מזחלות כלבים

למרות שתרבות מזחלות הכלבים לא קשורה לתרבות האיסלנדית ולמעשה מעולם לא התקיימה באיסלנד. תיירים רבים הפוקדים את האי מבקשים להתנסות בחווית הרכיבה על מזחלות כלבים המתקשרת אצלם למדינות החוג הצפוני. בעוד שמזחלות הכלבים היוו ועדיין מהווים כלי תחבורה אצל האינואיטים של גרינלנד, קנדה והאסקימוסים באלסקה. המתיישבים הראשונים שהגיעו באוניות מנורווגיה, הביאו עימם סוסים ששימשו ככלי תחבורה, חיית משא ומקור מזון.

 


מזחלות כלבים

מכיוון שבקיץ הטמפרטורות גבוהות יחסית ורוב השלג שנותר מהחורף נמס. המקום היחיד בו ניתן להתנסות ברכיבה על גבי מזחלות כלבים הוא על קרחונים. למי שעדיין מבקש להתנסות בחוויה קמה באיסלנד שבאה לענות על צורך תיירותי זה.

איפה לעשות?

החברה שמפעילה טיולי מזחלות כלבים באיסלנד ממוקמת ליד קרחון לנגיוקול (Langjökull) וזאת בשל קירבתו היחסית לרייקיאוויק. פונים ימינה על כביש 50 ממש לפני הגשר בכניסה לעיירה בורגנס (Borgarnes) ומשם על כביש 517 להוספטל (Húsafell) עד שמגיעים לדרך קאלדידאלור F550.

קישורים:

http://www.dogsledding.is

מאת גיא גוטרימן

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר