אקרנס - Akranes

אקרנס (Akranes) היא עיר במערב איסלנד, 50 ק"מ צפונית לרייקיאוויק, דרך המנהרה העוברת תחת מפרץ הלוויתנים (Hvalfjördur). אקרנס היא העיר התשיעית בגודלה באיסלנד עם אוכלוסיה של 6600 איש. על אף קירבתה של אקרנס לבירה רייקיאוויק. העיר לא נמצאת על מפת הדרכים של רוב התיירים, אחת הסיבות לכך היא שהעיר לא נמצאת על כביש מספר 1 (כביש הטבעת), הכביש ההקפי המקיף את האי.


הר אקרפיאטל

אחד מסמלי העיר הוא הר אקרפיטל (Akrafjall) המתנשא לגובה של 643 מטר, ההר מתנשא מעל העיר ונראה בבירור מרייקיאוויק. להר אקרפיאטל יש שתי פסגות, ויש מסלול הליכה פופולרי לראש ההר.

אקרנס יכולה להיות יעד אידיאלי לטיול של חצי יום מרייקיאוויק או כבסיס לטיולים באזור מערב איסלנד. הליכה קצרה ברחוב הראשי של העיר נותנת דוגמה טובה להיסטוריה הארכיטקטונית של איסלנד שראשיתה בתחילת המאה ה-20. הכנסיה של העיר שנבנתה בשנת 1942 והמגדלור הישן שנבנה ב 1918 הם מהמבנים המעניינים בעיר.

אקרנס


אחת האתרים החשובים בעיר הוא מוזיאון גרדר (Garðar) שאוצר אוסף תערוכות המראה את ההתפתחות התעשיתית והתרבותית של האזור. אחד מבניני המוזיאון הוא מבנה הבטון העתיק ביותר באיסלנד.

של קיץ נחגג באקרנס "היום האירי" (Irish Days) מסורת שמשכת מאז המתיישבים הראשונים במקום אשר הגיעו מאירלנד. במהלך הפסטיבל אקרנס מתקשתת בצבעי הדגל האירי ומשפחות שלמות חוגגות במוזיקה ופיקניקים ברחבי העיר.


מפת אקרנס

לקוחות שלנו ממליצים:אחרי שבועיים מרתקים ומלאי חוויות, רצינו להודות לך ולצוות על תוכנית נפלאה, שהיתה עשירה ותואמת לצרכים ולסגנון הטיול אותו ראינו לנגד עיננו כשחשבנו על איסלנד. הכל ״דפק כמו שעון״, המלונות נתנו מענה מצו...

לכל התגובות של הלקוחות שלנו >>

5.8.17


צור קשר