מזרח איסלנד

מזרח איסלנד

מזרח איסלנד הוא אחד המקומות בעולם שבו אדם מרגשי באפסיותו מול הטבע הכביר מולו. הכל כמו נראה כאן בקנה מידה גדול, הקרחונים, ההרים והפעילות הוולקנית המרובה באזור.

היופי המחוספס ושילוב הצבעים המיוחד, משכנעים גם את האדם הלא מאמין, כי הבורא ניחן בטעם טוב.

במאה ה-18 הובאו למזרח איסלנד עדרים של אייל הצפון, שני העדרים הראשונים לא הסתגלו לחורף האיסלנדי אך עדר נוסף שהובא ב-1845 שרד ושיגשג. כיום הערכה היא שחיים במזרח איסלנד כ-3000 פרטים של אייל הצפון. בשר האיילים נחשב למעדן באיסלנד והיתרי ציד מבוקשים מאד.

מזרח איסלנד הוא אזור מצויין לאוהבי הליכה ויש בו מספר גדול של שבילי הליכה מאזור העמקים הפוריים עד לפיורדים המזרחיים. מפות ניתן להשיג במרכזי המבקרים ויש גם אפשרות לקחת מדריך.

אפשרויות הטיול הן רבות, טיול ג'יפים או נסיעה באופנועי שלג על קרחונים, טיול לאורך הפיורדים ועצירה בכפרי דיג ציוריים וכן ביקור באגילסטדיר (Egilsstadir) העיר הראשית במזרח איסלנד.

אגילסטדיר

אגילסטדיר (Egilsstaðir) היא העיר הראשית של מזרח איסלנד, 698 ק"מ מרייקיאוויק. העיר הוקמה בשנת 1947 על גדות אגם לוגורין (Logurinn) ועל צומת דרכים מרכזית בה כביש מספר 1 והדרכים מהפיורדים המזרחיים נפגשות.

>> להמשך הקריאה

הפיורדים המזרחיים

הפיורדים המזרחיים

אזור הפיורדים המזרחיים (Austfirðir) של איסלנד מתחיל ב-Kollumúli צפונית ל- Héraðsflói ומגיע עד ל Eyrarhorn מזרחית ל Lónssveit. באזור הפיורדים המזרחים יש כ-15 פיורדים, מרביתם הרריים עם מישורים מועטים הנמצאים בדר"כ בעמקים.

>> להמשך הקריאה

העיירה הופן

הופן

הופן (Höfn í Hornafirði) פירוש השם "נמל", היא עיירת דיג חביבה בחלק הדרום מזרחי של איסלנד. את שם העיירה מבטאים, אָפּ. הופן משמשת כמרכז מידע לתיירים ומספקת שירותים לתושבי הסביבה. למטיילים במקום מוצעות אפשרויות בילוי רבות, כמו: דיג, מוזיאונים, שיט לצפיה בלוויתנים, גולף, טיולים רגליים ותחנת יציאה לטיולים בקרחון ואטנאיוקול (Vatnajökull) הסמוך. השיא התרבותי של העיר הוא פסטיבל הלובסטר השנתי (Humarhátíð) שנערך בסוף השבוע הראשון של חודש יולי.

>> להמשך הקריאה

סיידיספיורדור

סיידיספיורדור

כפר הדייגים סיידיספיורדור (Seyðisfjörður) הנמצא בקצהו של פיורד באורך של 17 ק"מ נחשב על ידי רבים לאחד הכפרים הציוריים ביותר במזרח איסלנד. הנוף והסביבה המרשימה באזור הכפר הם לא הגורם היחיד לכך, הכפר סיידיספיורדור מפורסם בריכוז בתי העץ העתיקים שהשתמרו בו. המשורר האיסלנדי מתיאס יוהנסן (Matthías Johannessen) כינה את סיידיספיורדור "פנינה בתוך קונכיה." 750 תושבים חיים בכפר.

>> להמשך הקריאה

חצי האי לנגאנס

חצי האי לנגאנס

לנגאנס (Langanes) הוא חצי אי נידח באורך של 40 ק"מ בצפון מזרח איסלנד היוצא כמו לשון לתוך האוקיינוס. אוכלוסייה קטנה חיה בחלק הדרומי של החצי אי בכפר ת'ורסהופן (Þórshöfn) והשאר במספר חוות מבודדות. הנוף בלאנגאנס הוא שטוח למדי, אבל אטרקטיבי ומיוחד. במקום מספר אגמים וגבעות נמוכות, הפסגה הגבוהה ביותר (Gunnolfsvikurfjall) מגיעה לגובה 719 מטרים.

>> להמשך הקריאה

וופנאפיורדור

וופנאפיורדור

העיירה וופנאפיורדור (Vopnafjörður) הנמצאת 95 ק"מ צפונית לאגילסטדיר ממוקמת בקצהו של פיורד בעל אותו שם. תושבי העיירה מונים 700 נפש ומתפרנסים מדיג, חוואות ותיירות. פיורד וופנאפיורדור ידוע ביופיו וצבעו הירוק הלא אופייני לפיורדים המזרחיים של איסלנד. עמק וופנאפיורדור מחולק לשלושה עמקים: Hofsdalur בדרום, Vesturárdalur במרכז Selárdalur בצפון. הנהרות הזורמים לפיורדים אלה נחשבים למוקדי דיג הסלמון הטובים במדינה.

>> להמשך הקריאה

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר