טבע ובעלי חיים

על אף המיקום הצפוני והבידוד היחסי יש באיסלנד סביבתה מינים רבים של בעלי חיים וצמחייה יחודיים לאזור. באוקיינוס סביב האי חיים מינים רבים של דגים ויונקים ימיים כמו: לוויתנים, דולפינים וכלבי ים. ​​על היבשה חיים מיני בעלי חיים שחלקם הובאו ע"י המתיישבים הראשונים ומאז עברו שינויים, הסתגלו לסביבה הטבעית והפכו לזנים עצמאים, כמו למשל הסוס האיסלנדי והכבשים. ויונקים מקומיים שהתיישבו באיסלנד לפני אלפי שנים עוד בתקופת הקרח כמו שועל הקוטב.

איסלנד היא תחנת מעבר חשובה מאד למיני רבים של עופות נודדים המקננים באי נטול כמעט טורפים טבעיים. תוכוני ים, שחפיות קוטב, קורמוראנים, ברווזים וברבורים ממלאים את האי בחודשי הקיץ ואז לקראת החורף מתכוננים לנדידה הגדולה.

שחפיות הקוטב

ציפורים

הפפין הוא הציפור הלאומית של איסלנד ואחד מסמליה של המדינה. הפאפינים שייכים למשפחת האלקאים (AUKS) והם למעשה המקבילה של חצי הכדור הצפוני לפינגווינים. ציפור גוצית, בעלת רגלים בצבע כתום, מקור בצורת מפרש מפוספס באדום צהוב, בעלת יכולת אווירונאוטית עלובה. שיטת הנחיתה שלהם היא פשוטה: הם מושיטים רגליהם קדימה ומפסיקים לנפנף בכנפיהם. למתבונן זו נראית נחיתה גרועה על המים ונחיתה כואבת על היבשה. הם מקפצים ומחליקים על האדמה עד לעצירה סופית.

>> להמשך הקריאה

גור שועלי קוטב בקיץ

שועל הקוטב

שועל הקוטב (נקרא גם: שועל ארקטי, שועל שלג) (Vulpes lagopus) הוא שורד איסלנדי אמיתי. השורשים שלו באיסלנד מגיעים עד לתקופת הקרח האחרונה ועד לבוא האדם הוא היה היונק הדומיננטי באי. החיים של שועל הקוטב באיסלנד התאפשרו אודות לסתגלנות וכושר עמידות מופלא שאיפשרו לו לשרוד ולשגשג בטבע אכזר ולעיתים קרובות דל במזון.

>> להמשך הקריאה

כלב ים באיסלנד

כלבי ים

איסלנד מאפשרת למבקרים בה לפגוש ולצפות בכלבי ים בטבע. לאיסלנדים ישנה מסורת ארוכה של חיים לצד כלבי הים, שהולידה לא מעט אמונות תפלות וסיפורים. בתנאי החיים הלא פשוטים לאורח ההיסטוריה היו כלבי הים מקור יקר ערך למזון, לביגוד, ולמוצרים אחרים. כיום כלבי הים הם אטרקציה תיירותית.

>> להמשך הקריאה

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר