדרך אל כפר מובילה לתוך פיורד יפה עם מפלי מים רבים המלווים אותנו כל הדרך עד לתחתית הפיורד. הדרך היפה ממשיכה דרומה לאורך הפיורדים המזרחיים. כל פיורד מספר סיפור אחר, כמו עולם משלו, חלק מהפיורדים פראיים לגמרי ובחלקם כפרי דייגים קטנים. הכפר Stöðvarfjörður מפורסם אודות לאוסף אבנים ומינרלים גדול שנאסף באזור על גברת מקומית בשם פטרה. בתקופת הקיץ ניתן לצאת בשיט מהכפר דיופיווגור (Djúpivogur) לאי הפאפינים פאפיי (Papey). באי הקטן והלא מיושב מקננים אלפי פאפינים (תוכוני ים) וציפורי ים אחרות. הדרך ממשיכה דרומה במעבר Almannaskarð שם יש עמדת תצפית פנורמית. נמשיך להופן (Höfn) עיירת דיג פורחת הנמצאת על קצה הקרחון ואטנאיוקול. הכפר הופן נחשבת לבירת הלובסטרים של איסלנד וזהו השער לאזור הפארק הלאומי ואטנאיוקול ואף ניתן לצפות בשולי הקרחון מהכפר עצמו. מרחק נסיעה מוערך: 270 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: הפיורדים המזרחיים - הופן.

פעילות אופציונלית: שיט לאי פאפיי – מוזיאון האבנים והמינרלים של פטרה.

לינה: דיופיווגור / הופן

 

 

יום 11. לגונת הקרחונים - פארק לאומי סקאפטאפל - ויק.

אייפיאטלאיוקול

ממשיכים מערבה לכיוון הלגונה הקרחונית יוקולסורלון, אחד מאתרי התיירות הפופולריים ביותר במדינה. קרחונים ענקיים, פסלים אמיתיים של הטבע צפים על פני מימיה הצלולים של הלגונה לרגלי קרחון Breiðamerkurjökull. שיט בסירה בין הקרחונים הצפים, פופולרי מאד בתקופת הקיץ. נמשיך לאורך החוף דרומה לפארק הלאומי סקאפטאפל (Skaftafell), הפארק הנמצא למרגלות הקרחון כולל אפשרויות רבות לטיולי הליכה. היופי הטבעי של סקאפטאפל היא תוצאה של תנאי מזג אוויר נוחים מאוד והשילוב המופלא של אש וקרח. מסלול הליכה מעניין בפארק מביא אותנו ל"מפל השחור" Svartifoss, הנקרא כך בשל עמודי הבזלת בצורת משושים המקיפים אותו מכל עבר, אחד המפלים הציוריים באיסלנד. מסקאפטאפל נמשיך דרך ביצות הסחף Skeiðarársandur לעבר העיירה בעלת השם הבלתי אפשרי קירקיובאיירקלאוסטר (Kirkjubæjarklaustur), נבקר ב Kirkjugólfið המכונה "ריצפת הכנסייה", זוהי ריצפה טבעית עשוייה ממשושי בזלת. נבקר ב-Fjaðrárgljúfur קניון צר ויפה ק"מ ספורים ממערב לקירקיובאיירקלאוסטר. נמשיך מעבר לביצות הסחף הקרחוני עד שנגיע לכפר ויק (Vik) שם נסיים את היום. מרחק נסיעה מוערך: 280 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: הלגונה הקרחונית - פארק לאומי סקאפטאפל - Fjaðrárgljúfur.

פעילות אופציונלית: שיט בסירה אמפיבית בלגונה הקרחונית - טיול אופנועי שלג.

לינה: אזור ויק.

 

 

יום 12. דרום איסלנד - קרחון מירדאלסיוקול - מפל גולפוס - גייזר.

הדרך ממשיכה דרך חופי הלבה השחורים (Reynishverfi). יתכן שתזהו את המקום משום שתצורות לבה המרשימות המעטרות את החוף שימשו כתפאורה טבעית בסרטים רבים בעת האחרונה. נעלה למגדלור המשמש כעמדת תצפית בצוק דירהוליי (Dyrhólaey) הסמוך. הצוק ידוע כאתר קינון למינים רבים של ציפורים רבים בינהם גם פאפינים. החוף בדרום איסלנד נשלט ע"י קרחון מירדאלסיוקול (Mýrdalsjökull) שתחתיו נמצא קטלה (Katla) אחד מהרי הגעש הגדולים באיסלנד. מצדו המערבי בצמוד לו, נמצא קרחון נוסף מפורסם יותר הנקרא אייפיאטלאיוקול (Eyjafjallajökull) שהתפרץ בשנת 2010 וענן האפר העצום שעלה לשמים גרם לשיבושי טיסה חמורים בכל אירופה. העמקים הירוקים והפסטורלים לשולי הקרחונים מהווים את ניגוד משלים. חוות מוריקות עם סוסים וכבשים נגלות לאורך הדרך ומההרים מעל נופלים מספר מפלים מרשימים שהגדול בינהם הוא סקוגפוס (Skogafoss). מפל עצום רחב במיוחד הנופל מגובה של 60 מטרים. לא רחוק ממנו נמצא מפל סליאלנדספוס (Seljalandsfoss), מפל מיוחד במינו בו ניתן להלך סביב בשביל הליכה מעגלי. מכאן נמשיך לתחום "מעגל הזהב" ונבקר שני אתרים מפורסמים. מפל גולפוס (Gullfoss) "מפל הזהב" ופארק גייזרים שם נוכל לצפות בגייזר המתפרץ סטרוקור (Strokkur). מרחק נסיעה מוערך: 180 ק"מ

האתרים המרכזיים של היום: שמורת דירהוליי - מפל סקוגפוס - מפל סלילנדאפוס - גולפוס "מפל הזהב" - גייזר.

פעילות אופציונלית: שיט בסירת סילון - טיול אופנועי שלג.

לינה: אזור סלפוס.

 

 

יום 13. פארק ת'ינגווטליר - הלגונה הכחולה - רייקיאוויק.

הלגונה הכחולה

נמשיך לעבר מפל פאקסי (Faxá) הנמצא בשביל לא רחוק מאם הדרך. משם לעבר המכתש הגעשי קריד (Kerið), תופעת טבע בה אגם מים שנוצר בראש המכתש הצעיר. גולת הכותרת של היום הוא ביקור בפארק הלאומי תינווטליר (Þingvellir). האתר בעל חשיבות ההסיטורית הגדולה באיסלנד והמקום בו תוכלו להלך בין שתי יבשות במקום בו הלוחות הטקטוניים של אמריקה ואירואסיה התרוממו מעל פני הקרקע. אירגון אונסק"ו הקנה לפארק מעמד של אתר מורשת עולמית. בנסיעה קצרה מהפארק נגיע לחצי האי רייקאנס שם נבקר בקריסוויק (Krysuvík) אחד המקומות הם טפרטורת הקרקע הגבוהה באיסלנד, אזור זה הוא המשכו הגיאולוגי של פארק תינגווטליר מה שגורם לפעילות התרמית הענפה. הלגונה הכחולה הנמצאת בסמוך מקבלת את מימיה החמים מאותו מקור חום גיאותרמי תת קרקעי. זהו אחת מהבריכות התרמיות הטובות בעולם וחוויה מומלצת לסיום בלתי נשכח של הטיול באיסלנד. בסוף היום נשוב לרייקיאוויק שם נקדיש את הערב לטיול לילי בין רחובותיה היפים. מרחק נסיעה מוערך: 160 ק"מ.

האתרים המרכזיים של היום: פארק ת'ינגווטליר - הלגונה הכחולה - רייקיאוויק.

פעילות אופציונלית: כניסה ללגונה הכחולה.

לינה: רייקיאוויק.

 

יום 14. רייקיאוויק - קפלאוויק (טיסה).

אם יתיר לנו הזמן בהתאם לשעת הטיסה נוכל להקדיש את שארית הזמן ברייקיאוויק עד הטיסה. החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.

 

הערה: אנו שומרים לעצמנו את הזכות לשנות את סדר כיוון הנסיעה.

מידע כללי

הטיול לא כולל:

הטיול כולל:

 • איסוף הרכב בשדה התעופה.
 • 13 לילות לינה במלונות, בתי הארחה וחוות (Quality\Comfort\Budget).
 • כלכלה על בסיס ארוחות בוקר.
 • השכרת רכב ללא הגבלת קילומטראז'.
 • ביטוח לשני נהגים (CDW, theft protection).
 • GPS לשימוש חופשי ברכב.
 • תוכנית טיול מפורטת עם מידע שימושי והוראות נהיגה.
 • טופס מידע שימושי הכנה לקראת הטיול.
 • מעבורת לפיורדים המערביים לרכב + נוסעים.
 • מדריך איסלנד בעברית - מידע על אתרים ואטרקציות.
 • מפה של איסלנד 1:500,000.
 • החזרת הרכב בשדה התעופה לפני הטיסה.
 • מוקד חירום טלפוני 7\24.

* איסוף והחזרת הרכב בשדה התעופה ללא תוספת מחיר!

מחירים

מחיר לאדם בחדר (לפי סוג רכב):

 

לינה ללא שירותים צמודים - Budget.

מספר משתתפים טויוטה יאריס טויוטה אוריס סטיישן טויוטה RAV4 טויוטה לנדקרוזר
2 2418 € 2574 € 2948 € 3346 €
3 2189 € 2288 € 2548 € 2813 €
4 2063 € 2141 € 2332 € 2527 €

לינה עם שירותים צמודים - Comfort.

מספר משתתפים טויוטה יאריס טויוטה אוריס סטיישן טויוטה RAV4 טויוטה לנדקרוזר
2 2753 € 2909 € 3283 € 3673 €
3 2631 € 2753 € 2984 € 3250 €
4 2395 € 2480 € 2667 € 2862 €

* המחירים הרשומים למעלה תקפים לחודשים יוני-יולי-אוגוסט.

* בחודשים מאי וספטמבר הטיולים מוצעים יש 15% הנחה על המחירים הרשומים למעלה.

* בחודשים ינואר, פברואר, מרץ, אפריל, אוקטובר, נובמבר ודצמבר יש 25% הנחה על המחירים הרשומים למעלה.

סוגי רכב

בשל הביקוש הגבוה מאוד עבור השכרת רכבים בעונת הקיץ, איננו יכולים להבטיח סוג מסוים של רכב. אנו נעשה כמיטב יכולתנו כדי לספק לכם את המכונית הטובה ביותר הקיימת בכל קבוצת מחיר.

שם הרכב מציין את רמתו אך יתכן ויהיה דגם אחר.

 

קטגוריה   סוג רכב ומאפיינים תמונה לדוגמה
A Economy - ידני\אוטומטי Toyota Yaris suitcases2 4
B Compact - ידני Toyota Auris suitcases3 5
K Compact 4wd - ידני Toyota Urban Cruiser suitcases3 4
C Intermediate - ידני\אוטומטי Toyota Avensis suitcases3 5
T Intermediate station - ידני Toyota Corolla Verson suitcases4 5
E Intermediate Station 4wd - ידני\אוטו' Skoda Octavia Station suitcases4 5

סקודה אוקטביה סטיישן

R Intermediate Station - אוטומטי Toyota Avensis Station suitcases4 5
F Medium 4wd - ידני\אוטומטי Toyota 4RAV suitcases3 5
I Large 4wd - אוטומטי Toyota Landcruiser GX suitcases5 5
Q Large Van - ידני Ford Transit suitcases7 9
D Large 4wd Van - ידני Toyota Hiace suitcases9 9
W Large 4wd Van - ידני Mercedes Sprinter suitcases4 15

תנאי השכרת רכב

אנחנו מציעים ללקוחותינו שירות השכרת רכב מקיף במחירים הכי טובים והשירות הטוב ביותר. הרכבים המוצעים להשכרה דרכינו הם חדשים, נקיים ובמצב מצוין.

תנאים להשכרת רכב

גיל מינימום להשכרת רכב הוא 23 שנה לרכבי שטח ו-20 שנה לשאר סוגי הרכבים - בעת איסוף הרכב יש להציג רשיון נהיגה תקף ל-12 חודשים לפחות. הרשיון חייב להיות מוצג בתחילת ההשכרה.

התשלום עבור השירותים שלנו הוא באמצעות כרטיסי אשראי בינלאומיים מסוג ויזה (Visa) ומסטרכרד (Mastercard).

לרכבים בעל 10 מושבים או יותר יש להציג רישיון נהיגה צד ג'.

השכרת הרכבים כוללת ביטוח CDW לשני נהגים. ניתן לרכוש ביטוח לנהג נוסף ישירות בדלפק ההשכרה בעת איסוף הרכב.

אחריות וביטוחים

כיסוי צד שלישי (CDW,TP) , ביטוח גניבות וביטוח תאונות אישיות נכלל אוטומטית בחוזה השכירות.

אחריות כלפי צד שלישי שווה לסכום שנקבע על ידי החוק האיסלנדי בכל זמן נתון. נתון זה חל גם על סכום השתתפות העצמית של הנהג.

הרכבים מושכרים ללא הגבלת קילומטראז'.

גובה השתתפות עצמית בביטוח CDW כלול במחיר החבילה:

 • לרכבים פרטיים: 1350 יורו.
 • לרכבי 4X4, ואן: 2275 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן לרכוש ביטוח מורחב SCDW להורדת ההשתתפות העצמית למינימום.

 • המחיר לרכבים פרטיים: 12 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתתפות העצמית ל-190 יורו.
 • המחיר לרכבי 4X4, ואן: 17 יורו ליום. מוריד את גובה ההשתפות העצמית ל-430 יורו.

ביום איסוף הרכב ניתן גם לרכוש ביטוח שמשות (Windshield Protection) עולה 6 יורו ליום לרכבים רגילים - 10 יורו ליום לרכבי 4X4. מוריד השתתפות עצמית לאפס.

ביטוחי הרכב לא מכסים נזקים הנגרמים כתוצאה - כללים אלו חלים על כל ביטוחי הרכב באיסלנד:

 • נהיגה בדרכים לא מסומנות שאסורות לנסיעת רכבים.
 • נזקים הנגרמים בעקבות חציית נחלים ומעברי מים.
 • נזקים לצמיגים ולמרכב התחתון של הרכב.
 • נזקים הנגרמים כתוצאה מסופות אבק ואפר.

רכבים שאינם רכבי שטח בעלי הנעה 4X4 אינם מורשים לנסוע על כבישים המסומנים במפות באות F לרבות דרך קיולור (Kjölur #35) דרך קלדידאלור (Kaldidalur #550) - והדרכים המובילות ללנדמנלאוגר (Landmannalaugar), אסקיה, המכתשים של לאקי ות'ורסמורק.

הדרכים המובילות לאתרים במרכז איסלנד כמו: אסקיה, לאקי, ת'ורסמורק ולנדמנלאוגר כוללות חציית נחלים ומעברי מים. חציית מעברי מים נעשית באחריות השוכר בלבד ובמקרה של נזק לרכב כל ההוצאות חלות על השוכר לרבות הוצאות החילוץ והגרירה.

סוגי לינה

רמת מקומות הלינה מתחלקת לשלוש קטגוריות: תקציב, נוחות ואיכות. מגוון הספקים הגדול שעובד איתנו בכל רחבי איסלנד מאפשר לנו למצוא עבורכם את מקומות הלינה הטובים ביותר הזמינים בכל קטגוריה.

 

תקציב - Budget

חדרים עם שירותים משותפים, לרוב נמצאים במסדרון או באותה קומה. קטגוריה זו כוללת בתי מלון, בתי הארחה ובתי חווה. בחלק מהחדרים יש כיור בתוך החדר. ארוחת בוקר כלולה במחיר. מחוץ לרייקיאוויק באזורים מרוחקים יותר, רוב מקומות הלינה בקטגוריה זו מציעים ארוחות ערב אופציונלית בתשלום.

 

 

נוחות - Comfort

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ושירותים). שילוב של מלונות סטנדרטיים, בתי חוות ובתי הארחה. ארוחת בוקר כלולה במחיר. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 3 כוכבים. לרוב מקומות הלינה בקטגוריה יש מסעדה משלהם המציעה ארוחות ערב.

 

 

 

איכות - Quality

חדרים עם שירותים צמודים (מקלחת ו\או אמבטיה ושירותים). קטגוריה זו כוללת בתי מלון ובתי הארחה\חווה איכותיים בהתאם לזמינות. הלילות ברייקיאוויק הם במלון 4 כוכבים. כל המלונות מספקים ארוחת בוקר כלולה במחיר, ולכולם יש מסעדה משלהם.

 

 

 

 

 

דוגמה למקומות לינה "Budget":

Guesthouse Sunna

Hrifunes guesthouse

Borgarnes bed&breakfast

 

דוגמה למקומות לינה "Comfort":

Reykjavik lights hotel

Gullfoss Hotel

Hotel Nordurland

Hotel Edda Egilsstadir

 

דוגמה למקומות לינה "Quality":

Hotel Grand Reykjavik

Icelandair Hotel Hamar

Laxá Hotel

Fosshotel Stykkisholmur

Hotel Edda Höfn

>> התחייבות למחירים הנמוכים ביותר

>> להורדת טופס הרשמה

לקוחות שלנו ממליצים:

אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר