מזג האויר באיסלנד

למרות השם "איסלנד" והאסוציאציות הנלוות אליו, מזג האויר באיסלנד הוא די מתון. זרמי ים חמים שמגיעים מהאוקיינוס האטלנטי ובראשם זרם הגולף, מבטיחים שהים סביב איסלנד לא יקפא ומזג אויר עם טמפרטורות גבוהות יחסית למקומות אחרים בעולם שנמצאים על אותו קו רוחב. החורפים באיסלנד הם לא קרים במיוחד אך מלווים ברוחות עזות בעוד שהקיץ הוא קריר ונעים. רק לשם השוואה, הטמפרטורה המומצעת בחורף בניו יורק נמוכה יותר מזו שבאיסלנד. אך מזג האויר באיסלנד ידוע בהפכפכיותו, כלל חשוב באיסלנד אומר, לא חשוב כמה חם נראה בחוץ, תמיד עדיף לקחת מעיל ולו רק ליתר ביטחון. או כפי שהאיסלנדים אומרים "אל תסמוך על השמש הנשקפת מבעד לחלון".


תחזית מזג אויר בזמן אמת:

שיאי טמפרטורה

הטמפרטורה הגבוהה ביותר שנימדדה באיסלנד היתה 30.5°C בחוף הדרומי של איסלנד בקיץ של שנת 1939.

הטמפרטורה הנמוכה ביותר שנימדדה באיסלנד היתה 36.4°C- בצפון איסלנד בשנת 1918.

טמפרטורות השיא שנמדדו ברייקיאוויק הם 24.8°C בקיץ 2004 ו-12.1°C- בינואר 1918.

האקלים של איסלנד משתנה יחד עם עונות השנה ואיתם גם משתנים אורכי היום והלילה, מה שיוצר תופעות אקלים מיוחדות במינם. באמצע החורף בתקופה בה השמש אינה זורחת והחושך שורר במשך רוב שעות היממה, זהו זמן מצויין לצפות במפגן המרשים של הזוהר הצפוני (אורורה בוראליס).

בקיץ בין החודשים יוני ויולי, כאשר השמש משתלטת על השמים ומאירה במשך כל שעות היממה, ניתן לצפות בשמש חצות זורחת בצבעים מרהיבים של אדום,כחול,זהוב.


טמפרטורות ממוצעות באיסלנד לפי חודשים:

 

טמפרטורה ממוצעת ברייקיאוויק

 

 

לחצו על התמונה להגדלה

מאת גיא גוטרימן

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר