חצי האי סנייפלסנס - Snæfellsnes

מערב איסלנד

חצי האי סנייפלסנס (Snæfellsnes) ממוקם במערב איסלנד ומתפרש ממזרח למערב, על רצועת יבשה ארוכה וצרה באורך 90 קילומטרים. בכל האזור חיים 3700 תושבים. חצי האי סנייפלסנס נקרא גם "איסלנד המיניאטורית", שכן יש בו את כל מה שמאפיין את איסלנד מבחינת נוף וטבע על שטח קטן. במרחק של רק שעתיים נסיעה מעיר הבירה רייקיאוויק, מתגלה לנו אזור מרתק עם חופים פראיים, הרי געש, כפרי דייגים, שדות לבה, חוות סוסים, צוקים, מושבות ציפורים, כלבי ים ואפילו קרחון היושב על לועו של אחד מהרי הגעש המפורסמים בעולם!

ביקור בחצי האי סנייפלסנס נותן תחושה של טיול לאורך טיילת ארוכה במיוחד, הלוכדת בתוכה את כל היופי של איסלנד בזמן שמכל עבריה משתרע הים.

פארק לאומי סנייפלסנס

פארק לאומי סנייפלסיוקול

פארק לאומי סנייפלסיוקול (Snæfellsjökull) נמצא בחצי האי סנייפלסנס (Snæfellsness). הפארק הוקם ב-28 ביוני 2001 וקרבתו לרייקיאוויק (כשעתיים נסיעה) הופכת אותו לאחד הפארקים המתויירים ביותר באיסלנד.

>> להמשך הקריאה

הטנר וארנרסטאפי

הטנר-ארנרסטאפי

טיול לאיסלנד הוא קצת כמו ללכת לראות את כדור הארץ נוצר לך ממש מתחת לכפות הרגליים. נוף של בקיעים שמתוכם מיתמר קיטור, בריכות תרמיות, קרחונים, גייזרים ולבה. מלבד טיולי יום ידועים היטב כמו מסלול "מעגל הזהב" (יש כאלה המכנים אותו "משולש הזהב") שיוצא מרייקיאוויק ועובר בכמה מהאטרקציות המפורסמות באיסלנד כמו גייזר, תינגוואטליר ומפלי גולפוס. יש גם הרבה מקומות ידועים פחות המציעים את אותו סוג של יופי גולמי המאפיין כל כך את איסלנד, אבל עם פחות אנשים מסביב.

>> להמשך הקריאה

סטיקיסהולמור

סטיקיסהולמור

סטיקיסהולמור (Stykkishólmur) או בקיצור סטיקי, היא עיירת דיג יפה בחלק הצפון מזרחי של חצי האי סנייפלסנס. בעיירה חיים 1,240 תושבים והיא מרכז השירותים והמסחר של חצי האי סנייפלסנס.

>> להמשך הקריאה

סמל העיירה סנייפלסבאייר

סנייפלסבאייר

כחלק מהתוכנית הארצית לצימצום הוצאות מוניציפליות, מועצות מקומיות רבות באיסלנד התמזגו ואיגדו בתוכם מספר ישובים, כפי שנעשה בעיר קפלאוויק שהתאגדה יחד עם עוד מספר ישובים תחת השם רייקאנסבאייר.

>> להמשך הקריאה

גרונדרפיורדור

גרונדרפיורדור

גרונדרפיורדור (Grundarfjörður) היא עיירה יפה בחלק הצפוני של חצי האי סנייפלסנס. מוקפת הרים גבוהים ומרשימים שהבולט בהם הוא "הר הכנסייה" (Kirkjufell) הממוקם מול העיירה על חצי אי קטן הבולט לתוך הים. מזג האויר בגרונדרפיורדור מאופיין בתקופות ארוכות של מזג אויר נוח עם רוחות דרומיות חזקות לפרקים. למיקום של גרונדרפיורדור יש חלק חשוב בסאגה של (Eyrbyggar) ובסביבות העיירה ניתן למצוא שרידים של מבנה מתקופת הויקינגים.

>> להמשך הקריאה

מכתש אלדבורג

מכתש אלדבורג

מכתש אלדבורג הוא אחד המראות היפים בחלקו הדרומי של חצי האי סנייםפלסנס. אלדבורג הוא המכתש בעל הצורה המושלמת ביותר באיסלנד. שביל הליכה של שעתיים מוביל לראש המכתש המספק עמדת תצפית מצויינת על הסביבה.

>> להמשך הקריאה